Inte någon gång under 2000-talet har andelen äldre väljare varit högre i Västra Götaland. Det står klart sedan röstlängderna inför höstens val har fastställts.
När Västra Götalandsborna går till valurnorna i höst har 1 409 152 rösträtt i de olika kommunfullmäktigevalen i länet. Det är drygt 39 100 fler än 2022.
Precis som i riket som helhet har andelen väljare som är 65 år eller äldre aldrig varit högre i Västra Götaland. I höstens val handlar det om 369 008 personer, vilket motsvarar 26 procent av alla röstberättigade. Andelen över 65 år är ungefär lika stor i Västra Götaland som i riket som helhet.

Det valdistrikt med högst andel äldre väljare i länet är Skaftö i Lysekil där knappt 60 procent av de röstberättigade är över 65 år – vilket placerar valdistriktet bland de distrikt som har högst andel äldrei landet. I andra änden av skalan finns Centrum, Mossen i Göteborg: där är ingen av de 1 172 väljarna över 65 år.
| Valdistriktsnamn | Kommun | Andel 65 år och äldre |
|---|---|---|
| Skaftö | Lysekil | 57,8 % |
| Orust västra | Orust | 56,4 % |
| Stenungestrand-Stenungsön-S Askerön | Stenungsund | 54,2 % |
| ⋮ | ||
| Centrum, Odinsgatan m fl | Göteborg | 3,4 % |
| Östra Centrum, Kallebäck Södra | Göteborg | 1,8 % |
| Centrum, Mossen | Göteborg | 0,0 % |
Samtidigt har 247 514 personer mellan 18 och 29 år rösträtt i höstens kommunalval i Västra Götaland – eller 18 procent av de röstberättigade. Det är exakt lika många som 2022.
Det finns skillnader mellan hur de båda väljargrupperna röstar: I riksdagsvalet 2022 röstade till exempel de äldre i högre utsträckning på Socialdemokraterna och de yngre oftare på Vänsterpartiet eller Moderaterna, enligt SVT:s valundersökning. Yngre rankade oftare jämställdhet och skattefrågor som de viktigaste skälen för sitt partival. De äldre var mer intresserade av äldreomsorg och pensioner.
Enligt samma undersökning var det vanligare att yngre väljarna bytte parti. Nästan hälften av de yngre som hade rösträtt 2018 bytte parti 2022.
Störst andel unga väljare i Västra Götaland finns i Centrum, Mossen i Göteborg där drygt 90 procent av de röstberättigade är mellan 18 och 29 år.
82 061 förstagångsväljare i Västra Götaland
Det är också i Centrum, Mossen i Göteborg där andelen förstagångsväljare är högst i Västra Götaland i höst. Här får 19,9 procent av de röstberättigade gå till valurnorna för första gången i september. De är betydligt färre i Västra Centrum, Annedal Västra i Göteborg och Kvarnbyn Södra i Mölndal, bara 1,8 procent.
| Valdistriktsnamn | Kommun | Andel förstagångsväljare |
|---|---|---|
| Centrum, Mossen | Göteborg | 19,9 % |
| Centrum östra | Skövde | 14,8 % |
| Eklanda Östra | Mölndal | 13,2 % |
| ⋮ | ||
| Sydvästra Göteborg, Kaverös Södra | Göteborg | 2,0 % |
| Västra Centrum, Annedal Västra | Göteborg | 1,8 % |
| Kvarnbyn Södra | Mölndal | 1,8 % |
I länet är det totalt 82 061 personer som får rösta för första gången i höst. Det motsvarar 5,8 procent av de röstberättigade. Andelen förstagångsväljare har ökat något jämfört med 2022.

I hela riket är 5,9 procent av de röstberättigade i kommunalvalen förstagångsväljare, vilket alltså är ungefär lika många som i Västra Götaland. De svenska förstagångsväljarna är fler i årets val än de var 2022
Så många icke-medborgare får rösta i Västra Götaland
För att få rösta i riksdagsvalet krävs att man är svensk medborgare och är eller har varit folkbokförd i Sverige. På kommun- och regionnivå ska väljaren vara folkbokförd i kommunen eller regionen, och man kan ha rösträtt även om man är medborgare i ett annat land. För EU-länder, Island och Norge räcker det att vara folkbokförd. För medborgare i annat land, eller statslös, krävs att hen är folkbokförd i Sverige i minst tre år före valdagen.

Av dem som har rösträtt i höstens val i Västra Götaland är 6,7 procent inte svenska medborgare. Det är ungefär lika många som 2022. Flest är de i Västra Hisingen, Treröset i Göteborg, där knappt 45 procent av väljarna inte är svenska medborgare. Motsvarande siffra i Stenhammar i Lidköping, valdistriktet med minst andel som inte är svenska medborgare, är 0,7 procent av de röstberättigade.
| Valdistriktsnamn | Kommun | Andel ej svenska medborgare |
|---|---|---|
| Västra Hisingen, Treröset | Göteborg | 42,7 % |
| Västra Hisingen, Väderlekstorget | Göteborg | 38,8 % |
| Nordöstra Göteborg, Saffransgatan | Göteborg | 36,4 % |
| ⋮ | ||
| Sunnersberg | Lidköping | 0,8 % |
| Tofta-Ulriksdal | Lidköping | 0,8 % |
| Stenhammar | Lidköping | 0,7 % |
| Valdistrikt | Kommun | Röstberättigade | Förstagångsväljare | 18–29 år | 65– år | Ej medborgare |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Härryda | Härryda | 1 476 | 5,4 % | 13,4 % | 21,5 % | 7,4 % |
| Backa-Eskilsby m.fl. | Härryda | 1 798 | 5,6 % | 11,8 % | 19,8 % | 5,3 % |
| Landvetter centrum V-Skårtorp m.fl. | Härryda | 1 683 | 6,8 % | 13,9 % | 23,7 % | 4,5 % |
| Landvetter centrum Ö-Snåkered m.fl. | Härryda | 1 462 | 9,2 % | 14,6 % | 21,8 % | 2,1 % |
| Önneröd-Salmered | Härryda | 1 590 | 10,7 % | 15,8 % | 18,4 % | 1,7 % |
| Tahult-Byvägen m.fl. | Härryda | 1 810 | 7,1 % | 12,6 % | 21,7 % | 3,4 % |
| Kindbogården-Solsten m.fl. | Härryda | 1 501 | 7,3 % | 12,7 % | 32,9 % | 2,5 % |
| Säteriet-Bråta m.fl. | Härryda | 1 634 | 5,9 % | 16,0 % | 21,0 % | 8,3 % |
| Mölnlycke centrum m.fl. | Härryda | 1 594 | 5,0 % | 13,8 % | 42,4 % | 4,0 % |
| Pixbo m.fl. | Härryda | 1 491 | 6,6 % | 11,5 % | 28,0 % | 3,0 % |
| Högadal-Övre Skogen m.fl. | Härryda | 1 102 | 6,8 % | 14,6 % | 22,8 % | 5,0 % |
| Djupedalsäng m.fl. | Härryda | 1 314 | 8,5 % | 13,2 % | 28,4 % | 2,5 % |
| Nedre Skogen-Skinnefjäll m.fl. | Härryda | 1 378 | 8,6 % | 13,8 % | 28,0 % | 3,7 % |
| Orrekullen-Långetjärnshöjd | Härryda | 1 125 | 13,0 % | 17,5 % | 10,1 % | 2,8 % |
| Båtsmanstorpet m.fl. | Härryda | 1 430 | 9,1 % | 15,2 % | 18,6 % | 2,2 % |
| Nysäter-Benareby m.fl. | Härryda | 1 319 | 9,2 % | 14,3 % | 17,2 % | 4,2 % |
| Mölnlycke fabriker m.fl. | Härryda | 1 021 | 5,0 % | 32,2 % | 11,0 % | 11,7 % |
| Älmhult-Bocköhalvön m.fl. | Härryda | 1 248 | 5,9 % | 10,7 % | 25,3 % | 5,0 % |
| Rävlanda | Härryda | 1 531 | 6,3 % | 13,9 % | 26,0 % | 4,5 % |
| Hällingsjö | Härryda | 1 337 | 6,2 % | 12,1 % | 23,3 % | 6,5 % |
| Hindås centrum-Ingelse m.fl. | Härryda | 1 389 | 6,4 % | 12,5 % | 26,3 % | 4,7 % |
| Brattåskärr S–Fröjasten–Soldatängen | Partille | 1 634 | 6,2 % | 13,0 % | 25,6 % | 5,2 % |
| Oxled–Soldatheden | Partille | 1 464 | 4,8 % | 14,5 % | 26,4 % | 5,5 % |
| Kullegården S–Puketorp | Partille | 1 533 | 7,4 % | 13,2 % | 25,2 % | 2,2 % |
| Vallhamra C–Ljungkullen | Partille | 1 477 | 5,0 % | 13,3 % | 29,3 % | 4,5 % |
| Brattåskärr N–Sotenäs S | Partille | 1 534 | 6,7 % | 11,6 % | 29,3 % | 2,3 % |
| Bethala-Sotenäs N | Partille | 1 567 | 6,3 % | 13,4 % | 27,2 % | 4,0 % |
| Kullegården N-Finngösa | Partille | 1 242 | 5,7 % | 14,0 % | 20,5 % | 8,5 % |
| Övre Björndammen-Björndammsterassen | Partille | 1 115 | 5,3 % | 12,5 % | 32,2 % | 7,0 % |
| Östra Centrum-Brodalen-Lexby Ö | Partille | 1 708 | 6,1 % | 23,9 % | 19,4 % | 8,5 % |
| Oluf Nilssons väg | Partille | 1 753 | 4,4 % | 22,5 % | 15,7 % | 27,8 % |
| Partille Centrum | Partille | 1 059 | 4,6 % | 22,1 % | 19,9 % | 10,7 % |
| Mellby-Paradiset | Partille | 1 438 | 7,2 % | 13,9 % | 23,0 % | 9,4 % |
| Lexbydal-Lexby V-Kåhög | Partille | 1 279 | 8,4 % | 15,1 % | 24,0 % | 4,5 % |
| Jonsered-Uddared | Partille | 1 303 | 6,7 % | 15,4 % | 25,6 % | 5,2 % |
| Skulltorp-Kåbäcken | Partille | 1 349 | 6,8 % | 15,8 % | 20,3 % | 7,9 % |
| Nedre Björndammen-Furuskog | Partille | 1 228 | 8,5 % | 15,8 % | 22,4 % | 5,5 % |
| Furulund | Partille | 1 337 | 7,3 % | 15,0 % | 30,1 % | 4,3 % |
| Timmerslätt | Partille | 1 137 | 4,4 % | 9,4 % | 38,9 % | 4,3 % |
| Björndammens Torg-Stenliden | Partille | 1 451 | 6,3 % | 13,6 % | 26,2 % | 7,7 % |
| Hålsjöområdet-Öjersjö S | Partille | 1 243 | 10,5 % | 14,7 % | 13,5 % | 1,3 % |
| Kåsjöområdet-Öjersjö N | Partille | 1 811 | 4,6 % | 11,1 % | 19,9 % | 3,3 % |
| Öjersjö Ö | Partille | 1 439 | 5,6 % | 13,3 % | 13,4 % | 4,9 % |
| Björkö, Grötö och Kalvsund | Öckerö | 1 547 | 5,6 % | 10,8 % | 36,1 % | 2,0 % |
| Hyppeln, Hälsö, Knippla och Rörö | Öckerö | 1 099 | 4,5 % | 9,1 % | 50,9 % | 1,4 % |
| Hönö Nordväst | Öckerö | 1 608 | 7,2 % | 15,6 % | 28,4 % | 3,0 % |
| Hönö Nordost | Öckerö | 1 441 | 5,7 % | 11,0 % | 40,2 % | 2,2 % |
| Öckerö Norra | Öckerö | 1 403 | 6,0 % | 13,0 % | 32,9 % | 2,4 % |
| Öckerö Södra | Öckerö | 1 448 | 6,6 % | 13,8 % | 39,7 % | 2,3 % |
| Fotö och Hönö Södra | Öckerö | 1 979 | 7,3 % | 15,1 % | 31,7 % | 2,5 % |
| Spekeröd | Stenungsund | 1 035 | 6,5 % | 13,7 % | 21,0 % | 2,0 % |
| Stenungestrand-Stenungsön-S Askerön | Stenungsund | 1 629 | 4,4 % | 11,0 % | 54,2 % | 3,9 % |
| Doterödsvägen-Nyborg | Stenungsund | 1 437 | 5,0 % | 15,0 % | 39,7 % | 4,0 % |
| Brudhammar-Kopper-Kristinedal | Stenungsund | 1 337 | 6,7 % | 20,0 % | 23,9 % | 4,7 % |
| Hasselbacken-Uppegårdsvägen | Stenungsund | 1 567 | 6,3 % | 28,0 % | 20,3 % | 14,6 % |
| Ekbacken-Hällebäck-Högenorum | Stenungsund | 1 242 | 6,5 % | 12,5 % | 28,1 % | 2,7 % |
| Kyrkenorum | Stenungsund | 944 | 6,5 % | 11,3 % | 28,1 % | 1,9 % |
| Hallerna-Strandkärr | Stenungsund | 1 361 | 9,1 % | 14,7 % | 19,6 % | 2,6 % |
| Strandnorum-Kåkenäs | Stenungsund | 1 136 | 5,5 % | 12,4 % | 26,7 % | 2,2 % |
| Kvarnberget-Solgårdsterassen | Stenungsund | 1 232 | 5,4 % | 15,9 % | 31,3 % | 2,8 % |
| Näs-Apleröd-Stripplekärr | Stenungsund | 1 173 | 8,2 % | 15,8 % | 23,2 % | 2,5 % |
| Berg-Käderöd-Hällesdalen | Stenungsund | 1 284 | 5,8 % | 15,4 % | 24,1 % | 4,4 % |
| Svenshögen-Ucklum | Stenungsund | 1 687 | 4,5 % | 14,5 % | 25,4 % | 4,8 % |
| Getskär-Valeberget | Stenungsund | 1 527 | 9,2 % | 15,3 % | 23,5 % | 2,0 % |
| Anrås-VästraTorp-Saxeröd | Stenungsund | 1 125 | 9,6 % | 16,7 % | 18,3 % | 1,9 % |
| Källsby-Sävelycke-Timmervik | Stenungsund | 1 335 | 7,8 % | 14,4 % | 26,7 % | 2,3 % |
| Gilltorp-Rämma-Högen | Stenungsund | 761 | 6,6 % | 15,0 % | 25,0 % | 3,4 % |
| Myggenäs | Tjörn | 1 164 | 5,8 % | 11,7 % | 31,2 % | 4,8 % |
| Valla | Tjörn | 1 421 | 4,9 % | 12,2 % | 32,2 % | 3,8 % |
| Höviksnäs-Hakenäset | Tjörn | 1 585 | 5,8 % | 12,2 % | 32,3 % | 2,6 % |
| Södra Skärhamn | Tjörn | 1 523 | 5,3 % | 11,0 % | 39,4 % | 3,3 % |
| Norra Skärhamn | Tjörn | 1 308 | 4,3 % | 11,5 % | 43,3 % | 2,6 % |
| Bleket-Klädesholmen | Tjörn | 1 005 | 3,5 % | 7,6 % | 48,5 % | 2,4 % |
| Kållekärr | Tjörn | 1 052 | 5,7 % | 13,3 % | 33,0 % | 7,5 % |
| Stenkyrka | Tjörn | 1 203 | 4,3 % | 11,6 % | 36,9 % | 3,3 % |
| Rönnäng | Tjörn | 1 516 | 4,4 % | 8,5 % | 40,7 % | 4,2 % |
| Klövedal | Tjörn | 1 198 | 4,4 % | 7,8 % | 46,4 % | 2,9 % |
| Orust västra | Orust | 1 536 | 2,9 % | 7,6 % | 56,4 % | 1,8 % |
| Henån södra | Orust | 1 467 | 4,6 % | 13,6 % | 38,4 % | 3,7 % |
| Henån norra | Orust | 1 648 | 4,1 % | 10,6 % | 39,4 % | 4,4 % |
| Varekil | Orust | 1 610 | 5,2 % | 12,7 % | 34,3 % | 4,2 % |
| Svanesund norra | Orust | 1 379 | 5,1 % | 12,5 % | 32,5 % | 3,9 % |
| Svanesund centrum | Orust | 1 714 | 5,3 % | 11,0 % | 38,4 % | 4,4 % |
| Orust nordöstra | Orust | 1 687 | 5,0 % | 12,2 % | 36,3 % | 4,4 % |
| Ellös | Orust | 1 663 | 3,7 % | 9,3 % | 45,5 % | 3,6 % |
| Kungshamn södra | Sotenäs | 1 273 | 4,3 % | 12,3 % | 43,1 % | 3,4 % |
| Kungshamn Norra-Hovenäset | Sotenäs | 1 229 | 4,2 % | 10,8 % | 43,8 % | 4,9 % |
| Askum-Väjern-Malmön | Sotenäs | 1 453 | 3,6 % | 9,7 % | 41,8 % | 5,2 % |
| Smögen | Sotenäs | 1 093 | 3,2 % | 8,2 % | 44,5 % | 2,5 % |
| Hunnebostrand | Sotenäs | 1 727 | 3,3 % | 10,5 % | 43,5 % | 5,8 % |
| Bovallstrand-Tossene | Sotenäs | 981 | 4,2 % | 7,6 % | 41,4 % | 5,0 % |
| Munkedal 1-Söder-Håby-Tungenäset | Munkedal | 1 315 | 5,6 % | 12,6 % | 30,6 % | 4,2 % |
| Munkedal 2-Väster-Centrum | Munkedal | 1 829 | 5,1 % | 14,2 % | 36,9 % | 6,0 % |
| Munkedal 3-Öster-Valbo Ryr | Munkedal | 1 587 | 5,7 % | 13,0 % | 29,1 % | 3,7 % |
| Dingle-Bärfendal | Munkedal | 1 126 | 5,2 % | 13,7 % | 34,3 % | 4,1 % |
| Hällevadsholm-Svarteborg | Munkedal | 1 186 | 5,1 % | 13,9 % | 31,6 % | 5,8 % |
| Sörbygden | Munkedal | 1 185 | 4,5 % | 13,5 % | 36,5 % | 6,2 % |
| Tanumshede | Tanum | 1 487 | 5,0 % | 12,4 % | 29,7 % | 7,4 % |
| Grebbestad norra | Tanum | 1 249 | 3,8 % | 9,2 % | 43,2 % | 3,4 % |
| Grebbestad södra | Tanum | 1 153 | 4,1 % | 12,0 % | 39,5 % | 4,9 % |
| Tanumshede-Lur | Tanum | 1 476 | 4,2 % | 12,5 % | 35,4 % | 7,6 % |
| Bullaren | Tanum | 1 249 | 4,2 % | 14,1 % | 34,5 % | 6,2 % |
| Hamburgsund | Tanum | 1 568 | 4,0 % | 8,2 % | 47,0 % | 2,9 % |
| Kville-Rabbalshede | Tanum | 1 269 | 3,6 % | 9,7 % | 34,9 % | 3,5 % |
| Fjällbacka | Tanum | 999 | 4,3 % | 10,0 % | 48,4 % | 4,3 % |
| Dals-Ed Nord | Dals-Ed | 1 210 | 4,9 % | 13,5 % | 34,0 % | 12,3 % |
| Dals-Ed Syd | Dals-Ed | 1 020 | 4,0 % | 10,0 % | 35,8 % | 8,2 % |
| Dals-Ed Centrum | Dals-Ed | 1 488 | 4,8 % | 12,6 % | 39,6 % | 7,4 % |
| Färgelanda | Färgelanda | 1 831 | 5,8 % | 13,7 % | 35,9 % | 4,1 % |
| Ödeborg-Stigen | Färgelanda | 1 665 | 4,3 % | 11,8 % | 32,9 % | 5,3 % |
| Högsäter och norra kommundelen | Färgelanda | 1 568 | 5,4 % | 12,7 % | 34,8 % | 3,3 % |
| Nödinge södra | Ale | 1 525 | 7,5 % | 12,5 % | 27,9 % | 2,3 % |
| Nödinge östra | Ale | 1 268 | 7,6 % | 14,0 % | 24,0 % | 5,1 % |
| Surte norra | Ale | 1 300 | 4,0 % | 19,5 % | 23,2 % | 8,6 % |
| Surte södra | Ale | 1 303 | 6,7 % | 18,8 % | 23,6 % | 7,1 % |
| Bohus södra | Ale | 1 435 | 6,2 % | 15,3 % | 21,2 % | 5,7 % |
| Bohus norra | Ale | 1 154 | 5,6 % | 19,0 % | 21,0 % | 7,2 % |
| Nödinge centrum | Ale | 1 727 | 7,4 % | 21,0 % | 19,0 % | 12,4 % |
| Skepplanda norra - Hålanda | Ale | 1 132 | 4,8 % | 12,8 % | 28,4 % | 2,8 % |
| Skepplanda östra | Ale | 1 613 | 5,7 % | 12,8 % | 30,4 % | 3,5 % |
| Skepplanda västra | Ale | 1 362 | 4,2 % | 10,4 % | 26,0 % | 5,4 % |
| Starrkärr | Ale | 1 520 | 5,5 % | 14,1 % | 23,3 % | 3,6 % |
| Älvängen centrum | Ale | 1 274 | 5,8 % | 16,6 % | 27,8 % | 5,1 % |
| Älvängen södra | Ale | 1 245 | 6,7 % | 12,9 % | 21,0 % | 2,9 % |
| Älvängen norra | Ale | 1 058 | 6,5 % | 11,9 % | 26,1 % | 3,3 % |
| Nol norra | Ale | 1 554 | 6,4 % | 25,8 % | 15,6 % | 6,8 % |
| Nol södra | Ale | 1 322 | 7,7 % | 12,9 % | 26,9 % | 3,5 % |
| Älvängen östra | Ale | 1 251 | 5,4 % | 13,3 % | 10,6 % | 5,8 % |
| Alafors västra | Ale | 935 | 6,2 % | 14,9 % | 29,4 % | 4,0 % |
| Alafors östra | Ale | 761 | 7,5 % | 16,7 % | 23,9 % | 2,4 % |
| Västra Hulan - Bråta | Lerum | 1 290 | 5,6 % | 11,0 % | 24,0 % | 4,3 % |
| Östra Hulan - Öxeryd | Lerum | 1 275 | 7,5 % | 12,2 % | 24,5 % | 2,9 % |
| Rydsberg - Almekärr | Lerum | 1 429 | 7,7 % | 12,5 % | 23,5 % | 2,6 % |
| Ljungsbacken - Stamsjön | Lerum | 1 667 | 9,0 % | 15,4 % | 20,2 % | 1,6 % |
| Södra Lerum - Slätthult | Lerum | 1 275 | 8,5 % | 14,7 % | 22,1 % | 3,1 % |
| Centrala Lerum | Lerum | 1 124 | 4,2 % | 11,5 % | 40,6 % | 2,9 % |
| Norra Aspenäs - Axåsen | Lerum | 1 302 | 9,2 % | 13,9 % | 25,6 % | 2,9 % |
| Södra Aspenäs - Torpadal | Lerum | 1 550 | 8,5 % | 13,7 % | 26,1 % | 2,5 % |
| Södra Hallsås | Lerum | 1 456 | 6,2 % | 10,5 % | 34,3 % | 1,6 % |
| Norra Hallsås - Höjden | Lerum | 1 715 | 5,9 % | 15,0 % | 18,8 % | 3,5 % |
| Stenkullen - Hedefors | Lerum | 1 569 | 8,0 % | 14,4 % | 23,6 % | 3,6 % |
| Uddared - Oryd | Lerum | 1 200 | 8,1 % | 11,9 % | 24,3 % | 2,2 % |
| Centrala Floda - Nordåsen | Lerum | 1 409 | 6,2 % | 12,6 % | 26,3 % | 3,0 % |
| Drängsered - Hästhagen | Lerum | 1 422 | 9,0 % | 15,0 % | 22,6 % | 2,7 % |
| Hyltorna - Öjared | Lerum | 1 366 | 5,5 % | 12,0 % | 31,3 % | 2,1 % |
| Berghult - Ryggebol | Lerum | 1 206 | 7,3 % | 13,4 % | 20,5 % | 2,7 % |
| Kyrkmossen - Lindskogen | Lerum | 1 083 | 7,2 % | 13,5 % | 20,0 % | 5,1 % |
| Tollered - Norsesund | Lerum | 1 126 | 6,3 % | 12,9 % | 20,9 % | 4,8 % |
| Olstorp | Lerum | 1 389 | 8,0 % | 14,4 % | 18,4 % | 3,4 % |
| Stannum - Ljungvik | Lerum | 1 046 | 6,6 % | 14,6 % | 22,6 % | 3,5 % |
| Aggetorp - Björboholm | Lerum | 1 585 | 6,4 % | 13,1 % | 22,2 % | 5,3 % |
| Centrala Gråbo | Lerum | 1 524 | 7,7 % | 16,3 % | 24,7 % | 4,6 % |
| Brattås - Hjällsnäs | Lerum | 1 592 | 4,1 % | 10,7 % | 33,5 % | 5,0 % |
| Sjövik | Lerum | 1 157 | 5,4 % | 11,8 % | 26,2 % | 6,7 % |
| Lena-Bergstena-Fullestad | Vårgårda | 1 340 | 6,7 % | 13,4 % | 25,2 % | 3,7 % |
| Siene-Hol-Horla | Vårgårda | 1 182 | 6,5 % | 13,5 % | 28,4 % | 2,5 % |
| Nårunga-Ornunga m.fl. | Vårgårda | 1 418 | 4,4 % | 11,4 % | 30,2 % | 2,0 % |
| Algutstorp-Landa | Vårgårda | 1 143 | 6,2 % | 16,6 % | 25,9 % | 3,4 % |
| Vårgårda N | Vårgårda | 1 113 | 7,9 % | 14,7 % | 26,7 % | 2,1 % |
| Vårgårda V | Vårgårda | 1 090 | 5,0 % | 14,3 % | 34,6 % | 4,2 % |
| Vårgårda Centrum | Vårgårda | 1 385 | 6,5 % | 26,1 % | 21,8 % | 12,0 % |
| Vårgårda Centrum Ö | Vårgårda | 993 | 5,5 % | 16,3 % | 33,9 % | 7,3 % |
| Olsfors | Bollebygd | 1 302 | 5,2 % | 11,9 % | 28,1 % | 6,1 % |
| Bollebygd Väst | Bollebygd | 1 462 | 5,2 % | 12,3 % | 25,7 % | 4,5 % |
| Bollebygd Syd | Bollebygd | 1 393 | 5,2 % | 15,3 % | 27,4 % | 3,3 % |
| Bollebygd Öst | Bollebygd | 1 339 | 7,3 % | 12,8 % | 23,0 % | 2,7 % |
| Töllsjö | Bollebygd | 1 105 | 4,7 % | 11,3 % | 27,9 % | 4,2 % |
| Bollebygd Centrum | Bollebygd | 1 003 | 5,7 % | 13,6 % | 42,8 % | 3,8 % |
| Grästorps Landsbygd | Grästorp | 1 686 | 4,3 % | 11,1 % | 30,9 % | 3,9 % |
| Grästorps Norra | Grästorp | 1 456 | 5,8 % | 16,2 % | 33,1 % | 3,7 % |
| Grästorps Södra | Grästorp | 1 456 | 5,4 % | 12,0 % | 38,9 % | 1,9 % |
| Bredöl | Essunga | 1 200 | 4,2 % | 9,2 % | 34,1 % | 3,8 % |
| Nossebro | Essunga | 1 765 | 4,8 % | 12,0 % | 39,9 % | 3,9 % |
| Jonslund | Essunga | 1 428 | 4,8 % | 13,2 % | 30,3 % | 3,8 % |
| Karlsborg centrum-södra | Karlsborg | 1 714 | 5,7 % | 23,9 % | 35,0 % | 3,4 % |
| Karlsborg norra | Karlsborg | 1 774 | 4,9 % | 10,2 % | 41,5 % | 1,9 % |
| Mölltorp - Brevik | Karlsborg | 1 471 | 5,6 % | 12,3 % | 33,4 % | 2,9 % |
| Undenäs - Forsvik | Karlsborg | 902 | 2,7 % | 9,2 % | 42,4 % | 9,8 % |
| Amnehärads Norra | Gullspång | 1 625 | 4,4 % | 11,1 % | 43,9 % | 8,1 % |
| Amnehärads Södra | Gullspång | 865 | 2,9 % | 7,9 % | 46,0 % | 8,7 % |
| Hova | Gullspång | 1 668 | 4,3 % | 11,0 % | 40,1 % | 7,9 % |
| Tranemo Östra | Tranemo | 1 518 | 6,5 % | 15,8 % | 34,1 % | 5,6 % |
| Tranemo Västra | Tranemo | 1 358 | 2,9 % | 8,9 % | 29,8 % | 4,6 % |
| Ambjörnarp-Sjötofta | Tranemo | 1 697 | 5,4 % | 14,6 % | 35,1 % | 7,1 % |
| Grimsås | Tranemo | 1 103 | 5,7 % | 15,0 % | 33,1 % | 5,4 % |
| Limmared | Tranemo | 1 121 | 6,9 % | 16,5 % | 28,5 % | 9,7 % |
| Länghem | Tranemo | 1 472 | 4,8 % | 11,3 % | 32,9 % | 3,3 % |
| Dalstorp | Tranemo | 1 129 | 3,8 % | 11,6 % | 37,2 % | 7,2 % |
| Nordvästra | Bengtsfors | 1 739 | 5,5 % | 13,6 % | 37,8 % | 9,9 % |
| Norra | Bengtsfors | 1 678 | 4,5 % | 10,2 % | 39,5 % | 8,2 % |
| Nordöstra | Bengtsfors | 1 426 | 4,2 % | 9,9 % | 40,7 % | 11,2 % |
| Sydöstra | Bengtsfors | 1 399 | 5,9 % | 14,3 % | 36,8 % | 11,0 % |
| Sydvästra | Bengtsfors | 1 152 | 5,5 % | 12,9 % | 37,9 % | 6,8 % |
| Fagerlid/Järn | Mellerud | 1 719 | 4,6 % | 12,4 % | 38,0 % | 4,7 % |
| Mellerud/Holm | Mellerud | 2 085 | 6,6 % | 20,0 % | 31,0 % | 8,2 % |
| Bolstad | Mellerud | 980 | 4,3 % | 12,3 % | 33,2 % | 5,2 % |
| Rostock/Dalskog/Ör | Mellerud | 1 582 | 4,2 % | 9,6 % | 37,7 % | 6,8 % |
| Skållerud | Mellerud | 964 | 2,8 % | 7,5 % | 46,8 % | 11,1 % |
| Göta | Lilla Edet | 1 475 | 4,9 % | 14,7 % | 22,4 % | 9,2 % |
| Lilla Edet Södra | Lilla Edet | 1 372 | 5,6 % | 14,1 % | 29,7 % | 8,7 % |
| Lilla Edet Norra | Lilla Edet | 1 529 | 5,5 % | 15,0 % | 30,5 % | 10,1 % |
| Lödöse | Lilla Edet | 1 528 | 5,2 % | 13,5 % | 24,3 % | 8,2 % |
| Nygård | Lilla Edet | 1 362 | 4,5 % | 12,0 % | 24,7 % | 4,3 % |
| Västerlanda | Lilla Edet | 1 296 | 4,4 % | 12,0 % | 27,0 % | 3,0 % |
| Hjärtum | Lilla Edet | 1 374 | 3,8 % | 8,3 % | 33,7 % | 3,0 % |
| Ström | Lilla Edet | 1 238 | 5,4 % | 14,9 % | 27,2 % | 6,0 % |
| Kinna centrum | Mark | 1 369 | 6,3 % | 18,0 % | 34,2 % | 5,1 % |
| Kinna-Näs-Vallås | Mark | 1 562 | 7,5 % | 18,4 % | 28,0 % | 3,2 % |
| Kinna-Rydal-Kinnaström | Mark | 1 126 | 5,9 % | 14,0 % | 25,4 % | 3,6 % |
| Kinna-Marieberg-Kinnahult | Mark | 1 228 | 6,2 % | 12,9 % | 29,5 % | 2,5 % |
| Kinna-Aspäng | Mark | 1 358 | 5,3 % | 20,3 % | 35,6 % | 8,2 % |
| Skene-Sandvallsäng | Mark | 981 | 7,3 % | 13,9 % | 27,0 % | 1,2 % |
| Skene-Hedbo | Mark | 1 403 | 5,7 % | 17,8 % | 32,5 % | 9,3 % |
| Örby-Krok-Brättingstorp | Mark | 1 384 | 5,5 % | 11,3 % | 30,2 % | 2,3 % |
| Skene-Assberg | Mark | 1 157 | 8,6 % | 18,8 % | 23,8 % | 7,3 % |
| Örby centrum | Mark | 1 352 | 6,4 % | 14,5 % | 33,0 % | 2,1 % |
| Ubbhult-Sätila | Mark | 1 321 | 5,3 % | 11,5 % | 24,6 % | 4,8 % |
| Hyssna | Mark | 1 487 | 4,2 % | 9,8 % | 30,1 % | 3,4 % |
| Fritsla | Mark | 1 141 | 6,1 % | 17,0 % | 27,4 % | 6,0 % |
| Skephult-Fritsla | Mark | 1 023 | 5,4 % | 11,4 % | 30,0 % | 2,5 % |
| Berghem-Hajom | Mark | 1 161 | 5,1 % | 11,5 % | 30,0 % | 3,6 % |
| Fotskäl-Tostared-Björketorp | Mark | 1 719 | 4,6 % | 11,9 % | 31,9 % | 4,7 % |
| Torestorp-Öxabäck-Älekulla | Mark | 1 730 | 4,5 % | 10,3 % | 36,6 % | 3,5 % |
| Sätila V | Mark | 931 | 5,9 % | 11,3 % | 33,3 % | 4,1 % |
| Sätila Ö | Mark | 1 153 | 5,8 % | 14,0 % | 29,7 % | 3,0 % |
| Horred-Öxnevalla | Mark | 1 057 | 5,3 % | 11,7 % | 35,1 % | 5,8 % |
| Horred-Istorp | Mark | 1 043 | 6,6 % | 17,4 % | 31,1 % | 3,9 % |
| Skene-Haby | Mark | 1 078 | 5,1 % | 13,7 % | 37,2 % | 6,7 % |
| Svenljunga öster | Svenljunga | 1 405 | 4,7 % | 12,3 % | 32,5 % | 4,4 % |
| Svenljunga söder | Svenljunga | 1 226 | 7,1 % | 16,4 % | 34,3 % | 8,0 % |
| Svenljunga väster | Svenljunga | 1 306 | 5,8 % | 16,2 % | 30,1 % | 7,0 % |
| Högvad | Svenljunga | 1 294 | 3,9 % | 9,9 % | 39,7 % | 6,9 % |
| Kindaholm | Svenljunga | 1 164 | 3,0 % | 8,5 % | 41,9 % | 8,8 % |
| Sexdrega | Svenljunga | 1 010 | 5,5 % | 13,1 % | 33,3 % | 2,5 % |
| Hillared | Svenljunga | 1 023 | 5,0 % | 10,1 % | 26,9 % | 3,6 % |
| Herrljunga Västra | Herrljunga | 1 470 | 5,8 % | 12,4 % | 33,4 % | 2,5 % |
| Herrljunga Centrum | Herrljunga | 2 005 | 6,1 % | 19,4 % | 31,0 % | 8,0 % |
| Herrljunga Östra | Herrljunga | 1 331 | 4,0 % | 11,1 % | 35,9 % | 3,6 % |
| Gäsene Östra | Herrljunga | 1 120 | 4,2 % | 11,5 % | 32,2 % | 5,1 % |
| Ljung | Herrljunga | 1 705 | 4,7 % | 12,5 % | 31,0 % | 4,5 % |
| Vara Östra | Vara | 1 550 | 4,5 % | 15,9 % | 33,0 % | 6,0 % |
| Vara Västra | Vara | 1 383 | 5,9 % | 14,5 % | 35,6 % | 1,7 % |
| Vara Centrum | Vara | 1 237 | 7,2 % | 25,1 % | 31,2 % | 7,0 % |
| Levene | Vara | 1 413 | 5,0 % | 11,5 % | 33,7 % | 5,2 % |
| Arentorp | Vara | 1 348 | 5,8 % | 13,1 % | 30,6 % | 4,4 % |
| Vedum | Vara | 1 665 | 4,7 % | 11,5 % | 31,0 % | 6,7 % |
| Larv | Vara | 1 105 | 5,3 % | 12,2 % | 29,1 % | 4,9 % |
| Skarstad | Vara | 1 394 | 4,8 % | 12,2 % | 29,8 % | 8,3 % |
| Kvänum | Vara | 1 800 | 5,1 % | 11,9 % | 31,3 % | 9,4 % |
| Sil-Husaby | Götene | 1 528 | 5,8 % | 11,0 % | 31,3 % | 2,6 % |
| Götene 1 | Götene | 916 | 6,7 % | 15,5 % | 34,1 % | 3,3 % |
| Götene 2 | Götene | 1 448 | 4,6 % | 14,2 % | 39,8 % | 5,9 % |
| Götene-Holmestad | Götene | 1 665 | 6,4 % | 17,1 % | 32,1 % | 6,2 % |
| Källby norra | Götene | 906 | 5,3 % | 10,2 % | 30,2 % | 1,4 % |
| Källby södra | Götene | 988 | 4,9 % | 10,2 % | 30,7 % | 2,3 % |
| Lundsbrunnsorten | Götene | 1 417 | 4,2 % | 11,0 % | 34,9 % | 4,0 % |
| Hällekis-Forshem | Götene | 1 707 | 4,1 % | 7,8 % | 38,3 % | 3,2 % |
| Smuleberg m.fl. | Tibro | 1 411 | 8,0 % | 20,1 % | 26,4 % | 6,3 % |
| Södra centrum | Tibro | 1 779 | 4,6 % | 12,2 % | 38,4 % | 2,8 % |
| Häggetorp, Katrineberg m.fl. | Tibro | 1 389 | 5,2 % | 14,6 % | 28,5 % | 4,2 % |
| Skattegården m.fl. | Tibro | 1 444 | 6,5 % | 16,6 % | 33,4 % | 5,9 % |
| Hörnebo, Kvarnhagen m.fl. | Tibro | 1 500 | 6,1 % | 12,3 % | 30,3 % | 2,6 % |
| Fagersanna, Ransberg m.fl. | Tibro | 1 465 | 4,2 % | 11,5 % | 32,8 % | 2,1 % |
| Älgarås | Töreboda | 1 190 | 4,2 % | 10,3 % | 37,0 % | 6,9 % |
| Kilen | Töreboda | 1 711 | 6,4 % | 13,0 % | 32,1 % | 3,6 % |
| Moholm | Töreboda | 1 576 | 3,6 % | 10,9 % | 36,5 % | 6,7 % |
| Björkäng | Töreboda | 1 682 | 6,8 % | 16,5 % | 36,1 % | 6,3 % |
| Kårtorp | Töreboda | 1 225 | 6,3 % | 19,6 % | 30,3 % | 5,8 % |
| Nordöstra Göteborg, Bergum | Göteborg | 1 137 | 7,8 % | 15,2 % | 20,8 % | 8,2 % |
| Nordöstra Göteborg, Olofstorp | Göteborg | 1 140 | 8,0 % | 16,0 % | 16,1 % | 6,0 % |
| Nordöstra Göteborg, Björsared | Göteborg | 1 155 | 7,8 % | 15,0 % | 21,0 % | 6,7 % |
| Nordöstra Göteborg, Gunnilse | Göteborg | 1 145 | 7,7 % | 14,5 % | 18,5 % | 5,2 % |
| Nordöstra Göteborg, Linnarhult | Göteborg | 1 196 | 7,8 % | 19,5 % | 23,2 % | 9,9 % |
| Nordöstra Göteborg, Angereds Centrum | Göteborg | 1 498 | 9,1 % | 25,3 % | 18,7 % | 9,0 % |
| Nordöstra Göteborg, Storås | Göteborg | 1 519 | 7,5 % | 24,1 % | 21,8 % | 16,3 % |
| Nordöstra Göteborg, Eriksbo Östra | Göteborg | 993 | 9,3 % | 25,2 % | 13,2 % | 12,5 % |
| Nordöstra Göteborg, Hammarkullen C | Göteborg | 1 347 | 9,4 % | 31,0 % | 11,4 % | 21,1 % |
| Nordöstra Göteborg, Hammarkullen Ö | Göteborg | 1 496 | 8,4 % | 29,2 % | 15,0 % | 16,1 % |
| Nordöstra Göteborg, Hammarkullen V | Göteborg | 1 347 | 9,3 % | 27,5 % | 15,4 % | 18,6 % |
| Nordöstra Göteborg, Eriksbo Västra | Göteborg | 1 222 | 6,5 % | 22,7 % | 20,5 % | 14,7 % |
| Nordöstra Göteborg, Bläsebo | Göteborg | 1 293 | 8,3 % | 22,3 % | 15,6 % | 11,5 % |
| Nordöstra Göteborg, Hjällbo Norra | Göteborg | 1 451 | 7,9 % | 29,3 % | 16,1 % | 15,0 % |
| Nordöstra Göteborg, Skolspåret | Göteborg | 1 247 | 8,0 % | 27,8 % | 14,8 % | 13,4 % |
| Nordöstra Göteborg, Hjällbo Södra | Göteborg | 1 063 | 9,1 % | 31,6 % | 11,5 % | 13,7 % |
| Nordöstra Göteborg, Agnesberg | Göteborg | 1 092 | 6,6 % | 19,6 % | 24,4 % | 14,6 % |
| Nordöstra Göteborg, Gårdsten Västra | Göteborg | 1 871 | 7,2 % | 23,7 % | 15,2 % | 21,0 % |
| Nordöstra Göteborg, Gårdsten Södra | Göteborg | 1 463 | 6,5 % | 27,7 % | 13,3 % | 19,5 % |
| Nordöstra Göteborg, Gårdsten Östra | Göteborg | 1 639 | 8,9 % | 26,8 % | 15,7 % | 20,9 % |
| Nordöstra Göteborg, Saffransgatan | Göteborg | 1 521 | 8,5 % | 23,9 % | 9,3 % | 36,4 % |
| Nordöstra Göteborg, Gårdsten Norra | Göteborg | 1 347 | 7,3 % | 28,4 % | 13,6 % | 24,1 % |
| Nordöstra Göteborg, Lövgärdet C | Göteborg | 1 284 | 8,0 % | 25,4 % | 17,1 % | 24,8 % |
| Nordöstra Göteborg, Senapsgatan m fl | Göteborg | 1 944 | 7,3 % | 27,4 % | 15,9 % | 26,1 % |
| Nordöstra Göteborg, Lövgärdet Övre | Göteborg | 1 409 | 6,8 % | 24,4 % | 15,5 % | 19,2 % |
| Nordöstra Göteborg, Lövgärdet Nedre | Göteborg | 1 436 | 9,4 % | 26,8 % | 22,4 % | 13,5 % |
| Nordöstra Göteborg, Trädgårdsgärdet | Göteborg | 1 094 | 7,4 % | 22,0 % | 25,0 % | 15,3 % |
| Nordöstra Göteborg, Titteridamm | Göteborg | 1 120 | 6,6 % | 17,8 % | 27,9 % | 8,8 % |
| Nordöstra Göteborg, Rannebergen S | Göteborg | 1 266 | 7,0 % | 21,6 % | 20,4 % | 16,0 % |
| Nordöstra Göteborg, Rannebergen C | Göteborg | 1 351 | 5,8 % | 21,0 % | 18,1 % | 18,2 % |
| Nordöstra Göteborg, Rannebergen N | Göteborg | 1 159 | 10,3 % | 21,2 % | 25,2 % | 8,9 % |
| Östra Göteborg, Rymdtorget | Göteborg | 2 003 | 8,2 % | 28,7 % | 11,7 % | 25,3 % |
| Östra Göteborg, Gärdsmosse | Göteborg | 1 568 | 6,3 % | 21,6 % | 16,1 % | 30,8 % |
| Östra Göteborg, Bergsjön Östra | Göteborg | 1 340 | 10,2 % | 30,0 % | 8,4 % | 19,2 % |
| Östra Göteborg, Bergsjön Norra | Göteborg | 1 646 | 5,4 % | 22,4 % | 14,1 % | 20,9 % |
| Östra Göteborg, Siriusgatan | Göteborg | 1 485 | 7,6 % | 27,7 % | 15,8 % | 16,8 % |
| Östra Göteborg, Gärdsås | Göteborg | 1 644 | 7,1 % | 20,9 % | 18,9 % | 15,6 % |
| Östra Göteborg, Bergsjön Södra | Göteborg | 1 696 | 8,3 % | 29,1 % | 11,0 % | 20,5 % |
| Östra Göteborg, Komettorget | Göteborg | 1 825 | 7,2 % | 24,0 % | 13,4 % | 32,7 % |
| Östra Göteborg, Fjällbo | Göteborg | 1 542 | 7,5 % | 18,0 % | 13,4 % | 7,6 % |
| Östra Göteborg, Utbynäs | Göteborg | 995 | 6,3 % | 15,2 % | 20,8 % | 5,5 % |
| Östra Göteborg, Utby | Göteborg | 1 063 | 7,8 % | 13,4 % | 17,9 % | 2,9 % |
| Östra Göteborg, Kamgatan m fl | Göteborg | 1 105 | 9,5 % | 15,7 % | 14,7 % | 1,8 % |
| Östra Göteborg, Kviberg Östra | Göteborg | 1 530 | 9,9 % | 46,0 % | 10,0 % | 11,5 % |
| Östra Göteborg, Kvibergsnäs | Göteborg | 1 466 | 2,9 % | 18,3 % | 14,1 % | 5,5 % |
| Östra Göteborg, Bellevue Park | Göteborg | 1 202 | 4,2 % | 24,6 % | 16,1 % | 8,0 % |
| Östra Göteborg, Bellevue | Göteborg | 1 282 | 4,3 % | 32,2 % | 11,6 % | 8,3 % |
| Östra Göteborg, Gamlestaden Norra | Göteborg | 1 391 | 6,8 % | 32,3 % | 8,9 % | 9,8 % |
| Östra Göteborg, Gamlestaden Södra | Göteborg | 1 234 | 3,7 % | 28,5 % | 8,1 % | 8,8 % |
| Östra Göteborg, Nylöse | Göteborg | 1 186 | 4,7 % | 19,9 % | 14,9 % | 11,1 % |
| Östra Göteborg, Kviberg Västra | Göteborg | 1 002 | 5,2 % | 16,3 % | 28,0 % | 9,0 % |
| Östra Göteborg, Kortedala Södra | Göteborg | 1 130 | 6,8 % | 17,0 % | 22,1 % | 7,7 % |
| Östra Göteborg, Månadsparken | Göteborg | 1 324 | 3,9 % | 23,3 % | 15,0 % | 17,3 % |
| Östra Göteborg, Gregorianska G. m fl | Göteborg | 1 088 | 3,5 % | 18,0 % | 18,7 % | 11,9 % |
| Östra Göteborg, Kortedala Västra | Göteborg | 1 335 | 7,9 % | 21,8 % | 17,2 % | 10,9 % |
| Östra Göteborg, Kortedala Torg | Göteborg | 1 162 | 5,0 % | 19,2 % | 22,9 % | 12,6 % |
| Östra Göteborg, Förstamajgatan m fl | Göteborg | 1 216 | 3,3 % | 18,9 % | 26,7 % | 13,7 % |
| Östra Göteborg, Kortedala Östra | Göteborg | 1 224 | 4,0 % | 23,7 % | 14,0 % | 18,9 % |
| Östra Göteborg, Månadsgatorna m fl | Göteborg | 1 320 | 5,4 % | 18,0 % | 17,7 % | 17,0 % |
| Östra Göteborg, Adventsparken Östra | Göteborg | 1 276 | 6,2 % | 21,9 % | 14,6 % | 16,8 % |
| Östra Göteborg, Adventsparken Västra | Göteborg | 1 241 | 5,3 % | 22,8 % | 20,1 % | 16,0 % |
| Östra Göteborg, Kortedala Norra | Göteborg | 1 303 | 5,0 % | 21,5 % | 14,7 % | 19,4 % |
| Östra Centrum, Fräntorp | Göteborg | 1 202 | 6,4 % | 13,0 % | 26,5 % | 3,0 % |
| Östra Centrum, Vidkärr | Göteborg | 1 072 | 3,2 % | 10,8 % | 25,9 % | 5,6 % |
| Östra Centrum, Munkebäck Norra | Göteborg | 1 122 | 3,5 % | 30,0 % | 13,1 % | 5,0 % |
| Östra Centrum, Munkebäck Södra | Göteborg | 1 153 | 3,5 % | 23,2 % | 20,4 % | 7,4 % |
| Östra Centrum, Kålltorp Norra | Göteborg | 1 183 | 3,4 % | 21,7 % | 18,4 % | 5,8 % |
| Östra Centrum, Torpa | Göteborg | 1 265 | 7,9 % | 17,7 % | 19,5 % | 5,0 % |
| Östra Centrum, Björkekärr Norra | Göteborg | 1 221 | 4,7 % | 18,4 % | 21,0 % | 4,5 % |
| Östra Centrum, Smörslätten | Göteborg | 1 570 | 3,4 % | 36,4 % | 11,8 % | 14,0 % |
| Östra Centrum, Björkekärr Östra | Göteborg | 1 098 | 5,1 % | 14,5 % | 23,5 % | 4,5 % |
| Östra Centrum, Robertshöjd m fl | Göteborg | 1 535 | 4,0 % | 18,8 % | 21,0 % | 5,7 % |
| Östra Centrum, Björkekärr Västra | Göteborg | 1 501 | 10,9 % | 58,4 % | 18,3 % | 12,0 % |
| Östra Centrum, Kålltorp Östra | Göteborg | 1 342 | 4,5 % | 23,8 % | 17,9 % | 6,0 % |
| Östra Centrum, Solrosparken | Göteborg | 1 142 | 3,4 % | 34,9 % | 10,8 % | 7,1 % |
| Östra Centrum, Kålltorp Västra | Göteborg | 1 081 | 5,7 % | 26,5 % | 18,9 % | 4,7 % |
| Östra Centrum, Kålltorp Södra | Göteborg | 1 486 | 2,2 % | 19,4 % | 20,9 % | 5,9 % |
| Östra Centrum, Björkekärr Södra | Göteborg | 1 264 | 8,2 % | 12,0 % | 23,5 % | 1,9 % |
| Östra Centrum, Kallebäck Östra | Göteborg | 1 325 | 3,8 % | 21,9 % | 22,2 % | 6,5 % |
| Östra Centrum, Kallebäck Västra | Göteborg | 1 837 | 4,0 % | 48,0 % | 4,7 % | 19,9 % |
| Östra Centrum, Kallebäck Norra | Göteborg | 1 362 | 3,7 % | 23,7 % | 15,1 % | 8,0 % |
| Östra Centrum, Skår Södra | Göteborg | 1 205 | 8,0 % | 19,0 % | 25,1 % | 7,2 % |
| Östra Centrum, Jakobsdal | Göteborg | 1 205 | 4,1 % | 21,8 % | 25,7 % | 4,1 % |
| Östra Centrum, Skår Norra | Göteborg | 1 180 | 7,1 % | 16,2 % | 25,8 % | 9,5 % |
| Östra Centrum, Stora Torp | Göteborg | 1 031 | 2,1 % | 8,6 % | 30,7 % | 3,6 % |
| Östra Centrum, Lilla Torp | Göteborg | 1 086 | 4,1 % | 23,8 % | 22,6 % | 5,7 % |
| Östra Centrum, Bö | Göteborg | 1 165 | 4,0 % | 21,2 % | 20,1 % | 3,7 % |
| Östra Centrum, Örgryte | Göteborg | 1 079 | 6,6 % | 20,3 % | 25,4 % | 13,2 % |
| Östra Centrum, Prästgårdsängen m fl | Göteborg | 1 340 | 7,2 % | 15,7 % | 28,7 % | 4,6 % |
| Östra Centrum, Kärralund Södra | Göteborg | 1 063 | 6,2 % | 24,6 % | 22,0 % | 6,7 % |
| Östra Centrum, Kärralund Norra | Göteborg | 1 269 | 6,7 % | 24,1 % | 15,0 % | 4,9 % |
| Östra Centrum, Härlanda | Göteborg | 1 199 | 6,8 % | 21,1 % | 19,0 % | 4,9 % |
| Östra Centrum, Lunden Nya | Göteborg | 1 084 | 3,0 % | 34,4 % | 9,1 % | 6,3 % |
| Östra Centrum, Danska Vägen m fl | Göteborg | 1 137 | 3,8 % | 25,9 % | 20,1 % | 4,9 % |
| Östra Centrum, Nobelplatsen | Göteborg | 1 150 | 3,4 % | 40,8 % | 7,0 % | 3,7 % |
| Östra Centrum, Sankt Pauli | Göteborg | 1 289 | 5,0 % | 28,2 % | 13,0 % | 4,7 % |
| Östra Centrum, Lunden Gamla | Göteborg | 1 022 | 2,1 % | 30,2 % | 10,9 % | 5,2 % |
| Östra Centrum, Överås | Göteborg | 1 096 | 2,6 % | 23,3 % | 19,9 % | 4,1 % |
| Östra Centrum, Gubbero | Göteborg | 1 106 | 2,4 % | 29,6 % | 14,2 % | 3,2 % |
| Östra Centrum, Gubberoparken | Göteborg | 1 120 | 2,8 % | 28,3 % | 14,2 % | 5,4 % |
| Östra Centrum, Redbergsplatsen | Göteborg | 1 119 | 2,9 % | 21,7 % | 25,3 % | 3,7 % |
| Östra Centrum, Olskroken | Göteborg | 988 | 6,2 % | 14,5 % | 34,4 % | 5,0 % |
| Östra Centrum, Redberget | Göteborg | 1 111 | 3,8 % | 25,8 % | 11,5 % | 4,7 % |
| Östra Centrum, Bagaregården | Göteborg | 1 074 | 4,0 % | 18,1 % | 17,5 % | 2,9 % |
| Östra Centrum, Redbergslid | Göteborg | 1 119 | 2,7 % | 30,0 % | 9,3 % | 3,8 % |
| Östra Centrum, Ånäs | Göteborg | 1 069 | 5,0 % | 21,5 % | 22,1 % | 7,6 % |
| Östra Centrum, Strömmensberg Västra | Göteborg | 1 082 | 4,3 % | 30,4 % | 14,7 % | 4,7 % |
| Östra Centrum, Strömmensberg Östra | Göteborg | 1 010 | 4,9 % | 27,7 % | 17,1 % | 4,0 % |
| Östra Centrum, Kallebäck Södra | Göteborg | 1 056 | 3,2 % | 50,4 % | 1,8 % | 15,1 % |
| Centrum, Otterhällan | Göteborg | 1 079 | 4,3 % | 20,9 % | 22,8 % | 6,7 % |
| Centrum, Inom Vallgraven | Göteborg | 1 184 | 3,3 % | 15,9 % | 22,6 % | 7,2 % |
| Centrum, Nordstan | Göteborg | 1 134 | 5,2 % | 23,5 % | 19,7 % | 9,0 % |
| Centrum, Stampen Västra | Göteborg | 1 018 | 2,3 % | 14,4 % | 39,5 % | 7,7 % |
| Centrum, Odinsgatan m fl | Göteborg | 1 023 | 4,0 % | 52,8 % | 3,4 % | 5,5 % |
| Centrum, Stampen Östra | Göteborg | 1 072 | 3,7 % | 26,4 % | 13,4 % | 5,1 % |
| Centrum, Friggagatan m fl | Göteborg | 1 031 | 2,4 % | 16,7 % | 26,3 % | 5,4 % |
| Centrum, Svingeln | Göteborg | 1 146 | 3,8 % | 32,5 % | 10,7 % | 6,5 % |
| Centrum, Gårda Norra | Göteborg | 1 067 | 3,7 % | 13,7 % | 19,1 % | 5,6 % |
| Centrum, Gårda Södra | Göteborg | 1 033 | 5,4 % | 35,4 % | 24,4 % | 7,6 % |
| Centrum, Bohusgatan m fl | Göteborg | 1 199 | 4,4 % | 19,8 % | 26,9 % | 3,7 % |
| Centrum, Sten Sturegatan m fl | Göteborg | 1 107 | 5,8 % | 12,8 % | 33,8 % | 7,3 % |
| Centrum, Heden | Göteborg | 1 259 | 4,7 % | 20,3 % | 25,4 % | 5,0 % |
| Centrum, Hedås | Göteborg | 1 138 | 4,3 % | 21,2 % | 25,7 % | 6,0 % |
| Centrum, Götaplatsen | Göteborg | 1 158 | 3,8 % | 17,6 % | 36,8 % | 6,2 % |
| Centrum, Carlandersplatsen | Göteborg | 1 097 | 4,3 % | 22,9 % | 22,6 % | 4,4 % |
| Centrum, Eklanda Östra | Göteborg | 1 183 | 4,0 % | 34,8 % | 14,7 % | 5,7 % |
| Centrum, Eklanda Norra | Göteborg | 1 191 | 6,3 % | 49,9 % | 9,7 % | 5,3 % |
| Centrum, Johanneberg Övre | Göteborg | 1 122 | 10,6 % | 47,7 % | 15,7 % | 13,5 % |
| Centrum, Johanneberg Östra | Göteborg | 1 159 | 5,0 % | 29,7 % | 17,9 % | 4,8 % |
| Centrum, Eklanda Södra | Göteborg | 1 080 | 3,4 % | 32,4 % | 23,1 % | 5,2 % |
| Centrum, Kristinehöjd Västra | Göteborg | 1 325 | 8,5 % | 44,2 % | 11,6 % | 16,8 % |
| Centrum, Kristinehöjd Östra | Göteborg | 1 272 | 3,8 % | 20,5 % | 23,5 % | 5,0 % |
| Centrum, Getebergsäng | Göteborg | 1 616 | 12,3 % | 61,9 % | 4,6 % | 28,2 % |
| Centrum, Krokslätt Norra | Göteborg | 1 664 | 4,3 % | 50,4 % | 9,1 % | 7,7 % |
| Centrum, Krokslätt Södra | Göteborg | 1 535 | 3,7 % | 41,9 % | 4,8 % | 9,2 % |
| Centrum, Fredriksdal | Göteborg | 1 199 | 6,4 % | 26,7 % | 18,3 % | 11,0 % |
| Centrum, Framnäs | Göteborg | 1 283 | 3,8 % | 19,8 % | 21,0 % | 5,0 % |
| Centrum, Mossen | Göteborg | 1 172 | 19,9 % | 91,7 % | 0,0 % | 14,8 % |
| Centrum, Fridkullagatan m fl | Göteborg | 1 239 | 5,8 % | 38,0 % | 17,1 % | 8,2 % |
| Centrum, Guldheden Östra | Göteborg | 1 136 | 4,9 % | 24,1 % | 24,6 % | 7,0 % |
| Centrum, Doktor Forselius Backe m fl | Göteborg | 1 028 | 12,4 % | 41,7 % | 9,8 % | 9,8 % |
| Centrum, Guldheden Södra | Göteborg | 1 148 | 3,8 % | 15,1 % | 22,0 % | 5,8 % |
| Centrum, Guldheden Vattentornet | Göteborg | 1 039 | 3,8 % | 16,8 % | 28,0 % | 5,6 % |
| Centrum, Doktor Fries Torg | Göteborg | 1 101 | 7,4 % | 27,2 % | 18,0 % | 4,4 % |
| Centrum, Guldheden Västra | Göteborg | 1 129 | 3,5 % | 20,6 % | 24,8 % | 5,8 % |
| Centrum, Guldheden Norra | Göteborg | 1 112 | 3,9 % | 29,1 % | 17,5 % | 5,4 % |
| Centrum, Landala Egnahem | Göteborg | 1 265 | 5,5 % | 26,7 % | 17,2 % | 4,7 % |
| Centrum, Landalagången m fl | Göteborg | 1 111 | 3,7 % | 31,2 % | 24,7 % | 7,6 % |
| Centrum, Johanneberg Västra | Göteborg | 1 036 | 7,6 % | 68,6 % | 5,0 % | 10,8 % |
| Centrum, Johanneberg Nedre | Göteborg | 1 058 | 5,2 % | 22,1 % | 28,6 % | 3,7 % |
| Centrum, Lorensberg | Göteborg | 1 041 | 5,5 % | 20,1 % | 30,4 % | 6,2 % |
| Centrum, Vasastaden Södra | Göteborg | 1 063 | 4,7 % | 19,3 % | 24,4 % | 4,5 % |
| Centrum, Kapellplatsen | Göteborg | 1 047 | 4,5 % | 20,4 % | 21,7 % | 4,7 % |
| Centrum, Landalabergen m fl | Göteborg | 1 142 | 4,2 % | 17,7 % | 29,2 % | 5,7 % |
| Centrum, Fogelbergsparken | Göteborg | 1 124 | 5,5 % | 21,4 % | 26,7 % | 4,8 % |
| Centrum, Vasastaden Västra | Göteborg | 1 150 | 4,7 % | 25,3 % | 21,0 % | 7,8 % |
| Centrum, Vasastaden Östra | Göteborg | 1 101 | 5,1 % | 20,9 % | 20,5 % | 5,3 % |
| Centrum, Valand | Göteborg | 1 119 | 4,7 % | 17,9 % | 20,6 % | 7,3 % |
| Centrum, Vasastaden Norra | Göteborg | 1 137 | 5,4 % | 31,3 % | 16,1 % | 8,9 % |
| Västra Centrum, Långgatorna | Göteborg | 1 006 | 5,2 % | 35,2 % | 10,4 % | 8,6 % |
| Västra Centrum, Masthuggstorget | Göteborg | 1 357 | 2,9 % | 19,5 % | 23,3 % | 8,5 % |
| Västra Centrum, Stigberget | Göteborg | 1 400 | 6,5 % | 32,6 % | 15,4 % | 8,8 % |
| Västra Centrum, Masthugget Övre | Göteborg | 1 200 | 3,8 % | 26,2 % | 18,8 % | 3,3 % |
| Västra Centrum, Masthugget Nedre | Göteborg | 1 112 | 3,1 % | 16,2 % | 31,7 % | 4,9 % |
| Västra Centrum, Oscar Fredrik | Göteborg | 1 022 | 4,6 % | 21,4 % | 27,2 % | 3,9 % |
| Västra Centrum, Sjömansgatan m fl | Göteborg | 1 100 | 3,6 % | 18,2 % | 25,2 % | 4,2 % |
| Västra Centrum, Vegastaden | Göteborg | 1 230 | 4,8 % | 19,2 % | 22,6 % | 7,6 % |
| Västra Centrum, Slottsskogen | Göteborg | 1 275 | 4,8 % | 22,3 % | 26,4 % | 5,3 % |
| Västra Centrum, Linnéplatsen | Göteborg | 1 031 | 2,7 % | 16,0 % | 30,2 % | 3,1 % |
| Västra Centrum, Sveaplan | Göteborg | 936 | 2,4 % | 10,8 % | 41,6 % | 4,4 % |
| Västra Centrum, Kommendantsängen | Göteborg | 1 191 | 3,5 % | 29,5 % | 17,5 % | 5,4 % |
| Västra Centrum, Linné | Göteborg | 1 046 | 3,1 % | 16,5 % | 29,3 % | 2,6 % |
| Västra Centrum, Nordhem | Göteborg | 1 073 | 3,7 % | 21,2 % | 21,9 % | 4,1 % |
| Västra Centrum, Risåsen | Göteborg | 1 062 | 3,3 % | 18,9 % | 24,3 % | 5,0 % |
| Västra Centrum, Olivedal | Göteborg | 1 035 | 3,2 % | 20,8 % | 22,9 % | 5,6 % |
| Västra Centrum, Plantagegatan m fl | Göteborg | 1 259 | 5,1 % | 21,8 % | 25,2 % | 5,4 % |
| Västra Centrum, Skansberget | Göteborg | 1 070 | 3,5 % | 9,7 % | 33,3 % | 3,6 % |
| Västra Centrum, Haga Västra | Göteborg | 1 166 | 5,7 % | 15,5 % | 29,5 % | 4,5 % |
| Västra Centrum, Haga Östra | Göteborg | 1 118 | 6,1 % | 14,1 % | 29,6 % | 4,1 % |
| Västra Centrum, Nilssonsberg Västra | Göteborg | 1 204 | 2,7 % | 18,7 % | 24,9 % | 7,3 % |
| Västra Centrum, Nilssonsberg Östra | Göteborg | 1 016 | 3,7 % | 22,0 % | 27,8 % | 6,3 % |
| Västra Centrum, Annedal Östra | Göteborg | 1 013 | 3,2 % | 21,8 % | 21,9 % | 4,5 % |
| Västra Centrum, Annedal Västra | Göteborg | 1 044 | 1,8 % | 21,4 % | 31,2 % | 6,0 % |
| Västra Centrum, Änggården | Göteborg | 1 067 | 8,2 % | 17,9 % | 28,6 % | 7,0 % |
| Västra Centrum, Svalebo | Göteborg | 1 106 | 3,9 % | 12,0 % | 27,4 % | 7,2 % |
| Västra Centrum, Skytteskogen | Göteborg | 1 187 | 7,9 % | 23,3 % | 26,3 % | 7,4 % |
| Västra Centrum, Kungsladugård Östra | Göteborg | 1 119 | 4,7 % | 20,6 % | 20,9 % | 4,6 % |
| Västra Centrum, Kungsladugård Västra | Göteborg | 1 192 | 4,4 % | 26,6 % | 16,6 % | 5,4 % |
| Västra Centrum, Mariaplan | Göteborg | 1 260 | 4,4 % | 15,1 % | 18,3 % | 3,9 % |
| Västra Centrum, Silverkällan | Göteborg | 1 436 | 3,7 % | 20,9 % | 15,7 % | 4,3 % |
| Västra Centrum, Sannaplan | Göteborg | 1 342 | 4,0 % | 20,3 % | 16,8 % | 3,3 % |
| Västra Centrum, Sandarna | Göteborg | 1 335 | 6,7 % | 44,3 % | 10,3 % | 7,9 % |
| Västra Centrum, Klippan | Göteborg | 1 482 | 4,0 % | 15,9 % | 26,4 % | 2,8 % |
| Västra Centrum, Gröna Vallen | Göteborg | 1 277 | 3,6 % | 16,6 % | 19,3 % | 4,6 % |
| Västra Centrum, Kusttorget | Göteborg | 1 119 | 2,8 % | 13,5 % | 30,7 % | 4,8 % |
| Västra Centrum, Chapmans Torg | Göteborg | 1 094 | 3,6 % | 16,3 % | 30,2 % | 8,3 % |
| Västra Centrum, Slottsskogsgat. m fl | Göteborg | 1 415 | 4,1 % | 17,9 % | 23,6 % | 5,6 % |
| Västra Centrum, Gråberget Västra | Göteborg | 1 217 | 2,5 % | 14,3 % | 30,7 % | 4,2 % |
| Västra Centrum, Gråberget Östra | Göteborg | 1 239 | 2,0 % | 19,9 % | 19,0 % | 4,9 % |
| Västra Centrum, Godhem | Göteborg | 1 011 | 6,5 % | 22,8 % | 19,5 % | 3,8 % |
| Västra Centrum, Marieberg | Göteborg | 1 136 | 4,7 % | 11,5 % | 20,0 % | 4,5 % |
| Västra Centrum, Klareborgsgatan m fl | Göteborg | 1 188 | 4,0 % | 16,8 % | 18,9 % | 5,7 % |
| Västra Centrum, Karl Johan | Göteborg | 1 126 | 5,2 % | 23,6 % | 11,1 % | 5,1 % |
| Västra Centrum, Söderlingska Ängen | Göteborg | 1 252 | 4,4 % | 19,9 % | 16,5 % | 5,4 % |
| Västra Centrum, Kommendörsgatan m fl | Göteborg | 1 247 | 4,9 % | 14,1 % | 18,8 % | 6,4 % |
| Västra Centrum, Hängmattan | Göteborg | 1 178 | 5,0 % | 13,8 % | 25,5 % | 4,8 % |
| Västra Centrum, Gatenhielmska | Göteborg | 1 360 | 4,8 % | 20,5 % | 13,8 % | 4,6 % |
| Sydvästra Göteborg, Högsbohöjd Norra | Göteborg | 1 742 | 6,1 % | 37,7 % | 8,2 % | 19,2 % |
| Sydvästra Göteborg, Högsbohöjd Södra | Göteborg | 1 443 | 4,6 % | 17,5 % | 21,0 % | 5,6 % |
| Sydvästra Göteborg, Högsbohöjd Östra | Göteborg | 1 182 | 6,2 % | 19,9 % | 13,7 % | 14,2 % |
| Sydvästra Göteborg, Högsbotorp V | Göteborg | 1 308 | 2,6 % | 22,5 % | 22,1 % | 8,5 % |
| Sydvästra Göteborg, Högsbotorp S | Göteborg | 1 080 | 3,1 % | 10,6 % | 31,7 % | 5,7 % |
| Sydvästra Göteborg, Högsbo | Göteborg | 1 073 | 6,1 % | 13,3 % | 32,6 % | 5,5 % |
| Sydvästra Göteborg, Högsbotorp Östra | Göteborg | 1 043 | 2,8 % | 22,8 % | 20,3 % | 8,7 % |
| Sydvästra Göteborg, Marklandsgatan | Göteborg | 1 164 | 5,0 % | 20,9 % | 23,2 % | 8,2 % |
| Sydvästra Göteborg, Kapplandsgatan | Göteborg | 1 030 | 2,5 % | 20,4 % | 18,0 % | 8,2 % |
| Sydvästra Göteborg, Flatås Västra | Göteborg | 1 753 | 4,6 % | 35,7 % | 10,0 % | 13,7 % |
| Sydvästra Göteborg, Flatås Södra | Göteborg | 1 426 | 6,0 % | 22,9 % | 21,0 % | 9,5 % |
| Sydvästra Göteborg, Kaverös Norra | Göteborg | 957 | 6,3 % | 24,5 % | 17,9 % | 7,3 % |
| Sydvästra Göteborg, Kavås | Göteborg | 1 282 | 4,2 % | 15,7 % | 23,8 % | 8,7 % |
| Sydvästra Göteborg, Kaverös Södra | Göteborg | 1 121 | 2,0 % | 19,7 % | 29,4 % | 6,7 % |
| Sydvästra Göteborg, Altplatsen | Göteborg | 1 354 | 4,6 % | 24,0 % | 25,6 % | 15,4 % |
| Sydvästra Göteborg, Ruddalen | Göteborg | 1 286 | 3,0 % | 17,7 % | 31,3 % | 11,1 % |
| Sydvästra Göteborg, Gånglåten | Göteborg | 1 444 | 6,2 % | 22,5 % | 15,7 % | 10,3 % |
| Sydvästra Göteborg, Frölunda | Göteborg | 1 982 | 4,9 % | 20,8 % | 15,6 % | 33,8 % |
| Sydvästra Göteborg, Frölunda Torg | Göteborg | 1 530 | 5,2 % | 19,3 % | 25,2 % | 16,7 % |
| Sydvästra Göteborg, Positivparken | Göteborg | 1 421 | 5,4 % | 25,5 % | 23,4 % | 16,0 % |
| Sydvästra Göteborg, Spinetten | Göteborg | 1 200 | 4,6 % | 15,4 % | 30,9 % | 9,2 % |
| Sydvästra Göteborg, Tofta | Göteborg | 1 151 | 7,3 % | 16,4 % | 36,6 % | 5,4 % |
| Sydvästra Göteborg, Järnbrott Västra | Göteborg | 1 257 | 3,5 % | 14,7 % | 33,2 % | 6,5 % |
| Sydvästra Göteborg, Järnbrott Östra | Göteborg | 1 170 | 2,8 % | 14,4 % | 27,3 % | 7,9 % |
| Sydvästra Göteborg, Järnbrott Södra | Göteborg | 1 136 | 5,7 % | 13,3 % | 26,1 % | 3,7 % |
| Sydvästra Göteborg, Flatås Östra | Göteborg | 1 306 | 6,2 % | 25,0 % | 14,6 % | 11,9 % |
| Sydvästra Göteborg, Sisjön Norra | Göteborg | 1 587 | 6,1 % | 22,8 % | 14,6 % | 13,2 % |
| Sydvästra Göteborg, Pilegården | Göteborg | 1 692 | 5,3 % | 26,9 % | 11,1 % | 18,6 % |
| Sydvästra Göteborg, Kobbegården | Göteborg | 1 135 | 4,8 % | 21,0 % | 13,6 % | 19,6 % |
| Sydvästra Göteborg, Askim | Göteborg | 1 158 | 5,7 % | 13,0 % | 32,2 % | 5,4 % |
| Sydvästra Göteborg, Sisjön Västra | Göteborg | 1 144 | 8,9 % | 15,0 % | 32,1 % | 5,2 % |
| Sydvästra Göteborg, Sisjön Södra | Göteborg | 1 142 | 9,2 % | 14,1 % | 28,7 % | 2,8 % |
| Sydvästra Göteborg, Trollåsen | Göteborg | 1 362 | 7,1 % | 17,5 % | 22,2 % | 6,1 % |
| Sydvästra Göteborg, Lyckhem | Göteborg | 1 018 | 5,6 % | 13,2 % | 30,6 % | 2,2 % |
| Sydvästra Göteborg, Lindås | Göteborg | 1 117 | 9,6 % | 14,1 % | 25,5 % | 2,9 % |
| Sydvästra Göteborg, Billdal Södra | Göteborg | 1 005 | 7,6 % | 12,9 % | 29,1 % | 2,6 % |
| Sydvästra Göteborg, Billdal Norra | Göteborg | 1 240 | 9,8 % | 14,9 % | 22,5 % | 2,3 % |
| Sydvästra Göteborg, Nygård | Göteborg | 1 146 | 7,0 % | 12,0 % | 24,1 % | 2,2 % |
| Sydvästra Göteborg, Skintebo Västra | Göteborg | 1 177 | 7,5 % | 11,7 % | 23,3 % | 2,8 % |
| Sydvästra Göteborg, Skintebo Östra | Göteborg | 1 074 | 5,7 % | 13,5 % | 24,3 % | 4,2 % |
| Sydvästra Göteborg, Uggleberget | Göteborg | 1 057 | 3,4 % | 17,6 % | 23,8 % | 4,1 % |
| Sydvästra Göteborg, Brottkärr Östra | Göteborg | 1 287 | 6,7 % | 18,5 % | 24,9 % | 4,7 % |
| Sydvästra Göteborg, Brottkärr Västra | Göteborg | 1 107 | 5,8 % | 11,9 % | 28,1 % | 2,3 % |
| Sydvästra Göteborg, Hovås Södra | Göteborg | 1 184 | 8,4 % | 13,7 % | 35,9 % | 3,6 % |
| Sydvästra Göteborg, Hovås Norra | Göteborg | 1 269 | 7,7 % | 16,2 % | 26,0 % | 5,4 % |
| Sydvästra Göteborg, Hult | Göteborg | 1 184 | 6,2 % | 11,9 % | 33,4 % | 3,1 % |
| Västra Göteborg, Långedrag Västra | Göteborg | 1 054 | 9,2 % | 15,7 % | 29,8 % | 3,8 % |
| Västra Göteborg, Långedrag Östra | Göteborg | 1 035 | 8,1 % | 13,3 % | 28,7 % | 3,7 % |
| Västra Göteborg, Tångudden | Göteborg | 1 038 | 9,4 % | 14,3 % | 27,6 % | 2,8 % |
| Västra Göteborg, Hagen Norra | Göteborg | 971 | 7,4 % | 14,1 % | 30,7 % | 6,4 % |
| Västra Göteborg, Nya Varvet | Göteborg | 1 346 | 6,2 % | 13,7 % | 27,4 % | 4,5 % |
| Västra Göteborg, Kungsten | Göteborg | 1 084 | 8,3 % | 16,1 % | 26,6 % | 3,7 % |
| Västra Göteborg, Ekebäck | Göteborg | 1 255 | 7,6 % | 11,3 % | 27,4 % | 2,9 % |
| Västra Göteborg, Hagen Södra | Göteborg | 982 | 6,8 % | 11,7 % | 30,7 % | 3,2 % |
| Västra Göteborg, Grimmered | Göteborg | 1 094 | 7,0 % | 10,8 % | 28,5 % | 3,5 % |
| Västra Göteborg, Påvelund | Göteborg | 1 083 | 7,5 % | 11,6 % | 26,5 % | 2,8 % |
| Västra Göteborg, Björnekulla | Göteborg | 1 058 | 6,8 % | 11,2 % | 33,2 % | 2,7 % |
| Västra Göteborg, Osberget | Göteborg | 1 074 | 7,8 % | 11,2 % | 29,8 % | 3,2 % |
| Västra Göteborg, Källängen | Göteborg | 1 018 | 10,0 % | 14,9 % | 29,4 % | 1,4 % |
| Västra Göteborg, Fiskebäck | Göteborg | 1 050 | 7,0 % | 11,0 % | 41,7 % | 2,2 % |
| Västra Göteborg, Bratthammar | Göteborg | 1 108 | 6,3 % | 10,2 % | 30,3 % | 2,3 % |
| Västra Göteborg, Tynnered Södra | Göteborg | 1 204 | 7,2 % | 18,9 % | 27,1 % | 5,4 % |
| Västra Göteborg, Tynnered Norra | Göteborg | 1 098 | 7,7 % | 26,8 % | 27,8 % | 6,7 % |
| Västra Göteborg, Guldringen m fl | Göteborg | 1 167 | 5,1 % | 19,8 % | 21,2 % | 6,0 % |
| Västra Göteborg, Tynnered Östra | Göteborg | 1 449 | 4,4 % | 14,0 % | 23,9 % | 14,7 % |
| Västra Göteborg, Skattegården | Göteborg | 1 610 | 7,4 % | 20,6 % | 22,6 % | 14,1 % |
| Västra Göteborg, Ängås | Göteborg | 1 121 | 6,0 % | 21,4 % | 17,7 % | 10,3 % |
| Västra Göteborg, Topasgatan | Göteborg | 1 245 | 7,6 % | 21,0 % | 19,4 % | 11,5 % |
| Västra Göteborg, Korsåsen | Göteborg | 1 170 | 5,5 % | 12,7 % | 30,9 % | 3,8 % |
| Västra Göteborg, Opaltorget Norra | Göteborg | 1 176 | 6,4 % | 19,5 % | 23,1 % | 8,0 % |
| Västra Göteborg, Opaltorget Södra | Göteborg | 1 379 | 7,8 % | 34,7 % | 12,4 % | 18,6 % |
| Västra Göteborg, Grevegården | Göteborg | 1 634 | 6,9 % | 27,1 % | 16,0 % | 13,2 % |
| Västra Göteborg, Önnered Norra | Göteborg | 1 111 | 7,8 % | 16,5 % | 27,3 % | 6,4 % |
| Västra Göteborg, Önnered Östra | Göteborg | 1 133 | 7,0 % | 13,1 % | 25,7 % | 3,2 % |
| Västra Göteborg, Önnered Västra | Göteborg | 1 084 | 6,1 % | 11,9 % | 38,6 % | 2,3 % |
| Västra Göteborg, Åkered | Göteborg | 1 112 | 8,1 % | 13,9 % | 26,0 % | 2,2 % |
| Västra Göteborg, Välen | Göteborg | 1 139 | 6,1 % | 10,5 % | 33,6 % | 2,3 % |
| Västra Göteborg, Näset Norra | Göteborg | 1 198 | 8,3 % | 12,9 % | 27,7 % | 3,9 % |
| Västra Göteborg, Näset Södra | Göteborg | 1 127 | 8,0 % | 13,0 % | 32,5 % | 4,1 % |
| Västra Göteborg, Donsö-Vrångö | Göteborg | 1 506 | 6,3 % | 13,7 % | 37,3 % | 2,1 % |
| Västra Göteborg, Styrsö-Köpstadsö | Göteborg | 1 251 | 5,2 % | 9,6 % | 44,2 % | 2,5 % |
| Västra Göteborg, Brännö-Asperö | Göteborg | 1 043 | 5,5 % | 9,7 % | 40,3 % | 3,6 % |
| Västra Hisingen, Länsmansgården Ö | Göteborg | 1 352 | 8,1 % | 27,3 % | 15,8 % | 11,6 % |
| Västra Hisingen, Svartedalen Norra | Göteborg | 1 606 | 4,4 % | 20,3 % | 20,2 % | 19,9 % |
| Västra Hisingen, Väderbodarna m fl | Göteborg | 1 305 | 6,4 % | 22,0 % | 17,5 % | 20,4 % |
| Västra Hisingen, Önskevädersg. m fl | Göteborg | 1 176 | 3,6 % | 16,1 % | 28,0 % | 20,9 % |
| Västra Hisingen, Svartedalen Södra | Göteborg | 1 270 | 3,5 % | 20,0 % | 10,9 % | 24,1 % |
| Västra Hisingen, Kärrmossen | Göteborg | 1 342 | 7,7 % | 16,8 % | 19,7 % | 11,0 % |
| Västra Hisingen, Jättesten | Göteborg | 1 355 | 5,4 % | 15,9 % | 21,4 % | 8,4 % |
| Västra Hisingen, Treröset | Göteborg | 1 771 | 8,7 % | 21,7 % | 9,6 % | 42,7 % |
| Västra Hisingen, Vårväderstorget | Göteborg | 1 497 | 2,3 % | 17,4 % | 24,2 % | 28,7 % |
| Västra Hisingen, Biskopsgården Södra | Göteborg | 1 418 | 5,9 % | 19,2 % | 18,2 % | 19,5 % |
| Västra Hisingen, Väderlekstorget | Göteborg | 1 594 | 4,9 % | 21,5 % | 7,5 % | 38,8 % |
| Västra Hisingen, Biskopsgården Norra | Göteborg | 1 662 | 8,7 % | 23,8 % | 16,1 % | 20,8 % |
| Västra Hisingen, Svarte Mosse | Göteborg | 1 443 | 6,8 % | 27,0 % | 9,5 % | 26,5 % |
| Västra Hisingen, Länsmansgården S | Göteborg | 1 525 | 8,0 % | 28,5 % | 11,3 % | 19,0 % |
| Västra Hisingen, Länsmansgården C | Göteborg | 1 510 | 7,2 % | 22,2 % | 13,6 % | 21,1 % |
| Västra Hisingen, Länsmansgården N | Göteborg | 1 319 | 6,0 % | 19,5 % | 19,9 % | 17,1 % |
| Västra Hisingen, Amhult-Arendal | Göteborg | 1 240 | 3,4 % | 12,7 % | 40,0 % | 12,6 % |
| Västra Hisingen, Andalen | Göteborg | 1 107 | 10,2 % | 16,5 % | 20,8 % | 2,4 % |
| Västra Hisingen, Hjuvik | Göteborg | 1 176 | 6,5 % | 11,1 % | 25,2 % | 4,0 % |
| Västra Hisingen, Hällsvik | Göteborg | 1 232 | 8,4 % | 13,0 % | 25,6 % | 1,9 % |
| Västra Hisingen, Trånget | Göteborg | 1 134 | 8,6 % | 15,0 % | 21,0 % | 2,6 % |
| Västra Hisingen, Tumlehed | Göteborg | 1 065 | 8,9 % | 12,9 % | 26,9 % | 2,1 % |
| Västra Hisingen, Torslanda Röd | Göteborg | 950 | 6,3 % | 13,3 % | 24,9 % | 4,1 % |
| Västra Hisingen, Gossbydal | Göteborg | 1 051 | 10,1 % | 16,8 % | 20,7 % | 3,5 % |
| Västra Hisingen, Nolered | Göteborg | 1 205 | 10,8 % | 15,5 % | 16,7 % | 3,6 % |
| Västra Hisingen, Torslanda Torg | Göteborg | 1 032 | 4,7 % | 10,0 % | 37,0 % | 4,2 % |
| Västra Hisingen, Torslanda | Göteborg | 1 167 | 5,7 % | 10,9 % | 30,3 % | 2,7 % |
| Västra Hisingen, Domarringen m fl | Göteborg | 1 152 | 9,7 % | 14,5 % | 17,4 % | 3,3 % |
| Västra Hisingen, Änghagen | Göteborg | 1 141 | 9,6 % | 15,0 % | 21,1 % | 2,4 % |
| Västra Hisingen, Älvegården | Göteborg | 1 373 | 10,3 % | 17,1 % | 11,1 % | 3,8 % |
| Västra Hisingen, Lilleby | Göteborg | 1 078 | 10,6 % | 16,5 % | 18,6 % | 1,9 % |
| Västra Hisingen, Kvisljungeby | Göteborg | 1 340 | 7,2 % | 16,7 % | 15,0 % | 3,4 % |
| Västra Hisingen, Björlanda | Göteborg | 1 216 | 8,3 % | 16,4 % | 20,1 % | 4,0 % |
| Västra Hisingen, Nolvik | Göteborg | 1 257 | 7,2 % | 14,2 % | 18,6 % | 3,4 % |
| Centrala Hisingen, Kärrdalen | Göteborg | 1 207 | 7,0 % | 13,5 % | 21,6 % | 6,5 % |
| Centrala Hisingen, Tolered Norra | Göteborg | 1 204 | 6,4 % | 14,9 % | 21,6 % | 7,3 % |
| Centrala Hisingen, Slätta Damm | Göteborg | 1 186 | 3,2 % | 20,7 % | 17,0 % | 8,9 % |
| Centrala Hisingen, Bjurslätt Norra | Göteborg | 1 241 | 3,2 % | 18,5 % | 18,3 % | 11,0 % |
| Centrala Hisingen, Hildedal | Göteborg | 1 228 | 5,8 % | 16,0 % | 17,4 % | 11,2 % |
| Centrala Hisingen, Tolered Södra | Göteborg | 1 201 | 7,2 % | 14,8 % | 20,2 % | 6,7 % |
| Centrala Hisingen, Tolered Östra | Göteborg | 1 261 | 7,0 % | 20,0 % | 20,5 % | 12,7 % |
| Centrala Hisingen, Flunsås | Göteborg | 1 234 | 3,5 % | 25,4 % | 14,0 % | 15,7 % |
| Centrala Hisingen, Wieselgrenspl. | Göteborg | 1 214 | 4,8 % | 25,6 % | 17,6 % | 10,2 % |
| Centrala Hisingen, Bjurslätt Södra | Göteborg | 1 511 | 5,6 % | 24,0 % | 11,9 % | 23,4 % |
| Centrala Hisingen, Kvillebäcken N | Göteborg | 1 098 | 5,1 % | 20,3 % | 22,0 % | 11,0 % |
| Centrala Hisingen, Kvillebäcken S | Göteborg | 1 224 | 3,9 % | 24,8 % | 11,3 % | 12,0 % |
| Centrala Hisingen, Kvillebäcken Ö | Göteborg | 1 322 | 2,4 % | 28,7 % | 8,0 % | 17,0 % |
| Centrala Hisingen, Vågmästareplatsen | Göteborg | 1 455 | 2,1 % | 21,3 % | 6,3 % | 15,4 % |
| Centrala Hisingen, Backaplan | Göteborg | 1 532 | 3,1 % | 29,8 % | 7,6 % | 23,3 % |
| Centrala Hisingen, Lundbyvassen | Göteborg | 1 411 | 7,2 % | 39,3 % | 4,8 % | 33,3 % |
| Centrala Hisingen, Porslinsfabriken | Göteborg | 1 077 | 2,3 % | 17,5 % | 18,8 % | 9,4 % |
| Centrala Hisingen, Brämaregården S | Göteborg | 1 083 | 4,1 % | 33,4 % | 6,4 % | 11,1 % |
| Centrala Hisingen, Kvillestaden | Göteborg | 1 183 | 3,1 % | 21,1 % | 11,2 % | 9,9 % |
| Centrala Hisingen, Brämaregården N | Göteborg | 1 005 | 5,4 % | 19,8 % | 23,2 % | 10,0 % |
| Centrala Hisingen, Rambergsstaden Ö | Göteborg | 1 132 | 5,2 % | 18,9 % | 18,5 % | 12,2 % |
| Centrala Hisingen, Rambergsstaden N | Göteborg | 1 249 | 3,4 % | 12,3 % | 28,6 % | 13,0 % |
| Centrala Hisingen, Rambergsvallen | Göteborg | 1 462 | 2,9 % | 23,8 % | 11,4 % | 19,8 % |
| Centrala Hisingen, Rambergsstaden S | Göteborg | 1 106 | 4,1 % | 25,0 % | 11,4 % | 21,2 % |
| Centrala Hisingen, Kyrkbyn Norra | Göteborg | 1 059 | 3,0 % | 11,8 % | 27,7 % | 10,6 % |
| Centrala Hisingen, Lundby Norra | Göteborg | 1 068 | 4,4 % | 23,8 % | 18,6 % | 12,3 % |
| Centrala Hisingen, Kyrkbyn Södra | Göteborg | 1 025 | 3,7 % | 19,9 % | 18,3 % | 10,5 % |
| Centrala Hisingen, Lundby Södra | Göteborg | 1 344 | 5,3 % | 29,9 % | 11,4 % | 12,0 % |
| Centrala Hisingen, Bräcke Norra | Göteborg | 1 152 | 7,3 % | 17,2 % | 16,8 % | 6,4 % |
| Centrala Hisingen, Bräcke Södra | Göteborg | 1 102 | 6,5 % | 20,9 % | 17,4 % | 7,1 % |
| Centrala Hisingen, Pölsebo-Bratterås | Göteborg | 1 245 | 4,7 % | 15,7 % | 17,8 % | 7,5 % |
| Centrala Hisingen, Färjenäs | Göteborg | 1 107 | 2,3 % | 8,7 % | 38,5 % | 5,1 % |
| Centrala Hisingen, Eriksberg Västra | Göteborg | 1 278 | 3,7 % | 9,3 % | 31,8 % | 4,1 % |
| Centrala Hisingen, Eriksberg Östra | Göteborg | 1 350 | 2,7 % | 15,2 % | 27,0 % | 8,4 % |
| Centrala Hisingen, Sörhallsberget S | Göteborg | 1 287 | 2,8 % | 13,4 % | 42,2 % | 4,2 % |
| Centrala Hisingen, Sörhallsberget N | Göteborg | 1 083 | 4,2 % | 9,2 % | 38,6 % | 5,9 % |
| Centrala Hisingen, Sannegården V | Göteborg | 1 094 | 3,4 % | 8,9 % | 29,3 % | 5,2 % |
| Centrala Hisingen, Sannegården Ö | Göteborg | 1 010 | 2,6 % | 6,7 % | 38,7 % | 4,9 % |
| Centrala Hisingen, Lindholmen Södra | Göteborg | 1 325 | 8,8 % | 35,8 % | 22,5 % | 7,6 % |
| Centrala Hisingen, Lindholmen Norra | Göteborg | 1 913 | 6,5 % | 42,5 % | 5,2 % | 13,7 % |
| Norra Hisingen, Rödbo | Göteborg | 1 183 | 6,7 % | 13,3 % | 20,4 % | 7,0 % |
| Norra Hisingen, Mysterna-Svankälla | Göteborg | 1 477 | 11,2 % | 18,0 % | 13,4 % | 1,4 % |
| Norra Hisingen, Gerrebacka-Ingebäck | Göteborg | 1 529 | 9,7 % | 18,4 % | 12,4 % | 4,2 % |
| Norra Hisingen, Kärra Norra | Göteborg | 1 284 | 4,3 % | 14,5 % | 33,3 % | 6,3 % |
| Norra Hisingen, Kärra Östra | Göteborg | 1 183 | 6,4 % | 15,6 % | 29,7 % | 5,1 % |
| Norra Hisingen, Kärra Södra | Göteborg | 1 327 | 7,4 % | 16,3 % | 26,7 % | 4,7 % |
| Norra Hisingen, Kärra Västra | Göteborg | 1 227 | 5,1 % | 14,5 % | 28,9 % | 5,8 % |
| Norra Hisingen, Skogome | Göteborg | 1 821 | 4,7 % | 18,1 % | 19,7 % | 10,8 % |
| Norra Hisingen, Åketorp | Göteborg | 1 288 | 6,6 % | 12,7 % | 31,8 % | 4,0 % |
| Norra Hisingen, Bäckebol Norra | Göteborg | 1 226 | 3,0 % | 16,7 % | 27,6 % | 15,7 % |
| Norra Hisingen, Backadalen | Göteborg | 1 157 | 4,8 % | 20,3 % | 26,2 % | 15,8 % |
| Norra Hisingen, Bäckebol Södra | Göteborg | 1 499 | 6,2 % | 23,5 % | 18,5 % | 16,7 % |
| Norra Hisingen, Skälltorp | Göteborg | 1 361 | 4,8 % | 19,3 % | 28,7 % | 14,1 % |
| Norra Hisingen, Selma Lagerlöfs Torg | Göteborg | 1 062 | 7,5 % | 18,7 % | 19,6 % | 9,1 % |
| Norra Hisingen, Sankt Jörgen | Göteborg | 1 180 | 8,6 % | 15,5 % | 21,9 % | 6,2 % |
| Norra Hisingen, Backa Röd | Göteborg | 1 584 | 8,1 % | 25,0 % | 12,6 % | 16,2 % |
| Norra Hisingen, Julias Gata m fl | Göteborg | 1 076 | 9,8 % | 34,6 % | 9,1 % | 18,0 % |
| Norra Hisingen, Blendas Gata m fl | Göteborg | 1 197 | 4,8 % | 21,1 % | 17,9 % | 16,2 % |
| Norra Hisingen, Backa Södra | Göteborg | 1 244 | 5,3 % | 19,8 % | 24,4 % | 13,3 % |
| Norra Hisingen, Backa Norra | Göteborg | 1 715 | 6,5 % | 35,7 % | 18,5 % | 18,1 % |
| Norra Hisingen, Bällskär | Göteborg | 1 266 | 9,4 % | 17,5 % | 26,3 % | 7,3 % |
| Norra Hisingen, Tingstad | Göteborg | 1 405 | 5,8 % | 17,4 % | 21,6 % | 14,0 % |
| Norra Hisingen, Brunnsbo Södra | Göteborg | 1 465 | 6,4 % | 20,7 % | 21,9 % | 12,1 % |
| Norra Hisingen, Brunnsbo Norra | Göteborg | 1 473 | 5,8 % | 19,1 % | 23,0 % | 15,8 % |
| Norra Hisingen, Aröd | Göteborg | 1 250 | 8,2 % | 19,4 % | 16,9 % | 11,9 % |
| Norra Hisingen, Tuve Södra | Göteborg | 1 343 | 4,5 % | 16,3 % | 21,1 % | 11,2 % |
| Norra Hisingen, Gunnestorp | Göteborg | 959 | 7,1 % | 12,7 % | 23,0 % | 2,6 % |
| Norra Hisingen, Arvesgärde m fl | Göteborg | 1 263 | 2,9 % | 15,5 % | 28,2 % | 10,6 % |
| Norra Hisingen, Glöstorp | Göteborg | 1 323 | 6,2 % | 19,8 % | 23,4 % | 7,6 % |
| Norra Hisingen, Tuve Norra | Göteborg | 1 024 | 5,7 % | 19,3 % | 27,9 % | 9,0 % |
| Norra Hisingen, Norumshöjd | Göteborg | 1 068 | 6,9 % | 19,4 % | 17,4 % | 10,9 % |
| Norra Hisingen, Tången | Göteborg | 1 346 | 7,0 % | 14,9 % | 27,0 % | 4,9 % |
| Norra Hisingen, Säve | Göteborg | 1 405 | 4,7 % | 10,9 % | 24,2 % | 7,8 % |
| Stadshuset Södra | Mölndal | 1 144 | 5,2 % | 23,6 % | 17,5 % | 8,7 % |
| Fässberg Östra | Mölndal | 1 081 | 5,6 % | 13,4 % | 28,0 % | 5,9 % |
| Fässberg Västra | Mölndal | 1 088 | 4,8 % | 17,8 % | 23,5 % | 4,9 % |
| Ekhaga | Mölndal | 1 407 | 4,5 % | 19,8 % | 21,3 % | 6,6 % |
| Västerberg | Mölndal | 1 285 | 4,3 % | 20,7 % | 18,1 % | 8,9 % |
| Balltorp Västra | Mölndal | 1 805 | 6,4 % | 13,6 % | 14,0 % | 7,1 % |
| Broslätt Västra | Mölndal | 1 050 | 4,4 % | 14,5 % | 31,1 % | 5,2 % |
| Åby Östra | Mölndal | 930 | 4,8 % | 21,3 % | 19,5 % | 8,1 % |
| Åby Västra | Mölndal | 1 171 | 4,4 % | 16,7 % | 21,2 % | 9,7 % |
| Toltorp Södra | Mölndal | 1 224 | 5,6 % | 12,7 % | 34,8 % | 6,4 % |
| Bosgården Norra | Mölndal | 1 338 | 4,3 % | 20,5 % | 18,6 % | 9,3 % |
| Toltorp Norra | Mölndal | 1 140 | 7,7 % | 14,9 % | 25,0 % | 9,5 % |
| Krokslätt Södra | Mölndal | 1 209 | 2,5 % | 21,9 % | 12,1 % | 7,2 % |
| Sörgården Östra | Mölndal | 1 051 | 7,7 % | 16,8 % | 28,5 % | 6,9 % |
| Sörgården Västra | Mölndal | 1 333 | 6,4 % | 37,9 % | 15,0 % | 7,1 % |
| Eklanda Västra | Mölndal | 1 165 | 8,6 % | 14,6 % | 11,9 % | 3,9 % |
| Balltorp Östra | Mölndal | 1 412 | 7,2 % | 24,9 % | 18,4 % | 12,5 % |
| Broslätt Östra | Mölndal | 1 670 | 3,1 % | 20,5 % | 21,3 % | 7,7 % |
| Bosgården Södra | Mölndal | 1 149 | 3,0 % | 16,8 % | 24,5 % | 6,8 % |
| Eklanda Östra | Mölndal | 1 268 | 13,2 % | 17,5 % | 10,2 % | 5,4 % |
| Stadshuset Norra | Mölndal | 1 156 | 2,9 % | 20,2 % | 20,5 % | 6,7 % |
| Stallbacken Östra | Mölndal | 984 | 4,2 % | 29,9 % | 10,2 % | 10,2 % |
| Stallbacken Västra | Mölndal | 1 134 | 5,4 % | 25,0 % | 15,0 % | 8,8 % |
| Krokslätt Norra | Mölndal | 994 | 3,8 % | 30,6 % | 12,7 % | 8,0 % |
| Hallen Norra | Mölndal | 1 019 | 6,5 % | 14,8 % | 25,9 % | 4,8 % |
| Brattås Norra | Mölndal | 2 129 | 4,9 % | 30,3 % | 14,0 % | 18,5 % |
| Brattås Södra | Mölndal | 1 373 | 7,1 % | 12,7 % | 27,3 % | 4,3 % |
| Stretered | Mölndal | 1 455 | 8,6 % | 16,0 % | 15,3 % | 5,4 % |
| Hallen Södra | Mölndal | 1 112 | 7,1 % | 12,2 % | 20,9 % | 6,0 % |
| Skånhälla Västra | Mölndal | 1 127 | 7,1 % | 12,0 % | 22,4 % | 3,9 % |
| Almås | Mölndal | 1 259 | 6,8 % | 15,9 % | 21,8 % | 9,0 % |
| Valås | Mölndal | 1 115 | 6,4 % | 11,0 % | 28,2 % | 3,7 % |
| Sinntorp Norra | Mölndal | 1 358 | 7,5 % | 13,3 % | 28,5 % | 4,1 % |
| Hällesåker | Mölndal | 1 504 | 6,3 % | 13,6 % | 25,3 % | 3,8 % |
| Sinntorp Östra | Mölndal | 1 259 | 7,1 % | 13,3 % | 26,9 % | 1,9 % |
| Skånhälla Bräcka | Mölndal | 838 | 6,8 % | 12,9 % | 28,6 % | 4,4 % |
| Skånhälla Fågelsten | Mölndal | 1 325 | 7,6 % | 12,1 % | 24,2 % | 3,5 % |
| Sinntorp Västra | Mölndal | 977 | 5,1 % | 10,0 % | 28,7 % | 2,8 % |
| Lackarebäck Norra | Mölndal | 1 341 | 8,0 % | 14,2 % | 20,5 % | 6,1 % |
| Kvarnbyn Norra | Mölndal | 984 | 6,0 % | 15,3 % | 26,8 % | 7,9 % |
| Glasberget Norra | Mölndal | 1 090 | 7,9 % | 13,7 % | 26,4 % | 2,6 % |
| Rävekärr Norra | Mölndal | 1 180 | 7,1 % | 14,0 % | 23,2 % | 4,9 % |
| Rävekärr Södra | Mölndal | 1 265 | 6,0 % | 16,8 % | 20,8 % | 8,3 % |
| Lackarebäck Södra | Mölndal | 1 271 | 7,2 % | 11,8 % | 26,7 % | 3,1 % |
| Glasberget Södra | Mölndal | 1 083 | 6,2 % | 12,8 % | 22,2 % | 3,4 % |
| Kvarnbyn Södra | Mölndal | 1 355 | 1,8 % | 16,0 % | 19,9 % | 7,5 % |
| Ingetorp-Skålldal-Lundby | Kungälv | 1 346 | 7,4 % | 13,6 % | 21,6 % | 1,9 % |
| Norrmannebo-Solberg-Duvesjön | Kungälv | 1 154 | 6,7 % | 15,8 % | 22,3 % | 3,6 % |
| Diseröd-Häljeröd | Kungälv | 1 494 | 7,8 % | 15,9 % | 22,5 % | 4,5 % |
| Olseröd-Rävsal | Kungälv | 1 116 | 9,1 % | 15,3 % | 20,2 % | 1,6 % |
| Rishammar-Ullstorp | Kungälv | 1 478 | 7,0 % | 11,8 % | 14,3 % | 3,0 % |
| Ulvegärde-Munkegärde | Kungälv | 1 588 | 5,9 % | 11,8 % | 27,0 % | 2,1 % |
| Fridhem-Rostock-Marieberg | Kungälv | 1 436 | 6,5 % | 14,8 % | 25,3 % | 2,9 % |
| Centrum N | Kungälv | 1 388 | 2,8 % | 19,5 % | 43,4 % | 3,5 % |
| Kongahälla | Kungälv | 1 357 | 3,4 % | 23,4 % | 25,6 % | 5,2 % |
| Centrum S | Kungälv | 1 168 | 5,0 % | 16,0 % | 40,9 % | 1,6 % |
| Tveten | Kungälv | 1 534 | 4,5 % | 12,8 % | 43,4 % | 2,5 % |
| Fontin-Gamla Staden | Kungälv | 1 427 | 6,3 % | 22,8 % | 23,6 % | 3,3 % |
| Kode | Kungälv | 1 491 | 6,2 % | 12,4 % | 27,1 % | 3,4 % |
| Solberga-Rörtången-Aröd | Kungälv | 1 698 | 6,3 % | 12,8 % | 28,9 % | 2,2 % |
| Marstrand-Instön-Klåverön | Kungälv | 1 360 | 3,6 % | 7,7 % | 48,5 % | 2,6 % |
| Tjuvkil-Tofta | Kungälv | 1 505 | 4,6 % | 8,8 % | 29,2 % | 2,0 % |
| Hålta-Lökeberg-Skårby | Kungälv | 1 421 | 6,8 % | 13,7 % | 24,6 % | 2,7 % |
| Rollsbo-Bredsten-Vena | Kungälv | 1 190 | 7,3 % | 12,5 % | 25,6 % | 2,9 % |
| Kärna-Staby | Kungälv | 1 374 | 6,6 % | 12,3 % | 25,3 % | 2,7 % |
| Torsby-Kovikshamn-Glose | Kungälv | 1 655 | 4,4 % | 9,3 % | 29,4 % | 2,0 % |
| Harestad-Ulvesund | Kungälv | 1 370 | 6,4 % | 13,1 % | 25,7 % | 3,4 % |
| Tega | Kungälv | 1 347 | 6,5 % | 17,4 % | 23,5 % | 4,2 % |
| Sparrås-Nordtag | Kungälv | 1 267 | 4,7 % | 20,6 % | 5,5 % | 4,1 % |
| Björkås-Tornhaga-Stället | Kungälv | 1 118 | 6,5 % | 15,5 % | 22,1 % | 5,9 % |
| Ytterby C-Kastellegården | Kungälv | 1 466 | 5,0 % | 17,7 % | 34,8 % | 5,3 % |
| Grinden-Komarken V | Kungälv | 1 462 | 6,0 % | 19,2 % | 22,2 % | 5,2 % |
| Komarken N | Kungälv | 1 689 | 5,6 % | 18,8 % | 25,8 % | 7,9 % |
| Komarken S | Kungälv | 1 626 | 5,6 % | 15,7 % | 28,5 % | 3,4 % |
| Lysekil Kyrkvik | Lysekil | 1 227 | 4,2 % | 9,9 % | 50,1 % | 3,3 % |
| Lysekil Bansvik | Lysekil | 973 | 7,2 % | 17,0 % | 32,6 % | 12,6 % |
| Lysekil Centrum | Lysekil | 1 270 | 4,6 % | 13,8 % | 44,6 % | 5,4 % |
| Lysekil Slätten | Lysekil | 1 164 | 5,5 % | 9,8 % | 37,4 % | 2,2 % |
| Lysekil Dalskogen | Lysekil | 1 289 | 5,4 % | 12,5 % | 32,7 % | 5,3 % |
| Lyse | Lysekil | 1 021 | 3,7 % | 7,1 % | 42,6 % | 2,3 % |
| Skaftö | Lysekil | 1 227 | 4,1 % | 8,3 % | 57,8 % | 2,3 % |
| Bro | Lysekil | 1 021 | 4,5 % | 11,2 % | 35,7 % | 3,4 % |
| Brastad väster | Lysekil | 1 105 | 4,3 % | 11,9 % | 35,8 % | 4,0 % |
| Brastad öster | Lysekil | 1 093 | 5,2 % | 9,7 % | 38,3 % | 3,8 % |
| Äsperöd-Ängebacken | Uddevalla | 1 177 | 4,3 % | 14,2 % | 32,6 % | 3,6 % |
| Stenbacken-Karlsberg | Uddevalla | 1 321 | 7,3 % | 24,5 % | 24,5 % | 3,9 % |
| Hönseberget-Östberget | Uddevalla | 1 142 | 4,2 % | 16,2 % | 42,3 % | 2,9 % |
| Kapelle | Uddevalla | 1 473 | 5,8 % | 16,1 % | 24,8 % | 2,9 % |
| Håljuteberget | Uddevalla | 1 368 | 4,3 % | 18,5 % | 32,7 % | 5,6 % |
| Ridhuset-Folkets park | Uddevalla | 1 542 | 2,6 % | 13,6 % | 50,9 % | 3,5 % |
| Walkesborg-Bohusgården | Uddevalla | 1 472 | 6,0 % | 23,2 % | 31,0 % | 4,2 % |
| Kampenhof-Strömstadsvägen | Uddevalla | 1 309 | 4,5 % | 22,2 % | 28,4 % | 5,7 % |
| Centrum-Margretegärde | Uddevalla | 1 389 | 4,8 % | 20,6 % | 29,2 % | 6,1 % |
| Tureborg-Vadbacken | Uddevalla | 1 312 | 6,6 % | 26,3 % | 12,7 % | 13,6 % |
| Berg-Simmersröd | Uddevalla | 1 216 | 5,8 % | 12,3 % | 34,2 % | 2,4 % |
| Hälle-Skafteröd | Uddevalla | 1 204 | 6,9 % | 11,7 % | 35,7 % | 2,6 % |
| Lyckorna-Grinneröd | Uddevalla | 1 531 | 5,7 % | 11,0 % | 33,1 % | 3,5 % |
| Ammenäs-Sund-Bratteröd | Uddevalla | 1 536 | 5,1 % | 11,6 % | 24,2 % | 3,5 % |
| Dramsvik-Forshälla-Stenshult | Uddevalla | 1 274 | 5,1 % | 11,6 % | 28,1 % | 1,7 % |
| Ulvesund-Resteröd-Vassbovik | Uddevalla | 1 316 | 5,5 % | 10,3 % | 35,3 % | 3,2 % |
| Bokenäs-Dragsmark | Uddevalla | 1 278 | 5,2 % | 10,3 % | 39,8 % | 2,7 % |
| Skredsvik-Hogstorp | Uddevalla | 1 277 | 6,0 % | 11,6 % | 28,0 % | 1,8 % |
| Högås-Sundsandvik | Uddevalla | 1 326 | 4,4 % | 11,4 % | 31,4 % | 2,6 % |
| Utby-Lanesund | Uddevalla | 1 486 | 5,7 % | 11,8 % | 31,1 % | 2,8 % |
| Kissleberg-Smedseröd | Uddevalla | 1 301 | 7,5 % | 13,7 % | 21,1 % | 1,5 % |
| Källdal-Misteröd-Sunningen | Uddevalla | 1 545 | 8,2 % | 11,8 % | 25,6 % | 1,4 % |
| Lane-Ryr | Uddevalla | 1 190 | 4,9 % | 12,4 % | 28,1 % | 1,7 % |
| Unneröd-Ramneröd | Uddevalla | 1 143 | 5,4 % | 17,4 % | 27,6 % | 8,2 % |
| Skogslyckan | Uddevalla | 1 362 | 6,4 % | 23,8 % | 27,6 % | 9,5 % |
| Karlsruhe-Elseberg | Uddevalla | 1 332 | 8,5 % | 24,2 % | 17,5 % | 6,5 % |
| Hedegärde-Vännerberg | Uddevalla | 1 431 | 6,6 % | 19,2 % | 21,0 % | 5,7 % |
| Bleket-Södra Dalaberg-Vindfället | Uddevalla | 1 431 | 8,5 % | 17,1 % | 24,3 % | 5,4 % |
| Dalaberg-Norra Hovhult | Uddevalla | 1 078 | 8,5 % | 25,0 % | 19,7 % | 17,4 % |
| Hovhult | Uddevalla | 1 130 | 6,3 % | 17,2 % | 32,7 % | 7,7 % |
| Fasseröd | Uddevalla | 1 182 | 6,4 % | 14,6 % | 26,6 % | 2,2 % |
| Boxhult-Norra Unneröd | Uddevalla | 1 390 | 5,2 % | 13,5 % | 31,3 % | 3,7 % |
| Helenedal-Norra Uddevalla | Uddevalla | 1 236 | 6,5 % | 16,3 % | 29,8 % | 4,4 % |
| Kurveröd | Uddevalla | 1 048 | 5,7 % | 13,8 % | 28,0 % | 1,7 % |
| Centrum nord | Strömstad | 1 599 | 3,9 % | 13,9 % | 36,1 % | 14,6 % |
| Centrum syd | Strömstad | 1 484 | 4,9 % | 13,8 % | 28,8 % | 12,3 % |
| Strömstad södra | Strömstad | 1 790 | 5,0 % | 20,3 % | 25,2 % | 17,8 % |
| Seläter-Hällestrand | Strömstad | 1 015 | 5,2 % | 11,9 % | 22,3 % | 17,7 % |
| Bojar | Strömstad | 1 328 | 5,6 % | 12,2 % | 32,4 % | 17,2 % |
| Skee-Strömstad östra | Strömstad | 1 534 | 5,1 % | 13,6 % | 26,3 % | 15,5 % |
| Strömstad norra | Strömstad | 1 072 | 3,5 % | 9,5 % | 33,7 % | 31,6 % |
| Tjärnö/Koster | Strömstad | 865 | 3,1 % | 8,7 % | 48,2 % | 11,1 % |
| Frändefors/Sundals Ryr | Vänersborg | 1 856 | 4,6 % | 12,9 % | 31,8 % | 2,1 % |
| Brålanda | Vänersborg | 1 774 | 4,9 % | 13,0 % | 35,6 % | 7,8 % |
| Vänerkusten | Vänersborg | 1 313 | 3,1 % | 9,6 % | 35,6 % | 1,9 % |
| Siviken/Väne Ryr | Vänersborg | 1 484 | 4,2 % | 9,9 % | 29,3 % | 2,5 % |
| Blåsut | Vänersborg | 1 552 | 7,7 % | 12,6 % | 25,1 % | 1,2 % |
| Öxnered/Vassända Naglum/Båberg | Vänersborg | 1 119 | 6,7 % | 12,5 % | 23,4 % | 2,4 % |
| Centrala Vänersborg norra | Vänersborg | 1 673 | 4,3 % | 14,8 % | 46,7 % | 2,8 % |
| Centrala Vänersborg | Vänersborg | 1 655 | 4,9 % | 19,5 % | 32,5 % | 4,2 % |
| Centrala Vänersborg södra | Vänersborg | 1 469 | 7,6 % | 25,8 % | 28,0 % | 7,4 % |
| Holmängen | Vänersborg | 1 340 | 3,3 % | 15,2 % | 39,9 % | 4,3 % |
| Lyckhem V/Fredriksberg/Centrum V | Vänersborg | 1 418 | 4,8 % | 17,3 % | 36,7 % | 3,5 % |
| Hedmanstorget/Mariero östra | Vänersborg | 1 323 | 4,7 % | 22,4 % | 27,1 % | 8,5 % |
| Lyckhem södra/Tenggrenstorp | Vänersborg | 1 173 | 6,9 % | 20,3 % | 27,7 % | 6,1 % |
| Flanaden | Vänersborg | 1 166 | 9,1 % | 25,2 % | 17,9 % | 15,5 % |
| Torpa | Vänersborg | 1 150 | 6,8 % | 19,7 % | 27,0 % | 12,7 % |
| Mariedal/Fridhem | Vänersborg | 1 512 | 6,2 % | 14,6 % | 26,0 % | 2,8 % |
| Onsjö norra | Vänersborg | 1 627 | 5,6 % | 14,9 % | 31,6 % | 1,8 % |
| Onsjö södra | Vänersborg | 1 016 | 5,8 % | 11,5 % | 28,2 % | 1,9 % |
| Brinketorp/Restad | Vänersborg | 1 068 | 6,1 % | 11,8 % | 26,1 % | 5,6 % |
| Vargön norra/Nordkroken | Vänersborg | 1 475 | 6,6 % | 13,2 % | 25,5 % | 1,6 % |
| Vargön östra | Vänersborg | 1 140 | 6,1 % | 12,2 % | 30,4 % | 2,0 % |
| Centrala Vargön/Västra Tunhem | Vänersborg | 1 465 | 4,8 % | 15,4 % | 31,7 % | 2,8 % |
| Vänersnäs/Lilleskog | Vänersborg | 1 152 | 5,6 % | 10,4 % | 31,1 % | 2,2 % |
| Strömslund | Trollhättan | 1 430 | 7,6 % | 14,3 % | 21,3 % | 2,0 % |
| Torsred | Trollhättan | 1 638 | 5,3 % | 13,2 % | 22,1 % | 2,3 % |
| Björndalen | Trollhättan | 1 062 | 6,1 % | 10,4 % | 29,8 % | 3,5 % |
| Centrum N | Trollhättan | 1 343 | 2,8 % | 15,4 % | 49,5 % | 2,8 % |
| Centrum V | Trollhättan | 1 636 | 5,4 % | 21,6 % | 29,6 % | 5,1 % |
| Centrum S | Trollhättan | 1 535 | 4,3 % | 26,1 % | 27,6 % | 4,2 % |
| Centrum Ö | Trollhättan | 1 514 | 5,2 % | 26,4 % | 27,5 % | 7,7 % |
| Hjortmossen | Trollhättan | 1 364 | 5,6 % | 24,2 % | 22,3 % | 7,0 % |
| Skoftebyn N | Trollhättan | 1 247 | 6,8 % | 18,5 % | 19,0 % | 7,5 % |
| Skoftebyn V | Trollhättan | 1 217 | 6,1 % | 10,8 % | 25,5 % | 2,5 % |
| Skogshöjden | Trollhättan | 1 684 | 7,2 % | 14,8 % | 18,1 % | 4,0 % |
| Källstorp | Trollhättan | 959 | 5,1 % | 10,3 % | 35,1 % | 1,4 % |
| Skoftebyn Ö | Trollhättan | 1 119 | 5,4 % | 10,5 % | 33,1 % | 2,1 % |
| Åsaka-Norra Björke | Trollhättan | 1 636 | 4,9 % | 12,4 % | 32,0 % | 1,7 % |
| Halvorstorp | Trollhättan | 1 699 | 7,1 % | 12,7 % | 23,0 % | 1,2 % |
| Velanda | Trollhättan | 1 458 | 6,6 % | 12,6 % | 23,1 % | 2,5 % |
| Upphärad | Trollhättan | 909 | 4,7 % | 10,5 % | 30,0 % | 3,1 % |
| Sjuntorp S | Trollhättan | 1 064 | 6,5 % | 13,6 % | 27,0 % | 3,3 % |
| Sjuntorp N | Trollhättan | 1 331 | 5,4 % | 11,3 % | 29,2 % | 2,1 % |
| Karlstorp | Trollhättan | 1 370 | 4,4 % | 22,8 % | 29,3 % | 9,9 % |
| Kronogården N | Trollhättan | 1 051 | 7,6 % | 24,9 % | 16,8 % | 18,3 % |
| Kronogården S | Trollhättan | 1 557 | 7,3 % | 24,8 % | 24,1 % | 15,3 % |
| Sylte S | Trollhättan | 1 506 | 5,8 % | 18,7 % | 25,9 % | 9,4 % |
| Sylte N | Trollhättan | 1 281 | 8,0 % | 20,3 % | 24,7 % | 11,1 % |
| Lextorp N | Trollhättan | 1 535 | 8,7 % | 25,7 % | 27,0 % | 12,2 % |
| Lextorp S | Trollhättan | 1 590 | 9,6 % | 20,1 % | 24,9 % | 5,2 % |
| Kronogården V | Trollhättan | 1 260 | 10,2 % | 30,9 % | 16,9 % | 18,6 % |
| Dannebacken | Trollhättan | 1 667 | 6,6 % | 18,7 % | 23,3 % | 3,5 % |
| Hjulkvarn | Trollhättan | 1 176 | 6,2 % | 16,7 % | 23,8 % | 2,4 % |
| Stavre Ö | Trollhättan | 1 343 | 5,9 % | 12,9 % | 23,5 % | 3,2 % |
| Stavre V | Trollhättan | 1 355 | 5,8 % | 21,8 % | 19,4 % | 4,4 % |
| Sandhem | Trollhättan | 1 478 | 5,6 % | 10,8 % | 32,6 % | 1,4 % |
| Tingvalla S | Trollhättan | 1 014 | 8,8 % | 32,2 % | 22,4 % | 5,1 % |
| Tingvalla N | Trollhättan | 1 276 | 5,6 % | 24,2 % | 24,9 % | 5,7 % |
| Stora Mellby/Magra | Alingsås | 1 310 | 5,0 % | 11,7 % | 33,8 % | 2,7 % |
| Erska/Sollebrunn | Alingsås | 1 482 | 4,3 % | 12,1 % | 36,9 % | 5,1 % |
| Långared | Alingsås | 1 030 | 5,5 % | 12,5 % | 31,3 % | 1,9 % |
| Anten/Gräfsnäs | Alingsås | 923 | 5,2 % | 11,6 % | 32,3 % | 3,6 % |
| Tegelbruket/Simmenäs | Alingsås | 1 236 | 7,7 % | 12,8 % | 31,5 % | 1,9 % |
| Kvarnbacken | Alingsås | 1 273 | 5,8 % | 12,0 % | 32,0 % | 2,6 % |
| Nolby V/Bolltorp | Alingsås | 1 361 | 7,3 % | 16,3 % | 27,0 % | 3,3 % |
| Nolby Ö/Rödene | Alingsås | 1 281 | 6,6 % | 15,5 % | 33,0 % | 2,2 % |
| Noltorp V | Alingsås | 1 440 | 5,4 % | 15,2 % | 39,6 % | 5,6 % |
| Noltorp Ö | Alingsås | 1 485 | 5,3 % | 19,1 % | 28,6 % | 7,4 % |
| Stadsskogen | Alingsås | 1 366 | 6,0 % | 16,2 % | 27,2 % | 4,3 % |
| Sörhaga | Alingsås | 1 523 | 4,3 % | 14,0 % | 41,5 % | 2,6 % |
| Kullingsberg | Alingsås | 1 423 | 7,7 % | 17,1 % | 25,0 % | 2,0 % |
| Centrum N | Alingsås | 1 389 | 4,9 % | 22,0 % | 32,5 % | 2,5 % |
| Centrum S/Tuvebo | Alingsås | 1 402 | 7,5 % | 23,2 % | 31,0 % | 3,2 % |
| Östlyckan/Brogården | Alingsås | 1 873 | 4,6 % | 22,2 % | 29,3 % | 8,9 % |
| Stockslycke/Holmalund | Alingsås | 1 353 | 6,8 % | 18,3 % | 27,3 % | 5,2 % |
| Bälinge | Alingsås | 1 159 | 5,8 % | 14,6 % | 28,7 % | 5,0 % |
| Hemsjö/V Bodarne | Alingsås | 1 369 | 6,6 % | 11,2 % | 25,3 % | 2,3 % |
| Dammen/Prästeryd | Alingsås | 1 441 | 6,2 % | 11,1 % | 33,7 % | 2,5 % |
| Ängabo/Maryd | Alingsås | 1 499 | 7,3 % | 12,7 % | 28,7 % | 2,1 % |
| Ingared | Alingsås | 1 456 | 5,8 % | 10,4 % | 23,1 % | 3,2 % |
| Hemsjö S | Alingsås | 1 387 | 6,4 % | 12,3 % | 26,9 % | 2,7 % |
| Ödenäs/Skaftared | Alingsås | 1 092 | 5,2 % | 11,4 % | 29,9 % | 3,0 % |
| Lövekulle | Alingsås | 1 135 | 6,3 % | 15,1 % | 18,5 % | 1,5 % |
| Aplared | Borås | 960 | 4,5 % | 12,5 % | 30,6 % | 3,8 % |
| Bergsbo-Trandared | Borås | 957 | 5,5 % | 22,7 % | 21,2 % | 4,4 % |
| Bergsäter-Bergsbo | Borås | 973 | 5,7 % | 29,6 % | 19,4 % | 5,9 % |
| Boda-Brämhult | Borås | 1 107 | 6,5 % | 16,2 % | 27,7 % | 5,2 % |
| Brotorp | Borås | 1 136 | 4,3 % | 15,9 % | 30,3 % | 4,3 % |
| Brämhult-Ön | Borås | 1 138 | 6,9 % | 13,1 % | 28,3 % | 1,6 % |
| Brämhult-Kärra | Borås | 1 365 | 6,5 % | 13,2 % | 25,6 % | 2,3 % |
| Dalsjöfors Västra | Borås | 1 057 | 7,8 % | 15,6 % | 23,2 % | 4,0 % |
| Dalsjöfors Östra | Borås | 1 179 | 4,9 % | 12,2 % | 24,4 % | 5,5 % |
| Dannike-Draered | Borås | 933 | 5,5 % | 10,7 % | 27,1 % | 3,6 % |
| Gånghester | Borås | 1 335 | 6,8 % | 12,9 % | 27,5 % | 2,8 % |
| Hulta Östra | Borås | 1 366 | 8,5 % | 24,2 % | 21,3 % | 15,2 % |
| Hässleholmen-Brämhult | Borås | 1 143 | 8,4 % | 15,6 % | 28,3 % | 4,0 % |
| Hässleholmen-Distansgatan | Borås | 1 189 | 11,6 % | 29,8 % | 15,3 % | 26,9 % |
| Hässleholmen-Tunnlandsgatan | Borås | 1 243 | 8,2 % | 24,9 % | 16,9 % | 20,8 % |
| Hässleholmen-Våglängdsgatan | Borås | 1 070 | 7,6 % | 25,0 % | 24,2 % | 23,6 % |
| Målsryd | Borås | 912 | 6,5 % | 14,4 % | 27,1 % | 3,0 % |
| Svensgärde-Sörmarken | Borås | 1 365 | 8,1 % | 14,1 % | 30,1 % | 1,7 % |
| Trandared Södra | Borås | 1 078 | 3,2 % | 17,6 % | 30,3 % | 8,7 % |
| Trandared Västra | Borås | 953 | 5,7 % | 14,3 % | 24,7 % | 4,7 % |
| Trandared Östra | Borås | 1 117 | 6,7 % | 17,0 % | 26,5 % | 5,5 % |
| Äspered-Rångedala | Borås | 1 363 | 4,4 % | 9,3 % | 25,6 % | 2,9 % |
| Hulta Västra | Borås | 1 312 | 5,6 % | 14,0 % | 32,9 % | 6,4 % |
| Dalsjöfors Centrum | Borås | 990 | 6,0 % | 10,9 % | 34,9 % | 3,4 % |
| Bergdalen-Liljeberget | Borås | 1 053 | 5,4 % | 24,4 % | 21,3 % | 5,9 % |
| Bergdalen Södra | Borås | 998 | 7,3 % | 20,0 % | 22,9 % | 3,3 % |
| Bosnäs-Viared | Borås | 1 010 | 5,0 % | 11,2 % | 28,0 % | 4,1 % |
| Centrum | Borås | 996 | 7,4 % | 29,3 % | 15,6 % | 8,5 % |
| Centrum Norra | Borås | 1 057 | 7,6 % | 29,9 % | 23,1 % | 8,6 % |
| Centrum Östra | Borås | 1 030 | 6,9 % | 23,3 % | 31,9 % | 6,4 % |
| Druvefors Västra | Borås | 1 153 | 5,7 % | 29,4 % | 26,8 % | 4,7 % |
| Druvefors Östra | Borås | 1 203 | 6,8 % | 29,8 % | 16,7 % | 7,5 % |
| Göta | Borås | 1 045 | 8,1 % | 27,0 % | 16,2 % | 12,3 % |
| Göta-Kristineberg | Borås | 1 178 | 6,6 % | 18,6 % | 26,5 % | 10,3 % |
| Göta-Regementet | Borås | 1 298 | 5,8 % | 30,5 % | 21,6 % | 6,6 % |
| Kristineberg | Borås | 1 043 | 7,9 % | 26,9 % | 17,4 % | 18,8 % |
| Lugnet | Borås | 1 113 | 4,8 % | 18,1 % | 37,0 % | 4,2 % |
| Norrmalm-Sagavallen | Borås | 1 066 | 6,1 % | 22,3 % | 19,3 % | 7,8 % |
| Norrmalm-Hornsgatan | Borås | 1 026 | 5,8 % | 23,3 % | 21,5 % | 5,4 % |
| Norrmalm-Nedre | Borås | 1 145 | 6,6 % | 28,6 % | 24,3 % | 5,1 % |
| Norrmalm-Kype | Borås | 967 | 4,0 % | 21,6 % | 32,3 % | 5,0 % |
| Rydboholm | Borås | 867 | 6,5 % | 13,7 % | 26,3 % | 3,0 % |
| Salängen-Villastaden | Borås | 1 186 | 5,1 % | 19,1 % | 26,3 % | 5,3 % |
| Svaneholm-Seglora | Borås | 1 278 | 7,0 % | 15,2 % | 28,1 % | 6,9 % |
| Villastaden | Borås | 1 027 | 5,5 % | 22,1 % | 28,7 % | 6,9 % |
| Viskafors-Kinnarumma | Borås | 1 274 | 5,8 % | 10,4 % | 33,0 % | 3,3 % |
| Viskafors Centrum | Borås | 1 348 | 6,9 % | 14,5 % | 27,5 % | 5,9 % |
| Östermalm | Borås | 1 221 | 7,9 % | 24,3 % | 20,0 % | 10,0 % |
| Kristineberg-Dammsvedjan | Borås | 867 | 5,5 % | 15,8 % | 24,9 % | 3,0 % |
| Hedvigsborg | Borås | 1 008 | 6,9 % | 22,4 % | 22,9 % | 8,4 % |
| Dammsvedjan-Gässlösa-Kråkered | Borås | 1 025 | 6,9 % | 15,7 % | 25,9 % | 4,2 % |
| Borgstena-Tämta-Vänga | Borås | 1 061 | 6,0 % | 12,9 % | 30,7 % | 4,2 % |
| Bredared | Borås | 1 031 | 5,1 % | 9,6 % | 29,1 % | 1,5 % |
| Byttorp | Borås | 1 300 | 3,0 % | 17,2 % | 36,8 % | 3,4 % |
| Ekås-Hestra | Borås | 1 080 | 7,3 % | 12,7 % | 25,9 % | 2,2 % |
| Fristad-Kvarbo | Borås | 979 | 5,5 % | 11,7 % | 31,1 % | 2,1 % |
| Fristad-Gingri | Borås | 994 | 5,3 % | 10,6 % | 36,8 % | 2,0 % |
| Fristad-Asklanda | Borås | 1 098 | 8,0 % | 12,9 % | 23,7 % | 1,3 % |
| Frufällan-Tosseryd | Borås | 1 582 | 9,2 % | 24,3 % | 19,7 % | 4,7 % |
| Hestra-Byttorp | Borås | 1 257 | 4,8 % | 16,9 % | 32,8 % | 3,4 % |
| Hestra Parkstad | Borås | 1 084 | 5,7 % | 10,9 % | 28,8 % | 3,0 % |
| Knalleland-Alideberg | Borås | 1 448 | 7,5 % | 26,8 % | 24,2 % | 12,1 % |
| Lundaskog-Lyckebo | Borås | 1 011 | 5,5 % | 12,5 % | 19,0 % | 3,7 % |
| Sjöbo-Almenäs | Borås | 1 256 | 4,0 % | 17,0 % | 30,7 % | 9,0 % |
| Sjöbo-Långesten | Borås | 1 338 | 7,0 % | 20,6 % | 19,1 % | 10,8 % |
| Sjöbo-Nolhaga | Borås | 1 134 | 3,7 % | 20,4 % | 27,0 % | 13,1 % |
| Norrby Norra | Borås | 1 481 | 7,1 % | 25,6 % | 19,6 % | 20,7 % |
| Norrby Södra | Borås | 1 514 | 12,2 % | 30,6 % | 14,3 % | 18,2 % |
| Parkstaden-Byttorp | Borås | 975 | 6,5 % | 19,3 % | 23,8 % | 4,7 % |
| Sandared Centrum | Borås | 1 106 | 6,1 % | 11,0 % | 36,1 % | 3,0 % |
| Sandared Västra | Borås | 903 | 6,0 % | 11,5 % | 24,9 % | 1,4 % |
| Sandared Östra | Borås | 882 | 9,0 % | 14,2 % | 22,8 % | 0,9 % |
| Sandhult-Hedared | Borås | 1 245 | 5,5 % | 10,2 % | 30,0 % | 3,6 % |
| Sjöbo-Ryda | Borås | 1 083 | 5,4 % | 17,9 % | 30,6 % | 9,2 % |
| Sjöbo-Johannelund | Borås | 1 163 | 4,5 % | 21,3 % | 24,9 % | 13,3 % |
| Sjömarken Norra | Borås | 1 041 | 6,9 % | 11,7 % | 19,3 % | 1,9 % |
| Sjömarken Södra | Borås | 1 230 | 8,3 % | 16,2 % | 21,1 % | 2,7 % |
| Sparsör | Borås | 1 324 | 6,9 % | 11,9 % | 22,9 % | 2,4 % |
| Tullen | Borås | 1 263 | 4,6 % | 21,8 % | 22,2 % | 8,6 % |
| Fristad Centrum | Borås | 1 010 | 2,8 % | 11,3 % | 42,3 % | 3,7 % |
| Gunnarshill/Borgmästarhagen | Ulricehamn | 1 200 | 8,2 % | 16,8 % | 25,0 % | 4,5 % |
| Villastaden/Bronäs/Ekhagen/Karlsnäs | Ulricehamn | 1 525 | 3,5 % | 9,4 % | 43,7 % | 3,9 % |
| Centrum/Tingsholm N. | Ulricehamn | 1 546 | 5,1 % | 17,0 % | 40,1 % | 5,5 % |
| Skarpås/Furet/Hemryd/Tingsholm S. | Ulricehamn | 1 301 | 7,5 % | 20,3 % | 23,5 % | 4,4 % |
| Fridhem/Paradiset/Centrum S. | Ulricehamn | 1 701 | 6,0 % | 16,6 % | 33,6 % | 4,6 % |
| Markuslyckan/Karlslätt/Härstorp | Ulricehamn | 1 210 | 6,4 % | 15,3 % | 22,1 % | 6,9 % |
| Marbäck/Fredriksberg/Fållorna | Ulricehamn | 1 871 | 6,5 % | 15,3 % | 26,6 % | 3,0 % |
| Blidsberg/Dalum/Trädet | Ulricehamn | 1 601 | 5,1 % | 13,1 % | 33,4 % | 6,4 % |
| Gällstad/Rånnaväg/Grönahög | Ulricehamn | 1 663 | 4,1 % | 10,2 % | 33,4 % | 5,7 % |
| Hökerum/Nitta | Ulricehamn | 1 854 | 4,8 % | 12,1 % | 29,5 % | 3,6 % |
| Hössna/Liared | Ulricehamn | 1 130 | 4,2 % | 13,5 % | 27,0 % | 5,7 % |
| Timmele/Älmestad | Ulricehamn | 1 591 | 5,8 % | 12,8 % | 34,3 % | 2,9 % |
| Tvärred/Vegby | Ulricehamn | 1 606 | 4,0 % | 10,1 % | 32,9 % | 7,1 % |
| Åmål norra - Mo | Åmål | 1 707 | 5,3 % | 10,5 % | 36,0 % | 3,3 % |
| Åmål nordvästra | Åmål | 1 534 | 6,8 % | 14,7 % | 28,7 % | 3,5 % |
| Åmål sydvästra | Åmål | 1 520 | 4,2 % | 12,6 % | 39,6 % | 2,8 % |
| Åmål södra | Åmål | 1 370 | 5,5 % | 12,7 % | 34,8 % | 3,7 % |
| Åmål centrala | Åmål | 1 708 | 6,1 % | 16,9 % | 39,0 % | 6,3 % |
| Tösse - Fröskog - Ånimskog | Åmål | 1 622 | 3,8 % | 10,2 % | 39,6 % | 6,6 % |
| Näset | Mariestad | 1 221 | 5,1 % | 22,4 % | 36,8 % | 4,3 % |
| Madlyckan | Mariestad | 1 263 | 5,3 % | 17,3 % | 33,5 % | 3,3 % |
| Ladukärr | Mariestad | 1 283 | 4,9 % | 13,4 % | 36,6 % | 1,7 % |
| Grangärdet | Mariestad | 1 091 | 6,5 % | 15,5 % | 26,1 % | 2,7 % |
| Trädgården | Mariestad | 1 457 | 5,6 % | 17,4 % | 41,7 % | 3,5 % |
| Högelid | Mariestad | 1 599 | 4,8 % | 12,3 % | 27,3 % | 2,3 % |
| Marieholm | Mariestad | 1 297 | 6,1 % | 18,8 % | 30,3 % | 4,9 % |
| Leksberg | Mariestad | 1 173 | 5,5 % | 10,8 % | 28,0 % | 2,6 % |
| Leverstad | Mariestad | 971 | 7,0 % | 23,4 % | 25,5 % | 5,8 % |
| Lockerud-Ekudden | Mariestad | 1 231 | 5,8 % | 13,6 % | 39,6 % | 7,4 % |
| Bråten-Västra skogen-Marieäng | Mariestad | 1 371 | 4,0 % | 13,6 % | 39,0 % | 8,4 % |
| Ullervad | Mariestad | 963 | 5,3 % | 11,2 % | 34,4 % | 1,6 % |
| Tidavad | Mariestad | 936 | 6,3 % | 15,7 % | 28,0 % | 1,4 % |
| Lugnås | Mariestad | 1 186 | 2,9 % | 10,2 % | 32,6 % | 2,7 % |
| Hassle-Torsö | Mariestad | 1 547 | 3,3 % | 8,5 % | 36,2 % | 4,1 % |
| Lyrestad-Sjötorp | Mariestad | 1 228 | 3,1 % | 8,1 % | 41,6 % | 6,5 % |
| Gamla stadens centrum | Lidköping | 1 583 | 5,6 % | 24,9 % | 27,7 % | 4,9 % |
| Margretelund N | Lidköping | 1 526 | 6,1 % | 21,1 % | 30,6 % | 9,0 % |
| Fredriksdal | Lidköping | 1 473 | 5,2 % | 27,4 % | 22,4 % | 6,6 % |
| Wennerberg | Lidköping | 1 333 | 4,6 % | 19,1 % | 34,4 % | 4,4 % |
| Lidåker-Ljunghed | Lidköping | 1 462 | 4,0 % | 15,9 % | 35,0 % | 1,4 % |
| Margretelund S | Lidköping | 1 390 | 6,5 % | 12,1 % | 30,9 % | 3,2 % |
| Nya staden N | Lidköping | 1 529 | 6,5 % | 21,5 % | 32,0 % | 2,5 % |
| Nya staden S | Lidköping | 1 711 | 6,9 % | 21,6 % | 33,2 % | 3,6 % |
| Ågårdsområdet | Lidköping | 1 652 | 5,9 % | 17,1 % | 28,0 % | 1,9 % |
| Dalängen | Lidköping | 1 542 | 7,9 % | 15,1 % | 28,0 % | 5,4 % |
| Framnäs | Lidköping | 1 406 | 6,3 % | 16,3 % | 39,6 % | 4,4 % |
| Järpås | Lidköping | 1 049 | 5,6 % | 13,1 % | 35,1 % | 4,0 % |
| Råda | Lidköping | 1 672 | 5,4 % | 11,5 % | 25,1 % | 0,8 % |
| Tun-Gillstad | Lidköping | 1 262 | 5,2 % | 13,9 % | 30,1 % | 1,6 % |
| Sunnersberg | Lidköping | 1 590 | 5,6 % | 13,5 % | 27,1 % | 0,8 % |
| Otterstad | Lidköping | 1 412 | 3,6 % | 8,9 % | 40,2 % | 1,3 % |
| Stenhammar | Lidköping | 1 712 | 5,7 % | 9,8 % | 30,7 % | 0,7 % |
| Tofta-Ulriksdal | Lidköping | 1 183 | 5,1 % | 10,5 % | 33,9 % | 0,8 % |
| Hovby-Majåker | Lidköping | 1 560 | 6,7 % | 10,7 % | 34,8 % | 1,1 % |
| Saleby-Norra Härene | Lidköping | 1 592 | 5,2 % | 12,1 % | 30,2 % | 2,4 % |
| Vinninga-Filsbäck | Lidköping | 1 668 | 5,6 % | 10,9 % | 33,9 % | 0,9 % |
| Örslösa | Lidköping | 1 272 | 6,0 % | 12,2 % | 30,2 % | 1,2 % |
| Marieberg | Skara | 1 658 | 6,3 % | 21,4 % | 22,9 % | 10,3 % |
| Västermalm-Domprostegården | Skara | 1 708 | 8,4 % | 22,7 % | 27,0 % | 6,3 % |
| Centrum | Skara | 1 563 | 6,7 % | 21,0 % | 37,2 % | 7,2 % |
| Skaraberg-Tveta | Skara | 1 562 | 6,3 % | 13,3 % | 30,3 % | 2,4 % |
| Gällkvist västra-Härlunda | Skara | 1 450 | 6,3 % | 17,2 % | 30,2 % | 4,1 % |
| Gällkvist östra-Skånings Åsaka | Skara | 1 276 | 5,6 % | 17,9 % | 24,3 % | 3,2 % |
| Hindsbo-Händene | Skara | 1 240 | 5,6 % | 12,3 % | 31,5 % | 5,2 % |
| Varnhem-Eggby | Skara | 1 651 | 5,5 % | 11,1 % | 30,8 % | 1,8 % |
| Axvall | Skara | 1 426 | 4,8 % | 10,7 % | 32,7 % | 7,1 % |
| Ardala | Skara | 1 393 | 4,8 % | 13,4 % | 31,8 % | 5,5 % |
| Centrum västra | Skövde | 1 238 | 6,1 % | 22,3 % | 43,9 % | 4,4 % |
| Kullen | Skövde | 1 455 | 6,0 % | 18,8 % | 33,7 % | 3,9 % |
| Billingssluttningen | Skövde | 1 633 | 5,3 % | 14,3 % | 32,3 % | 2,5 % |
| Dälderna | Skövde | 1 525 | 5,0 % | 15,4 % | 28,3 % | 3,1 % |
| Centrum östra | Skövde | 1 125 | 14,8 % | 55,2 % | 13,4 % | 8,0 % |
| Havstena | Skövde | 1 591 | 5,3 % | 21,0 % | 27,5 % | 5,9 % |
| Norrmalm | Skövde | 1 708 | 6,8 % | 28,5 % | 25,0 % | 3,7 % |
| Västra Fältet | Skövde | 1 327 | 6,5 % | 20,0 % | 29,7 % | 2,0 % |
| Rosenhaga | Skövde | 1 494 | 4,4 % | 24,2 % | 23,2 % | 5,2 % |
| Lunden | Skövde | 1 410 | 6,6 % | 22,0 % | 18,1 % | 5,5 % |
| Mariesjö | Skövde | 1 607 | 5,5 % | 29,3 % | 23,0 % | 7,4 % |
| Östermalm | Skövde | 1 388 | 6,8 % | 23,0 % | 19,4 % | 6,1 % |
| Trädgårdsstaden | Skövde | 1 535 | 4,8 % | 16,4 % | 7,7 % | 2,9 % |
| Källegården | Skövde | 1 721 | 7,1 % | 31,0 % | 22,7 % | 3,3 % |
| Ekängen | Skövde | 1 335 | 7,3 % | 11,8 % | 33,6 % | 1,9 % |
| Aspö/Ulveket | Skövde | 1 686 | 5,5 % | 20,9 % | 19,8 % | 3,0 % |
| Högskolan/Trängen | Skövde | 1 707 | 11,8 % | 42,2 % | 15,7 % | 9,7 % |
| Våmb | Skövde | 1 479 | 5,3 % | 14,7 % | 28,2 % | 1,4 % |
| Hentorp | Skövde | 1 490 | 5,9 % | 14,0 % | 24,2 % | 1,7 % |
| Södra Ryd | Skövde | 1 555 | 6,3 % | 14,4 % | 31,2 % | 4,4 % |
| Ryds Centrum | Skövde | 1 723 | 7,6 % | 25,2 % | 23,4 % | 12,7 % |
| Norra Ryd | Skövde | 1 364 | 5,9 % | 18,2 % | 27,3 % | 9,2 % |
| Skultorps centrum | Skövde | 1 147 | 7,3 % | 19,3 % | 24,7 % | 4,0 % |
| Skultorp nordväst | Skövde | 1 321 | 6,2 % | 12,6 % | 21,9 % | 2,3 % |
| Skultorpsbygden | Skövde | 1 330 | 4,6 % | 10,4 % | 29,5 % | 1,8 % |
| Värsås | Skövde | 1 272 | 6,0 % | 14,1 % | 26,8 % | 3,2 % |
| Igelstorp | Skövde | 1 244 | 5,5 % | 13,1 % | 23,9 % | 2,6 % |
| Väring | Skövde | 1 497 | 5,6 % | 13,5 % | 28,1 % | 1,6 % |
| Frösve/Säter | Skövde | 1 585 | 5,7 % | 12,2 % | 27,9 % | 0,9 % |
| Berg | Skövde | 1 256 | 6,1 % | 11,1 % | 31,9 % | 1,6 % |
| Timmersdala | Skövde | 1 028 | 2,8 % | 9,4 % | 31,3 % | 2,9 % |
| Tidan | Skövde | 1 375 | 4,9 % | 12,8 % | 34,9 % | 5,5 % |
| Hjo södra, Grevbäck | Hjo | 1 679 | 4,3 % | 10,7 % | 35,8 % | 2,9 % |
| Hjo västra, Mofalla, Långeruder m fl | Hjo | 1 555 | 4,9 % | 11,3 % | 32,5 % | 1,7 % |
| Hjo mellersta, Hammarsjorden | Hjo | 1 362 | 5,8 % | 14,3 % | 33,6 % | 4,4 % |
| Hjo norra, Smedstorp, Sanna | Hjo | 1 479 | 3,9 % | 12,6 % | 42,5 % | 3,2 % |
| Norra och Södra Fågelås, Gate | Hjo | 674 | 4,9 % | 12,2 % | 29,5 % | 6,1 % |
| Korsberga, Blikstorp | Hjo | 710 | 4,8 % | 13,9 % | 28,9 % | 3,2 % |
| Tidaholms Innerstad | Tidaholm | 1 595 | 4,7 % | 18,8 % | 32,9 % | 3,9 % |
| Tidaholm Östra | Tidaholm | 1 402 | 6,3 % | 18,2 % | 29,4 % | 5,9 % |
| Tidaholm Västra | Tidaholm | 1 471 | 5,0 % | 14,5 % | 36,6 % | 3,1 % |
| Tidaholm Norra | Tidaholm | 1 331 | 5,6 % | 13,2 % | 32,6 % | 2,9 % |
| Hökensås Norra | Tidaholm | 1 536 | 4,8 % | 9,8 % | 31,6 % | 3,1 % |
| Hökensås Södra/Västra | Tidaholm | 1 415 | 4,1 % | 11,5 % | 31,0 % | 4,3 % |
| Dimbo m.fl. | Tidaholm | 1 413 | 4,5 % | 11,0 % | 33,1 % | 2,2 % |
| Centrum | Falköping | 1 887 | 5,8 % | 16,1 % | 36,1 % | 1,7 % |
| Kyrkerör | Falköping | 1 711 | 7,7 % | 23,4 % | 29,5 % | 4,2 % |
| Dotorp-Tåstorp | Falköping | 1 603 | 7,7 % | 19,5 % | 27,3 % | 10,2 % |
| Bestorp-Mösseberg | Falköping | 1 372 | 7,3 % | 13,9 % | 25,8 % | 1,0 % |
| Fredriksberg | Falköping | 1 804 | 5,6 % | 19,4 % | 26,6 % | 5,9 % |
| Ranten-Grönelund | Falköping | 1 788 | 7,1 % | 25,9 % | 26,3 % | 9,2 % |
| Vilhelmsberg-Åttagård | Falköping | 1 552 | 6,5 % | 15,5 % | 34,6 % | 5,4 % |
| Södra Bestorp-Nedre Mösseberg | Falköping | 1 680 | 6,7 % | 17,8 % | 26,2 % | 2,1 % |
| Bergsliden | Falköping | 1 178 | 6,0 % | 17,6 % | 32,9 % | 4,6 % |
| Vilske | Falköping | 1 062 | 5,1 % | 12,0 % | 32,8 % | 2,8 % |
| Floby | Falköping | 1 124 | 4,3 % | 11,5 % | 34,2 % | 4,2 % |
| Odensberg | Falköping | 990 | 5,1 % | 10,7 % | 27,4 % | 1,4 % |
| Åsarp-Kättilstorp | Falköping | 1 454 | 5,0 % | 12,9 % | 33,4 % | 4,1 % |
| Kinnarp-Slutarp | Falköping | 1 172 | 5,6 % | 12,4 % | 31,4 % | 2,5 % |
| Vartofta | Falköping | 1 336 | 5,7 % | 13,3 % | 30,9 % | 1,9 % |
| Stenstorpsbygden | Falköping | 1 120 | 4,2 % | 11,3 % | 31,8 % | 2,1 % |
| Stenstorp | Falköping | 1 636 | 6,8 % | 17,4 % | 28,0 % | 4,0 % |
| Gudhem-Broddetorp | Falköping | 1 382 | 5,8 % | 11,6 % | 30,7 % | 2,0 % |
