Inte någon gång under 2000-talet har andelen äldre väljare varit högre i Stockholms län. Det står klart sedan röstlängderna inför höstens val har fastställts.
När invånarna i Stockholms län går till valurnorna i höst har 1 952 221 rösträtt i de olika kommunfullmäktigevalen i länet. Det är knappt 82 600 fler än 2022.
Precis som i riket som helhet har andelen väljare som är 65 år eller äldre aldrig varit högre i Stockholms län. I höstens val handlar det om 435 115 personer, vilket motsvarar 22 procent av alla röstberättigade. Andelen över 65 år är lägre i Stockholms län än i riket som helhet.

Det valdistrikt med högst andel äldre väljare i länet är Norrtälje - Norrtälje hamn där runt 70 procent av de röstberättigade är över 65 år – vilket är högst i landet. I andra änden av skalan finns 3 Kungshamra i Solna: där är ingen av de 1 541 väljarna över 65 år.
| Valdistriktsnamn | Kommun | Andel 65 år och äldre |
|---|---|---|
| Norrtälje - Norrtälje hamn | Norrtälje | 70,2 % |
| Blidö | Norrtälje | 60,5 % |
| Danviken, Saltsjöqvarn | Nacka | 58,1 % |
| ⋮ | ||
| Flemingsberg södra | Huddinge | 0,7 % |
| Engelbrekt 19 Lappkärrsberget Ö | Stockholm | 0,4 % |
| 3 Kungshamra | Solna | 0,0 % |
Samtidigt har 342 155 personer mellan 18 och 29 år rösträtt i höstens kommunalval i Stockholms län – eller 18 procent av de röstberättigade. Det är färre än någonsin under 2000-talet.
Det finns skillnader mellan hur de båda väljargrupperna röstar: I riksdagsvalet 2022 röstade till exempel de äldre i högre utsträckning på Socialdemokraterna och de yngre oftare på Vänsterpartiet eller Moderaterna, enligt SVT:s valundersökning. Yngre rankade oftare jämställdhet och skattefrågor som de viktigaste skälen för sitt partival. De äldre var mer intresserade av äldreomsorg och pensioner.
Enligt samma undersökning var det vanligare att yngre väljarna bytte parti. Nästan hälften av de yngre som hade rösträtt 2018 bytte parti 2022.
Störst andel unga väljare i Stockholms län finns i 3 Kungshamra i Solna där drygt 75 procent av de röstberättigade är mellan 18 och 29 år.
113 793 förstagångsväljare i Stockholms län
Högst andel förstagångsväljare finns dock i Spånga 29 Sundby N i Stockholms kommun, där 16,9 procent av de röstberättigade får gå till valurnorna för första gången i september. De är betydligt färre i Hägersten 47 Tellusborgsvägen S i Stockholms kommun, bara 1,2 procent.
| Valdistriktsnamn | Kommun | Andel förstagångsväljare |
|---|---|---|
| Spånga 29 Sundby N | Stockholm | 16,9 % |
| Stora Ursvik Milot | Sundbyberg | 13,4 % |
| Värmdö 5 Vik | Värmdö | 13,3 % |
| ⋮ | ||
| Kungsholm 10 Ragnar Östbergs plan | Stockholm | 1,6 % |
| Centrala SBG Mellersta | Sundbyberg | 1,5 % |
| Hägersten 47 Tellusborgsvägen S | Stockholm | 1,2 % |
I länet är det totalt 113 793 personer som får rösta för första gången i höst. Det motsvarar 5,8 procent av de röstberättigade. Andelen förstagångsväljare har ökat något jämfört med 2022.

I hela riket är 5,9 procent av de röstberättigade i kommunalvalen förstagångsväljare, vilket alltså är ungefär lika många som i Stockholms län. De svenska förstagångsväljarna är fler i årets val än de var 2022
Så många icke-medborgare får rösta i Stockholms län
För att få rösta i riksdagsvalet krävs att man är svensk medborgare och är eller har varit folkbokförd i Sverige. På kommun- och regionnivå ska väljaren vara folkbokförd i kommunen eller regionen, och man kan ha rösträtt även om man är medborgare i ett annat land. För EU-länder, Island och Norge räcker det att vara folkbokförd. För medborgare i annat land, eller statslös, krävs att hen är folkbokförd i Sverige i minst tre år före valdagen.

Av dem som har rösträtt i höstens val i Stockholms län är 9,8 procent inte svenska medborgare. Det är ungefär lika många som 2022. Flest är de i Engelbrekt 19 Lappkärrsberget Ö i Stockholms kommun, där ungefär två av tre väljare inte är svenska medborgare. Motsvarande siffra i Ekerö 4 Träkvista-Skärvik, valdistriktet med minst andel som inte är svenska medborgare, är 1,5 procent av de röstberättigade.
| Valdistriktsnamn | Kommun | Andel ej svenska medborgare |
|---|---|---|
| Engelbrekt 19 Lappkärrsberget Ö | Stockholm | 63,5 % |
| Engelbrekt 11 Lappkärrsberget V | Stockholm | 56,3 % |
| 35 Huvudsta Ö | Solna | 54,1 % |
| ⋮ | ||
| Lohärad - Malsta | Norrtälje | 1,9 % |
| Ekerö 10 Sandudden | Ekerö | 1,7 % |
| Ekerö 4 Träkvista-Skärvik | Ekerö | 1,5 % |
| Valdistrikt | Kommun | Röstberättigade | Förstagångsväljare | 18–29 år | 65– år | Ej medborgare |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Övra Runby | Upplands Väsby | 1 440 | 5,0 % | 14,6 % | 18,2 % | 9,7 % |
| Mälaren | Upplands Väsby | 1 193 | 4,1 % | 12,3 % | 32,7 % | 7,4 % |
| Edssjön | Upplands Väsby | 1 792 | 5,4 % | 13,7 % | 13,2 % | 11,1 % |
| Nedra Runby | Upplands Väsby | 1 235 | 5,5 % | 18,1 % | 23,5 % | 10,4 % |
| Prästgårdsmarken | Upplands Väsby | 1 404 | 5,0 % | 16,2 % | 18,3 % | 12,0 % |
| Folkparken | Upplands Väsby | 1 639 | 4,5 % | 19,8 % | 24,9 % | 20,1 % |
| Fysingen | Upplands Väsby | 1 364 | 5,4 % | 13,8 % | 19,1 % | 14,3 % |
| Sigma | Upplands Väsby | 1 339 | 7,5 % | 22,0 % | 13,7 % | 22,7 % |
| Odenslunda Södra | Upplands Väsby | 1 316 | 7,5 % | 15,9 % | 26,7 % | 8,6 % |
| Smedby Norra | Upplands Väsby | 1 131 | 5,6 % | 16,4 % | 13,9 % | 21,0 % |
| Väsbyskogen Västra | Upplands Väsby | 1 818 | 6,3 % | 21,5 % | 30,7 % | 12,0 % |
| Skälby | Upplands Väsby | 1 458 | 5,8 % | 15,5 % | 23,7 % | 12,3 % |
| Smedby Södra | Upplands Väsby | 1 300 | 6,3 % | 14,8 % | 20,3 % | 10,8 % |
| Korpkulla | Upplands Väsby | 1 581 | 3,4 % | 15,2 % | 27,5 % | 14,3 % |
| Ekebo | Upplands Väsby | 1 270 | 3,7 % | 14,7 % | 24,6 % | 21,4 % |
| Brunnby | Upplands Väsby | 1 396 | 6,9 % | 17,7 % | 13,7 % | 8,2 % |
| Apoteksskogen | Upplands Väsby | 1 268 | 6,5 % | 16,7 % | 22,7 % | 16,2 % |
| Väsbyskogen Östra | Upplands Väsby | 1 537 | 5,5 % | 20,6 % | 12,6 % | 23,6 % |
| Vilunda | Upplands Väsby | 1 251 | 4,6 % | 13,3 % | 32,5 % | 12,2 % |
| Fyrklövern Norra | Upplands Väsby | 1 279 | 2,5 % | 18,1 % | 39,0 % | 22,0 % |
| Fyrklövern Södra | Upplands Väsby | 1 070 | 5,4 % | 16,0 % | 21,5 % | 18,7 % |
| Odenslunda Norra | Upplands Väsby | 1 309 | 8,7 % | 17,4 % | 16,4 % | 10,2 % |
| Norra Bollstanäs | Upplands Väsby | 1 469 | 10,6 % | 18,4 % | 15,1 % | 2,7 % |
| Sjukyrkoberget | Upplands Väsby | 1 205 | 9,6 % | 16,5 % | 26,1 % | 5,8 % |
| Grimstaby | Upplands Väsby | 1 765 | 6,3 % | 13,9 % | 28,0 % | 6,0 % |
| Gamla Bollstanäs | Upplands Väsby | 1 244 | 8,1 % | 18,5 % | 18,3 % | 5,1 % |
| Frestaby | Upplands Väsby | 1 129 | 7,6 % | 14,9 % | 26,0 % | 6,5 % |
| Östra Frestaby-Ekeby | Upplands Väsby | 1 578 | 8,0 % | 17,4 % | 14,8 % | 7,5 % |
| 1 Vallentuna västra | Vallentuna | 1 008 | 6,3 % | 14,2 % | 21,1 % | 8,1 % |
| 2 Markim-Orkesta | Vallentuna | 1 413 | 6,3 % | 13,0 % | 23,2 % | 6,7 % |
| 3 Hammarbacken N | Vallentuna | 1 573 | 7,6 % | 13,4 % | 25,3 % | 5,7 % |
| 4 Hammarbacken S | Vallentuna | 1 508 | 6,4 % | 14,0 % | 23,2 % | 7,1 % |
| 5 Ormsta N | Vallentuna | 1 556 | 8,2 % | 14,6 % | 20,3 % | 4,8 % |
| 6 Vallentuna nordöstra | Vallentuna | 2 106 | 7,9 % | 15,9 % | 16,8 % | 6,1 % |
| 7 Norrgården-Sörgården | Vallentuna | 1 059 | 4,9 % | 15,5 % | 29,6 % | 7,4 % |
| 8 Vallentuna C | Vallentuna | 1 734 | 4,7 % | 17,7 % | 35,9 % | 7,7 % |
| 9 Ormsta S | Vallentuna | 2 032 | 5,1 % | 20,2 % | 23,3 % | 13,4 % |
| 10 Lovisedal | Vallentuna | 1 738 | 7,0 % | 12,7 % | 24,2 % | 4,5 % |
| 11 Karlberg | Vallentuna | 1 865 | 8,4 % | 20,1 % | 19,6 % | 6,8 % |
| 12 Vada-Angarn-Össeby | Vallentuna | 1 639 | 5,6 % | 13,4 % | 22,3 % | 8,6 % |
| 13 Bällsta S | Vallentuna | 1 325 | 10,3 % | 15,8 % | 14,9 % | 2,0 % |
| 14 Bällsta V | Vallentuna | 1 946 | 9,0 % | 19,6 % | 18,4 % | 3,9 % |
| 15 Vallentuna sydöstra | Vallentuna | 1 631 | 7,8 % | 15,1 % | 18,9 % | 3,8 % |
| 16 Garn | Vallentuna | 1 251 | 4,4 % | 11,4 % | 24,6 % | 9,0 % |
| 17 Kårsta-Frösunda | Vallentuna | 1 824 | 5,2 % | 13,0 % | 23,0 % | 5,9 % |
| Berga NV | Österåker | 1 616 | 5,1 % | 14,9 % | 24,5 % | 9,9 % |
| Berga SÖ | Österåker | 1 569 | 3,5 % | 14,7 % | 32,6 % | 9,7 % |
| Björksättra-Högsättra | Österåker | 1 281 | 8,3 % | 14,8 % | 23,0 % | 5,3 % |
| Brevik | Österåker | 1 509 | 9,3 % | 16,4 % | 24,6 % | 4,4 % |
| Flaxenvik-Grindmossen | Österåker | 1 209 | 6,5 % | 12,4 % | 22,7 % | 8,0 % |
| Fredsborg | Österåker | 2 010 | 6,2 % | 13,2 % | 13,3 % | 7,1 % |
| Hacksta V | Österåker | 1 636 | 5,0 % | 18,8 % | 25,7 % | 21,0 % |
| Hacksta Ö | Österåker | 1 350 | 5,3 % | 13,5 % | 33,9 % | 8,4 % |
| Ljusterö | Österåker | 1 940 | 2,9 % | 8,0 % | 48,6 % | 5,2 % |
| Margretelund | Österåker | 1 494 | 8,6 % | 17,7 % | 21,8 % | 4,7 % |
| Roslagskulla-Åsättra | Österåker | 1 975 | 4,8 % | 11,8 % | 26,4 % | 6,8 % |
| Runö | Österåker | 1 678 | 5,4 % | 15,7 % | 29,1 % | 11,2 % |
| Rydbo | Österåker | 1 190 | 6,1 % | 12,4 % | 19,7 % | 5,0 % |
| Skånsta | Österåker | 1 382 | 7,9 % | 13,2 % | 21,9 % | 4,9 % |
| Skärgårdsstad | Österåker | 1 323 | 8,8 % | 16,0 % | 17,7 % | 3,9 % |
| Smedby | Österåker | 1 264 | 6,3 % | 12,7 % | 28,1 % | 6,1 % |
| Svinninge | Österåker | 1 931 | 7,3 % | 14,0 % | 19,3 % | 6,4 % |
| Säby | Österåker | 1 093 | 9,1 % | 17,6 % | 16,2 % | 6,2 % |
| Söra N | Österåker | 1 783 | 8,1 % | 14,1 % | 17,8 % | 5,8 % |
| Söra S | Österåker | 1 498 | 6,1 % | 22,2 % | 23,2 % | 15,2 % |
| Tråsättra | Österåker | 1 811 | 7,6 % | 15,5 % | 14,4 % | 6,5 % |
| Tuna | Österåker | 1 315 | 6,5 % | 12,5 % | 38,4 % | 6,1 % |
| Åkerstorp | Österåker | 1 444 | 7,5 % | 15,0 % | 21,2 % | 7,5 % |
| Österskär V | Österåker | 1 759 | 7,2 % | 14,6 % | 28,7 % | 3,6 % |
| Österskär Ö | Österåker | 1 422 | 7,0 % | 12,4 % | 29,8 % | 3,9 % |
| Värmdö 1 Saltarö | Värmdö | 1 250 | 5,1 % | 11,0 % | 33,9 % | 6,6 % |
| Värmdö 2 Strömma m.fl. | Värmdö | 1 224 | 6,6 % | 13,5 % | 29,5 % | 6,4 % |
| Värmdö 3 Ängsvik | Värmdö | 1 159 | 4,6 % | 10,2 % | 36,5 % | 4,4 % |
| Värmdö 4 Hemmesta | Värmdö | 1 131 | 5,7 % | 12,2 % | 29,8 % | 5,7 % |
| Värmdö 5 Vik | Värmdö | 1 379 | 13,3 % | 18,6 % | 12,8 % | 3,7 % |
| Värmdö 6 Kopparmora | Värmdö | 1 253 | 5,2 % | 11,3 % | 26,2 % | 6,0 % |
| Värmdö 7 Haghulta Kolvik | Värmdö | 1 250 | 8,0 % | 15,0 % | 17,5 % | 3,8 % |
| Värmdö 8 Herrviksnäs m.fl. | Värmdö | 1 462 | 8,4 % | 14,5 % | 21,9 % | 6,0 % |
| Värmdö 9 Torsby | Värmdö | 1 155 | 6,1 % | 12,8 % | 18,3 % | 7,9 % |
| Djurö 1 Vindö | Värmdö | 1 085 | 3,7 % | 8,1 % | 45,4 % | 2,6 % |
| Djurö 2 Björkås Barnvik | Värmdö | 1 056 | 4,7 % | 13,2 % | 35,3 % | 5,6 % |
| Djurö 3 Stavsnäs | Värmdö | 1 429 | 5,2 % | 11,1 % | 35,5 % | 9,0 % |
| Ingarö 1 Lillängsdal Fagerholm | Värmdö | 1 076 | 5,8 % | 12,3 % | 31,9 % | 5,7 % |
| Ingarö 2 Säby Eknäs | Värmdö | 1 382 | 6,9 % | 13,1 % | 27,6 % | 5,8 % |
| Ingarö 3 Ingaröstrand | Värmdö | 1 498 | 8,3 % | 14,2 % | 16,8 % | 3,2 % |
| Ingarö 4 Klacknäset | Värmdö | 1 117 | 5,8 % | 11,7 % | 30,3 % | 5,8 % |
| Ingarö 5 Lämshaga Brunn | Värmdö | 1 139 | 7,1 % | 16,4 % | 21,9 % | 6,6 % |
| Gustavsberg 1 Lugnet | Värmdö | 1 577 | 5,7 % | 13,4 % | 25,6 % | 6,2 % |
| Gustavsberg 2 Tallåsen | Värmdö | 1 007 | 4,2 % | 11,8 % | 30,6 % | 5,0 % |
| Gustavsberg 3 Munkmora | Värmdö | 1 563 | 5,7 % | 16,9 % | 22,8 % | 10,3 % |
| Gustavsberg 4 Höjdhagen m.fl. | Värmdö | 1 115 | 7,1 % | 12,4 % | 32,8 % | 4,5 % |
| Gustavsberg 5 Ösbydalen m.fl. | Värmdö | 1 051 | 6,9 % | 15,0 % | 19,0 % | 4,1 % |
| Gustavsberg 6 Ormingelandet | Värmdö | 1 102 | 7,5 % | 13,6 % | 23,2 % | 4,8 % |
| Gustavsberg 7 Farsta och Hamnområdet | Värmdö | 1 022 | 6,2 % | 13,3 % | 33,5 % | 2,3 % |
| Gustavsberg 8 Mörtnäs | Värmdö | 1 347 | 11,4 % | 17,3 % | 14,3 % | 3,1 % |
| Gustavsberg 9 Mölnvik m.fl. | Värmdö | 1 152 | 4,5 % | 9,0 % | 21,4 % | 5,6 % |
| Gustavsberg 10 Charlottendal m.fl. | Värmdö | 1 021 | 8,0 % | 14,8 % | 25,7 % | 2,5 % |
| Gustavsberg 11 Porslinskvarteren S | Värmdö | 1 042 | 4,0 % | 21,6 % | 20,8 % | 6,5 % |
| Gustavsberg 12 Porslinskvarteren N | Värmdö | 1 037 | 5,6 % | 23,2 % | 14,6 % | 5,3 % |
| Gustavsberg 13 Hästhagen | Värmdö | 1 051 | 4,9 % | 11,8 % | 33,0 % | 5,1 % |
| Norra Barkarby | Järfälla | 2 187 | 7,6 % | 27,2 % | 17,3 % | 11,8 % |
| Södra Barkarby | Järfälla | 1 666 | 7,3 % | 18,0 % | 24,4 % | 5,8 % |
| Skälby Gård Västra | Järfälla | 1 522 | 7,9 % | 15,6 % | 10,6 % | 4,9 % |
| Orgona | Järfälla | 1 351 | 6,7 % | 15,2 % | 20,4 % | 6,5 % |
| Neptuni | Järfälla | 1 793 | 8,7 % | 19,2 % | 19,8 % | 6,6 % |
| Skälby Gård Östra | Järfälla | 1 307 | 8,9 % | 16,9 % | 18,5 % | 7,0 % |
| Barkarbystaden | Järfälla | 1 871 | 6,0 % | 43,9 % | 3,2 % | 25,0 % |
| Kalvshälla | Järfälla | 1 953 | 4,9 % | 20,7 % | 9,4 % | 12,1 % |
| Karlslund | Järfälla | 1 137 | 2,8 % | 25,2 % | 5,2 % | 16,6 % |
| Dragonbacken | Järfälla | 1 252 | 3,3 % | 32,3 % | 2,9 % | 23,5 % |
| Ålsta | Järfälla | 1 079 | 5,2 % | 28,0 % | 7,0 % | 15,7 % |
| Kyrkbyn | Järfälla | 835 | 7,5 % | 33,3 % | 12,2 % | 19,3 % |
| Västra Barkarbystaden | Järfälla | 704 | 5,3 % | 44,3 % | 1,7 % | 30,3 % |
| Fjällen | Järfälla | 1 311 | 6,4 % | 12,7 % | 28,3 % | 5,0 % |
| Sandvik | Järfälla | 1 544 | 7,3 % | 14,4 % | 28,2 % | 4,6 % |
| Hummelmora | Järfälla | 1 380 | 8,6 % | 16,7 % | 25,1 % | 4,0 % |
| Centrala Viksjö Södra | Järfälla | 1 726 | 5,4 % | 13,7 % | 33,8 % | 4,6 % |
| Lund | Järfälla | 1 265 | 7,2 % | 16,4 % | 28,7 % | 5,5 % |
| Fastebol | Järfälla | 1 598 | 8,5 % | 15,8 % | 24,8 % | 5,5 % |
| Centrala Viksjö Norra | Järfälla | 1 758 | 4,9 % | 14,4 % | 30,0 % | 8,6 % |
| Högby | Järfälla | 1 462 | 7,7 % | 17,4 % | 24,8 % | 3,0 % |
| Tallbohov | Järfälla | 869 | 7,6 % | 21,3 % | 17,3 % | 16,2 % |
| Olovslund | Järfälla | 1 629 | 8,6 % | 15,7 % | 24,4 % | 6,1 % |
| Norra Vibblaby | Järfälla | 1 484 | 4,5 % | 17,7 % | 27,8 % | 15,3 % |
| Västerby | Järfälla | 1 456 | 6,4 % | 21,7 % | 17,0 % | 17,2 % |
| Grönvreten | Järfälla | 1 117 | 7,4 % | 14,9 % | 25,4 % | 4,7 % |
| Snapphanen | Järfälla | 1 778 | 6,7 % | 22,7 % | 14,4 % | 23,1 % |
| Norra Nyberg | Järfälla | 1 120 | 5,4 % | 20,4 % | 17,2 % | 20,0 % |
| Hammaren | Järfälla | 1 976 | 3,4 % | 15,3 % | 27,0 % | 12,1 % |
| Dackevägen | Järfälla | 1 634 | 6,3 % | 22,0 % | 14,0 % | 19,3 % |
| Centrala Jakobsberg | Järfälla | 1 268 | 4,2 % | 16,2 % | 27,1 % | 14,3 % |
| Södra Aspnäs | Järfälla | 1 147 | 3,7 % | 10,8 % | 33,0 % | 8,5 % |
| Ekedal | Järfälla | 1 598 | 6,2 % | 15,8 % | 29,0 % | 10,7 % |
| Norra Aspnäs | Järfälla | 877 | 4,6 % | 18,1 % | 31,1 % | 16,8 % |
| Vattmyra | Järfälla | 1 550 | 7,1 % | 14,9 % | 23,8 % | 8,6 % |
| Berghem/Polhem | Järfälla | 1 990 | 8,0 % | 16,2 % | 19,8 % | 6,6 % |
| Södra Vibblaby | Järfälla | 1 909 | 4,5 % | 26,6 % | 6,8 % | 23,4 % |
| Södra Nyberg | Järfälla | 1 069 | 5,3 % | 20,7 % | 13,0 % | 18,9 % |
| Riddarparken | Järfälla | 1 222 | 6,2 % | 24,4 % | 15,4 % | 18,8 % |
| Lädersättra | Järfälla | 1 890 | 4,4 % | 16,8 % | 25,7 % | 12,3 % |
| Centrala Kallhäll | Järfälla | 1 892 | 3,6 % | 17,6 % | 26,0 % | 10,4 % |
| Emaljvägen/Kopparvägen | Järfälla | 1 944 | 2,8 % | 16,2 % | 28,3 % | 13,8 % |
| Ulvsättra/Skogstorp | Järfälla | 999 | 5,9 % | 15,2 % | 20,5 % | 10,6 % |
| Kolarängen/Villastaden | Järfälla | 1 671 | 6,5 % | 14,8 % | 28,5 % | 9,4 % |
| Stäket | Järfälla | 2 030 | 7,5 % | 15,5 % | 20,4 % | 6,6 % |
| Bolinder strand | Järfälla | 1 662 | 3,1 % | 10,2 % | 37,4 % | 6,0 % |
| Lilla Ulvsättra | Järfälla | 1 129 | 10,5 % | 22,4 % | 12,1 % | 13,2 % |
| Munsö | Ekerö | 1 027 | 5,9 % | 13,9 % | 25,9 % | 9,9 % |
| Adelsö | Ekerö | 691 | 5,4 % | 11,6 % | 35,3 % | 9,3 % |
| Ekerö 1 Ekebyhov-Gällstaö | Ekerö | 1 415 | 8,0 % | 13,5 % | 15,0 % | 10,0 % |
| Ekerö 2 Ekebyhov Västra | Ekerö | 1 382 | 7,5 % | 15,8 % | 27,5 % | 8,2 % |
| Ekerö 3 Ekerö-Väsby | Ekerö | 1 368 | 7,6 % | 12,8 % | 26,8 % | 3,1 % |
| Ekerö 4 Träkvista-Skärvik | Ekerö | 1 169 | 9,2 % | 14,6 % | 22,0 % | 1,5 % |
| Ekerö 5 Närlunda | Ekerö | 1 372 | 9,3 % | 14,8 % | 24,4 % | 2,9 % |
| Ekerö 6 Älvnäs | Ekerö | 1 284 | 8,5 % | 14,7 % | 19,5 % | 4,7 % |
| Ekerö 7 Sundby Helgö | Ekerö | 1 475 | 7,0 % | 12,0 % | 25,1 % | 7,5 % |
| Ekerö 8 Ekerö centrum | Ekerö | 893 | 4,1 % | 12,1 % | 46,1 % | 6,6 % |
| Ekerö 9 Träkvista | Ekerö | 783 | 7,3 % | 12,9 % | 22,1 % | 4,1 % |
| Ekerö 10 Sandudden | Ekerö | 1 017 | 9,2 % | 12,8 % | 21,4 % | 1,7 % |
| Lovö | Ekerö | 790 | 6,1 % | 11,5 % | 30,6 % | 4,4 % |
| Färingsö 1 Färingsö Norra | Ekerö | 1 254 | 7,4 % | 14,0 % | 26,7 % | 5,6 % |
| Färingsö 2 Färentuna Hilleshög | Ekerö | 1 167 | 6,1 % | 13,5 % | 28,2 % | 7,7 % |
| Färingsö 3 Svartsjö Sånga | Ekerö | 854 | 6,1 % | 12,5 % | 28,2 % | 6,4 % |
| Färingsö 4 Stenhamra Södra | Ekerö | 1 332 | 6,8 % | 13,0 % | 30,2 % | 2,4 % |
| Färingsö 5 Stenhamra Norra | Ekerö | 1 384 | 6,5 % | 12,4 % | 26,2 % | 5,7 % |
| Färingsö 6 Skå | Ekerö | 1 203 | 8,0 % | 13,6 % | 20,3 % | 7,6 % |
| Fridhem | Huddinge | 1 499 | 7,7 % | 14,4 % | 26,3 % | 4,7 % |
| Vistaberg | Huddinge | 1 688 | 11,3 % | 17,0 % | 4,7 % | 5,6 % |
| Stuvsta centrum | Huddinge | 1 155 | 7,6 % | 16,0 % | 24,0 % | 6,8 % |
| Myrängen-Högmora | Huddinge | 2 119 | 5,8 % | 13,4 % | 13,0 % | 6,1 % |
| Stuvsta gård | Huddinge | 1 173 | 8,6 % | 16,1 % | 22,2 % | 5,1 % |
| Kynäs | Huddinge | 1 686 | 7,5 % | 13,3 % | 20,9 % | 4,6 % |
| Kvarnbergsplan | Huddinge | 1 157 | 4,5 % | 18,5 % | 25,8 % | 8,0 % |
| Sörskogen | Huddinge | 921 | 11,0 % | 17,6 % | 22,3 % | 3,9 % |
| Balingsnäs | Huddinge | 1 335 | 7,9 % | 13,7 % | 17,7 % | 4,7 % |
| Segersminne | Huddinge | 1 095 | 6,8 % | 13,4 % | 28,1 % | 4,7 % |
| Stensängen | Huddinge | 1 030 | 9,5 % | 15,9 % | 17,4 % | 3,6 % |
| Gladökvarn-Lissma-Ådran | Huddinge | 1 522 | 5,2 % | 11,4 % | 18,0 % | 8,2 % |
| Vårdkasen-Rosenhill | Huddinge | 1 329 | 9,0 % | 16,6 % | 17,0 % | 6,5 % |
| Skogsäng | Huddinge | 1 653 | 8,9 % | 16,9 % | 26,0 % | 6,6 % |
| Milsten | Huddinge | 1 331 | 7,7 % | 15,1 % | 19,8 % | 4,5 % |
| Källbrink | Huddinge | 1 215 | 8,7 % | 16,2 % | 15,9 % | 4,1 % |
| Tomtberga norra | Huddinge | 1 421 | 5,6 % | 22,0 % | 15,0 % | 8,1 % |
| Tomtberga södra | Huddinge | 1 375 | 3,9 % | 15,4 % | 31,5 % | 6,0 % |
| Storängen | Huddinge | 1 142 | 3,4 % | 24,8 % | 20,8 % | 8,8 % |
| Huddinge centrum | Huddinge | 1 266 | 4,6 % | 13,6 % | 36,2 % | 7,4 % |
| Hörningsnäs | Huddinge | 1 312 | 8,7 % | 14,6 % | 18,2 % | 4,7 % |
| Paradisbacken | Huddinge | 1 361 | 3,3 % | 19,7 % | 30,9 % | 6,1 % |
| Solgård | Huddinge | 1 524 | 7,3 % | 13,8 % | 20,1 % | 9,6 % |
| Fullersta gård | Huddinge | 1 124 | 7,5 % | 13,4 % | 27,5 % | 4,3 % |
| Fullersta torg | Huddinge | 1 151 | 3,8 % | 14,3 % | 38,0 % | 5,6 % |
| Snättringe gård | Huddinge | 1 132 | 8,4 % | 16,3 % | 17,5 % | 3,8 % |
| Vidja-Mellansjö-Svartvik | Huddinge | 1 382 | 5,9 % | 13,3 % | 19,3 % | 10,4 % |
| Hammartorp | Huddinge | 1 433 | 4,5 % | 21,0 % | 20,9 % | 10,6 % |
| Trångsund centrum | Huddinge | 1 717 | 4,1 % | 19,9 % | 23,5 % | 10,0 % |
| Stortorp | Huddinge | 1 417 | 7,3 % | 15,4 % | 23,4 % | 7,2 % |
| Västra Skogås norra | Huddinge | 1 455 | 4,4 % | 14,5 % | 24,5 % | 19,4 % |
| Västra Skogås centrum | Huddinge | 1 580 | 7,3 % | 19,7 % | 17,5 % | 16,5 % |
| Västra Skogås västra | Huddinge | 1 282 | 7,0 % | 23,1 % | 12,3 % | 23,9 % |
| Västra Skogås södra | Huddinge | 1 029 | 6,1 % | 17,2 % | 21,5 % | 21,9 % |
| Östra Skogås centrala | Huddinge | 1 151 | 3,6 % | 10,6 % | 32,9 % | 11,6 % |
| Östra Skogås norra | Huddinge | 1 419 | 6,3 % | 12,4 % | 21,9 % | 7,8 % |
| Östra Skogås södra | Huddinge | 1 446 | 5,6 % | 13,0 % | 23,2 % | 12,3 % |
| Fållan-Nytorp | Huddinge | 1 627 | 7,1 % | 14,5 % | 21,0 % | 5,0 % |
| Sjöängen | Huddinge | 1 219 | 8,5 % | 16,0 % | 10,6 % | 3,7 % |
| Länna | Huddinge | 2 141 | 7,5 % | 17,1 % | 11,3 % | 12,9 % |
| Smista östra | Huddinge | 1 561 | 7,6 % | 18,3 % | 20,0 % | 8,9 % |
| Segeltorp centrum | Huddinge | 1 265 | 7,7 % | 13,5 % | 23,2 % | 3,1 % |
| Kråkvik-Kungens kurva | Huddinge | 1 712 | 8,9 % | 14,0 % | 25,1 % | 7,5 % |
| Vårby gård östra | Huddinge | 1 489 | 6,9 % | 17,6 % | 21,8 % | 14,1 % |
| Vårby gård centrum | Huddinge | 1 553 | 5,0 % | 14,7 % | 21,4 % | 20,3 % |
| Vårby gård | Huddinge | 1 138 | 7,1 % | 20,7 % | 18,1 % | 19,4 % |
| Haga | Huddinge | 1 344 | 3,8 % | 20,0 % | 20,5 % | 15,7 % |
| Myrstuguberget | Huddinge | 919 | 6,1 % | 16,4 % | 25,0 % | 17,2 % |
| Utsälje centrala | Huddinge | 1 191 | 7,0 % | 14,1 % | 25,5 % | 3,3 % |
| Utsälje | Huddinge | 1 711 | 7,9 % | 17,4 % | 21,6 % | 6,2 % |
| Juringe | Huddinge | 1 467 | 8,8 % | 16,4 % | 19,0 % | 7,9 % |
| Smista västra | Huddinge | 1 185 | 7,0 % | 19,5 % | 15,9 % | 10,0 % |
| Vårby gård västra | Huddinge | 1 451 | 6,1 % | 18,1 % | 15,4 % | 30,2 % |
| Grantorp norra | Huddinge | 1 251 | 9,8 % | 21,4 % | 22,8 % | 15,3 % |
| Grantorp östra | Huddinge | 1 598 | 5,6 % | 20,3 % | 16,3 % | 29,8 % |
| Flemingsberg norra | Huddinge | 875 | 6,3 % | 19,8 % | 32,9 % | 17,3 % |
| Visättra östra | Huddinge | 1 309 | 6,0 % | 17,1 % | 18,0 % | 20,1 % |
| Visättra västra | Huddinge | 1 578 | 7,5 % | 24,5 % | 14,8 % | 16,8 % |
| Visättra | Huddinge | 1 262 | 8,2 % | 41,6 % | 2,7 % | 24,8 % |
| Kästa | Huddinge | 1 063 | 7,4 % | 19,3 % | 16,2 % | 14,1 % |
| Flemingsberg södra | Huddinge | 1 624 | 11,9 % | 68,0 % | 0,7 % | 32,8 % |
| Visättra-Björnkulla | Huddinge | 1 066 | 6,1 % | 23,0 % | 18,4 % | 23,4 % |
| Glömsta södra | Huddinge | 1 170 | 9,7 % | 18,0 % | 11,8 % | 8,8 % |
| Glömsta norra | Huddinge | 1 132 | 7,3 % | 17,5 % | 9,1 % | 9,7 % |
| N Lanthem | Botkyrka | 864 | 7,6 % | 13,4 % | 25,7 % | 8,4 % |
| Tullinge C | Botkyrka | 1 126 | 3,5 % | 13,5 % | 34,6 % | 10,8 % |
| Ö Tullingeberg | Botkyrka | 1 476 | 7,6 % | 23,2 % | 20,3 % | 9,9 % |
| Tullinge Parkhem | Botkyrka | 1 520 | 7,2 % | 15,3 % | 21,2 % | 5,2 % |
| G:a Tullingeberg | Botkyrka | 1 335 | 5,7 % | 20,6 % | 20,0 % | 8,6 % |
| Tullinge Gård | Botkyrka | 805 | 8,3 % | 13,7 % | 25,7 % | 3,7 % |
| Banslätt/Römossen | Botkyrka | 1 418 | 4,5 % | 10,6 % | 43,0 % | 5,2 % |
| Tullingeskog | Botkyrka | 1 097 | 6,4 % | 14,6 % | 22,1 % | 5,4 % |
| Riksten N | Botkyrka | 1 442 | 9,6 % | 26,6 % | 6,6 % | 11,7 % |
| S Lanthem | Botkyrka | 1 127 | 6,9 % | 14,1 % | 19,6 % | 3,0 % |
| Tullinge Villastad N | Botkyrka | 1 336 | 9,9 % | 18,1 % | 14,6 % | 4,0 % |
| Tullinge Villastad S | Botkyrka | 1 003 | 10,6 % | 22,0 % | 12,0 % | 8,1 % |
| Riksten S | Botkyrka | 1 390 | 6,3 % | 21,0 % | 5,5 % | 6,0 % |
| Segersjö | Botkyrka | 1 083 | 3,7 % | 15,2 % | 26,6 % | 9,9 % |
| Kvarnsjön | Botkyrka | 1 672 | 6,2 % | 30,7 % | 5,7 % | 18,5 % |
| Tumba C | Botkyrka | 1 503 | 6,7 % | 17,7 % | 25,5 % | 13,1 % |
| Broängen | Botkyrka | 1 246 | 7,9 % | 16,4 % | 24,6 % | 7,7 % |
| Uttran | Botkyrka | 1 341 | 8,6 % | 16,6 % | 22,6 % | 5,8 % |
| Kassmyra | Botkyrka | 1 624 | 8,5 % | 22,3 % | 18,6 % | 9,4 % |
| Skäcklinge | Botkyrka | 1 982 | 8,6 % | 19,0 % | 18,8 % | 8,9 % |
| Storvreten V | Botkyrka | 1 831 | 7,9 % | 23,5 % | 15,8 % | 25,0 % |
| Storvreten S | Botkyrka | 1 983 | 7,6 % | 20,8 % | 18,7 % | 15,9 % |
| Storvreten Ö | Botkyrka | 1 384 | 7,9 % | 21,8 % | 13,9 % | 20,1 % |
| Vretarna/Tumba bruk | Botkyrka | 1 614 | 6,7 % | 16,7 % | 22,4 % | 7,1 % |
| Tuna | Botkyrka | 1 438 | 4,5 % | 14,9 % | 24,7 % | 15,4 % |
| Nackdala/Solhöjden | Botkyrka | 1 543 | 7,8 % | 17,6 % | 22,1 % | 8,0 % |
| Kulturen Tumba Park | Botkyrka | 1 047 | 4,3 % | 16,5 % | 33,1 % | 8,1 % |
| Vårsta C/Bremora | Botkyrka | 1 311 | 6,4 % | 14,9 % | 29,7 % | 6,3 % |
| Grödinge Landsbygd | Botkyrka | 1 739 | 4,5 % | 11,1 % | 28,9 % | 7,4 % |
| Vårsta/Malmtorp/Slättmalm | Botkyrka | 731 | 8,6 % | 17,2 % | 24,4 % | 4,4 % |
| Albydalen V Småhus S | Botkyrka | 1 701 | 7,0 % | 20,9 % | 18,5 % | 18,4 % |
| Albydalen C/Rotemannen | Botkyrka | 1 691 | 7,7 % | 17,9 % | 15,6 % | 22,8 % |
| Alby småhus Ö/Albygård | Botkyrka | 1 292 | 8,7 % | 21,1 % | 26,6 % | 13,7 % |
| Albyberget V/Tingstorget | Botkyrka | 2 186 | 4,9 % | 21,5 % | 10,2 % | 32,1 % |
| Albyberget Ö/Albygård | Botkyrka | 1 642 | 7,7 % | 21,4 % | 15,3 % | 25,8 % |
| Albydalen Ö | Botkyrka | 1 800 | 6,4 % | 16,3 % | 20,7 % | 23,6 % |
| Fittja småhusområde | Botkyrka | 1 169 | 7,4 % | 23,1 % | 20,0 % | 14,5 % |
| Fittja Krögarvägen | Botkyrka | 1 399 | 5,9 % | 17,7 % | 19,0 % | 23,3 % |
| Fittja Forvägen | Botkyrka | 1 871 | 6,6 % | 18,5 % | 19,3 % | 27,5 % |
| Fittja Värdshusvägen | Botkyrka | 1 293 | 7,4 % | 19,6 % | 17,1 % | 20,7 % |
| Slagsta strand | Botkyrka | 946 | 4,8 % | 31,9 % | 4,5 % | 45,1 % |
| Slagsta N | Botkyrka | 1 086 | 9,2 % | 21,3 % | 25,3 % | 7,6 % |
| Slagsta S | Botkyrka | 1 009 | 8,6 % | 23,3 % | 21,3 % | 5,6 % |
| Hallunda/Brunna | Botkyrka | 1 430 | 3,6 % | 17,0 % | 20,9 % | 26,1 % |
| Hallunda C | Botkyrka | 1 441 | 5,4 % | 17,6 % | 21,0 % | 27,4 % |
| Hallunda/Norsborg låghus | Botkyrka | 1 514 | 6,7 % | 20,3 % | 21,9 % | 12,5 % |
| Norsborg småhusområde | Botkyrka | 1 224 | 8,9 % | 22,0 % | 27,0 % | 5,6 % |
| Norsborg Ö | Botkyrka | 1 443 | 6,1 % | 18,5 % | 20,4 % | 22,3 % |
| Norsborg C | Botkyrka | 1 869 | 6,7 % | 18,6 % | 20,6 % | 21,5 % |
| Norsborg V | Botkyrka | 1 495 | 6,9 % | 20,1 % | 18,8 % | 21,3 % |
| Eriksberg Ö | Botkyrka | 1 602 | 5,1 % | 18,5 % | 20,8 % | 20,9 % |
| Eriksberg V/G:a Norsborg | Botkyrka | 1 353 | 5,8 % | 17,4 % | 23,3 % | 17,3 % |
| 1 Rönninge norra | Salem | 1 411 | 8,2 % | 13,5 % | 25,3 % | 6,2 % |
| 2 Rönninge sydöstra | Salem | 1 219 | 9,3 % | 16,5 % | 21,7 % | 3,5 % |
| 3 Salem västra | Salem | 1 430 | 8,7 % | 19,5 % | 21,3 % | 7,0 % |
| 4 Salems centrum med omnejd | Salem | 1 502 | 5,0 % | 11,3 % | 41,7 % | 4,9 % |
| 5 Salem norra | Salem | 1 472 | 5,6 % | 16,6 % | 22,7 % | 8,6 % |
| 6 Rönninge centrum med omnejd | Salem | 1 339 | 6,2 % | 18,0 % | 29,4 % | 7,0 % |
| 7 Salem södra | Salem | 1 645 | 9,3 % | 20,5 % | 17,1 % | 12,5 % |
| 8 Salem östra | Salem | 1 750 | 6,6 % | 16,1 % | 17,8 % | 8,4 % |
| 9 Rönninge sydvästra | Salem | 1 247 | 9,3 % | 13,7 % | 17,3 % | 5,3 % |
| Haninge 1 Gudö m.fl. | Haninge | 1 550 | 8,2 % | 16,2 % | 12,2 % | 5,1 % |
| Haninge 2 Vendelsö-Norrby m.m | Haninge | 1 102 | 7,0 % | 13,6 % | 16,4 % | 6,2 % |
| Haninge 3 Söderby | Haninge | 1 424 | 7,7 % | 15,0 % | 23,7 % | 3,4 % |
| Haninge 4 Vega-Söderhagen | Haninge | 1 644 | 9,3 % | 17,3 % | 15,6 % | 5,0 % |
| Haninge 5 Sågen-Lyckebyn m.fl. | Haninge | 1 586 | 6,0 % | 15,4 % | 22,6 % | 7,2 % |
| Haninge 6 Källtorp | Haninge | 1 427 | 6,8 % | 14,7 % | 25,0 % | 3,2 % |
| Haninge 7 Vendelsömalm N | Haninge | 1 631 | 7,3 % | 16,6 % | 21,5 % | 4,7 % |
| Haninge 8 Vendelsömalm-Ramsdalen | Haninge | 1 073 | 7,0 % | 15,2 % | 25,0 % | 5,0 % |
| Haninge 9 Svartbäcken m.fl | Haninge | 1 249 | 8,6 % | 15,7 % | 24,8 % | 3,0 % |
| Haninge 10 Vendelsömalm | Haninge | 1 296 | 6,5 % | 19,1 % | 29,4 % | 4,9 % |
| Haninge 11 Kolartorp-Hermanstorp m.m | Haninge | 1 200 | 7,1 % | 19,0 % | 4,8 % | 8,2 % |
| Haninge 12 Vendelsömalm S m.fl. | Haninge | 1 624 | 5,8 % | 16,6 % | 26,2 % | 8,2 % |
| Haninge 13 Brandbergen NÖ | Haninge | 2 016 | 6,8 % | 20,9 % | 12,7 % | 29,1 % |
| Haninge 14 Brandbergen SÖ | Haninge | 1 701 | 5,8 % | 18,1 % | 22,5 % | 21,3 % |
| Haninge 15 Vendelsö | Haninge | 1 099 | 9,1 % | 14,8 % | 18,4 % | 2,9 % |
| Haninge 16 Brandbergen V | Haninge | 1 364 | 4,0 % | 16,8 % | 19,1 % | 26,8 % |
| Haninge 17 Brandbergen N | Haninge | 1 886 | 5,4 % | 27,2 % | 12,1 % | 29,2 % |
| Haninge 18 Brandbergen S | Haninge | 1 546 | 7,7 % | 18,1 % | 21,9 % | 14,7 % |
| Haninge 19 Handen N | Haninge | 756 | 5,8 % | 16,4 % | 24,9 % | 9,4 % |
| Haninge 20 Handen C | Haninge | 1 887 | 4,1 % | 16,1 % | 33,8 % | 9,2 % |
| Haninge 21 Söderbymalm | Haninge | 1 084 | 4,2 % | 17,2 % | 21,2 % | 13,0 % |
| Haninge 23 Poseidon | Haninge | 1 217 | 3,9 % | 20,6 % | 20,0 % | 10,8 % |
| Haninge 24 Kvarntorp S | Haninge | 1 561 | 5,3 % | 27,6 % | 9,0 % | 10,6 % |
| Haninge 25 Parkvägsområdet | Haninge | 1 279 | 3,3 % | 12,7 % | 35,1 % | 5,9 % |
| Haninge 22 Vega S | Haninge | 1 209 | 3,6 % | 30,9 % | 5,0 % | 10,7 % |
| Haninge 31 Jordbro NÖ | Haninge | 1 339 | 6,6 % | 19,6 % | 15,9 % | 30,2 % |
| Haninge 32 Jordbro V | Haninge | 2 065 | 9,3 % | 24,4 % | 10,4 % | 33,2 % |
| Haninge 33 Jordbro SV | Haninge | 1 886 | 6,8 % | 20,3 % | 16,1 % | 32,4 % |
| Haninge 34 Jordbro SÖ | Haninge | 1 570 | 4,8 % | 16,9 % | 16,2 % | 34,0 % |
| Haninge 40 Krogtäppan och Sommarbo | Haninge | 1 001 | 8,6 % | 17,9 % | 24,4 % | 10,8 % |
| Haninge 44 Handen Central N | Haninge | 1 277 | 5,6 % | 17,7 % | 22,8 % | 10,6 % |
| Haninge 45 Vallaområdet V | Haninge | 1 073 | 6,7 % | 18,3 % | 21,2 % | 16,2 % |
| Haninge 46 Vallaområdet Ö | Haninge | 1 609 | 6,9 % | 19,3 % | 15,7 % | 14,4 % |
| Haninge 47 Slätmossen m. fl. | Haninge | 1 720 | 7,2 % | 26,6 % | 27,1 % | 7,8 % |
| Haninge 48 Jordbro N-Dåntorp-Öran | Haninge | 1 185 | 6,7 % | 16,3 % | 28,2 % | 10,9 % |
| Haninge 62 Vendelsö-Dalen m.m | Haninge | 1 020 | 8,8 % | 16,4 % | 23,9 % | 2,9 % |
| Haninge 63 Vega N | Haninge | 1 052 | 4,1 % | 26,3 % | 1,6 % | 14,5 % |
| Haninge 64 Kvarntorp N | Haninge | 2 169 | 5,4 % | 40,0 % | 4,8 % | 13,2 % |
| Haninge 65 Handen Central S | Haninge | 1 089 | 5,3 % | 42,8 % | 6,3 % | 26,1 % |
| Haninge 66 Kolartorp-Rudan m.m | Haninge | 1 076 | 4,7 % | 21,2 % | 11,3 % | 11,0 % |
| Haninge 37 Dalarö | Haninge | 1 616 | 5,0 % | 9,7 % | 39,4 % | 3,6 % |
| Haninge 49 Hammarängen-Hammarskogen | Haninge | 1 317 | 6,3 % | 13,7 % | 21,0 % | 6,3 % |
| Haninge 50 Tungelsta | Haninge | 1 357 | 6,3 % | 15,0 % | 20,2 % | 7,2 % |
| Haninge 51 Jägartorp-Sågen m.fl. | Haninge | 1 873 | 7,1 % | 15,8 % | 24,1 % | 6,6 % |
| Haninge 52 Skogs-Ekeby m.fl. | Haninge | 1 596 | 7,0 % | 14,8 % | 17,0 % | 7,9 % |
| Haninge 53 Åbylund m.fl. | Haninge | 1 755 | 6,1 % | 16,5 % | 18,9 % | 13,5 % |
| Haninge 54 Åby | Haninge | 1 628 | 4,1 % | 17,9 % | 19,8 % | 17,1 % |
| Haninge 55 Västerhaninge | Haninge | 2 016 | 6,6 % | 13,5 % | 20,3 % | 4,3 % |
| Haninge 56 Ribby-Öhaninge kyrkby m.m | Haninge | 1 015 | 6,2 % | 19,6 % | 26,3 % | 9,0 % |
| Haninge 57 Ribbyberg m.fl. | Haninge | 1 458 | 5,7 % | 16,0 % | 18,9 % | 11,3 % |
| Haninge 58 Västerhaninge SÖ-Skärgård | Haninge | 1 417 | 4,3 % | 9,6 % | 35,2 % | 4,6 % |
| Haninge 59 Tungelsta-Utlida-Häringe | Haninge | 2 034 | 5,7 % | 13,5 % | 22,0 % | 5,8 % |
| Haninge 61 Västerhaninge Ö | Haninge | 1 292 | 3,4 % | 18,8 % | 22,5 % | 20,0 % |
| Haninge 60 Muskö | Haninge | 600 | 3,7 % | 9,0 % | 42,2 % | 3,2 % |
| 1 Björkbacken | Tyresö | 1 582 | 3,9 % | 14,5 % | 40,6 % | 8,2 % |
| 2 Siken | Tyresö | 1 688 | 3,9 % | 10,7 % | 45,7 % | 5,4 % |
| 3 Myggdalen | Tyresö | 1 549 | 5,0 % | 10,7 % | 44,0 % | 6,1 % |
| 4 Nyboda | Tyresö | 1 498 | 6,9 % | 19,7 % | 12,3 % | 17,4 % |
| 5 Fårdala | Tyresö | 1 250 | 8,2 % | 13,0 % | 23,2 % | 3,7 % |
| 6 Krusboda N | Tyresö | 1 177 | 6,9 % | 12,1 % | 29,3 % | 3,3 % |
| 7 Krusboda S | Tyresö | 1 478 | 7,3 % | 13,8 % | 23,5 % | 2,8 % |
| 8 Öringe | Tyresö | 1 372 | 7,6 % | 14,0 % | 23,2 % | 4,7 % |
| 9 Rotvik | Tyresö | 1 605 | 8,7 % | 15,4 % | 16,8 % | 4,4 % |
| 10 Tyresö Strand | Tyresö | 935 | 11,4 % | 16,5 % | 12,9 % | 4,1 % |
| 11 Tyresö Strand Centrum | Tyresö | 1 345 | 9,0 % | 16,5 % | 19,0 % | 3,9 % |
| 12 Gimmersta - Nytorp - Raksta | Tyresö | 1 687 | 7,4 % | 13,9 % | 19,0 % | 3,7 % |
| 13 Brevikshalvön | Tyresö | 1 437 | 6,8 % | 12,7 % | 21,7 % | 3,9 % |
| 21 Fornudden | Tyresö | 1 532 | 9,7 % | 14,8 % | 24,3 % | 3,1 % |
| 22 Sofieberg | Tyresö | 1 373 | 7,0 % | 13,5 % | 29,7 % | 2,8 % |
| 23 Trollbäcken V | Tyresö | 1 408 | 6,4 % | 14,1 % | 28,3 % | 3,9 % |
| 24 Skälsätra | Tyresö | 1 862 | 9,1 % | 14,9 % | 19,7 % | 4,2 % |
| 25 Trollbäcken Ö | Tyresö | 1 715 | 7,4 % | 17,2 % | 19,6 % | 4,3 % |
| 26 Hanviken | Tyresö | 1 637 | 7,1 % | 11,7 % | 25,9 % | 3,4 % |
| 27 Lindalen | Tyresö | 1 422 | 6,3 % | 17,0 % | 23,3 % | 6,2 % |
| 28 Bollmoraberg V | Tyresö | 1 514 | 5,9 % | 27,4 % | 13,1 % | 11,6 % |
| 29 Granängsringen | Tyresö | 1 721 | 8,9 % | 21,5 % | 14,1 % | 18,5 % |
| 30 Farmarstigen V | Tyresö | 1 474 | 5,5 % | 13,8 % | 21,2 % | 5,2 % |
| 31 Farmarstigen Ö | Tyresö | 1 791 | 6,5 % | 17,9 % | 24,1 % | 6,0 % |
| 32 Masten | Tyresö | 1 062 | 3,3 % | 25,0 % | 15,9 % | 14,5 % |
| 33 Bollmoraberg Ö | Tyresö | 1 241 | 4,6 % | 22,8 % | 16,7 % | 10,7 % |
| Härnevi-Skällsta | Upplands-Bro | 1 418 | 6,7 % | 18,9 % | 20,2 % | 18,8 % |
| Råby | Upplands-Bro | 1 436 | 9,5 % | 21,7 % | 16,5 % | 18,3 % |
| Finnsta | Upplands-Bro | 1 312 | 6,3 % | 21,0 % | 16,6 % | 29,6 % |
| Kockbacka-Lejondal | Upplands-Bro | 1 344 | 9,7 % | 18,9 % | 12,2 % | 9,2 % |
| Låssa | Upplands-Bro | 1 088 | 4,1 % | 20,0 % | 15,9 % | 15,7 % |
| Bro södra | Upplands-Bro | 831 | 6,0 % | 27,3 % | 2,9 % | 30,2 % |
| Bro norra | Upplands-Bro | 1 462 | 7,3 % | 17,1 % | 20,9 % | 15,5 % |
| Ådö-Rättarboda | Upplands-Bro | 1 466 | 6,1 % | 33,5 % | 8,5 % | 32,5 % |
| Kungsängen södra-Stäksön södra | Upplands-Bro | 1 221 | 3,9 % | 11,1 % | 38,8 % | 6,2 % |
| Sylta östra-Tibblehöjden | Upplands-Bro | 1 636 | 6,9 % | 14,2 % | 24,1 % | 5,1 % |
| Lennartsnäs-Tibble S - Sylta V | Upplands-Bro | 1 003 | 5,9 % | 15,8 % | 25,9 % | 10,5 % |
| Norrboda | Upplands-Bro | 1 375 | 9,4 % | 32,1 % | 5,3 % | 9,7 % |
| Kungsängen norra-Stäksön norra | Upplands-Bro | 1 708 | 6,6 % | 14,2 % | 25,1 % | 9,4 % |
| Brunna norra | Upplands-Bro | 1 422 | 7,7 % | 15,0 % | 22,7 % | 6,0 % |
| Brunna södra | Upplands-Bro | 1 454 | 8,0 % | 18,2 % | 20,7 % | 7,3 % |
| Tibble norra | Upplands-Bro | 1 620 | 4,1 % | 15,5 % | 22,3 % | 15,7 % |
| Korsängen | Upplands-Bro | 1 822 | 4,1 % | 16,4 % | 32,9 % | 13,3 % |
| Håtuna-Håbo-Tibble | Upplands-Bro | 1 463 | 4,6 % | 11,6 % | 29,0 % | 5,8 % |
| Turinge | Nykvarn | 1 511 | 5,4 % | 12,3 % | 27,3 % | 4,6 % |
| Gammeltorp-Hökmossen | Nykvarn | 1 605 | 6,9 % | 12,6 % | 24,7 % | 3,6 % |
| Stensborg-Brokvarn | Nykvarn | 1 582 | 7,3 % | 19,5 % | 17,6 % | 6,7 % |
| Lillhaga-Sandtorp | Nykvarn | 1 598 | 7,6 % | 15,2 % | 22,5 % | 3,4 % |
| Nykvarn centrum | Nykvarn | 1 541 | 6,4 % | 20,6 % | 23,2 % | 10,4 % |
| Taxinge | Nykvarn | 1 588 | 6,2 % | 11,8 % | 20,4 % | 7,1 % |
| 1 Täby kyrkby | Täby | 1 327 | 9,6 % | 16,2 % | 21,5 % | 6,5 % |
| 2 Runborg | Täby | 1 428 | 9,5 % | 15,2 % | 21,9 % | 4,0 % |
| 3 Byle | Täby | 1 694 | 9,6 % | 15,4 % | 17,1 % | 3,3 % |
| 4 Midgård | Täby | 1 637 | 8,5 % | 15,7 % | 25,7 % | 5,9 % |
| 5 Vallatorp södra | Täby | 1 584 | 10,2 % | 15,7 % | 22,0 % | 5,7 % |
| 6 Vallatorp norra | Täby | 1 301 | 9,8 % | 15,0 % | 21,1 % | 4,5 % |
| 7 Visinge | Täby | 1 164 | 6,4 % | 12,8 % | 23,1 % | 6,4 % |
| 8 Erikslund m.fl. | Täby | 1 242 | 8,1 % | 13,4 % | 19,6 % | 4,0 % |
| 9 Skarpäng norra | Täby | 1 626 | 9,3 % | 15,3 % | 23,2 % | 3,9 % |
| 10 Ella park | Täby | 1 506 | 8,1 % | 13,3 % | 18,1 % | 7,2 % |
| 11 Ensta, Kullagränd | Täby | 1 661 | 7,4 % | 15,5 % | 27,5 % | 8,1 % |
| 12 Skarpäng södra | Täby | 1 077 | 9,6 % | 13,4 % | 25,3 % | 2,1 % |
| 13 Ella gård västra | Täby | 1 389 | 7,4 % | 11,7 % | 32,0 % | 3,9 % |
| 14 Ella gård norra | Täby | 1 448 | 8,5 % | 16,4 % | 21,1 % | 7,3 % |
| 15 Roslags-Näsby norra | Täby | 1 661 | 7,5 % | 26,2 % | 21,1 % | 6,2 % |
| 16 Storstugan | Täby | 1 122 | 2,2 % | 10,0 % | 53,7 % | 9,3 % |
| 17 Åkerbyvägen | Täby | 1 599 | 5,2 % | 13,3 % | 33,3 % | 8,9 % |
| 18 Marknadsvägen | Täby | 1 397 | 5,6 % | 14,0 % | 28,8 % | 9,4 % |
| 19 Täby centrum | Täby | 1 193 | 3,8 % | 14,3 % | 48,7 % | 4,7 % |
| 20 Näsbydal | Täby | 1 192 | 3,2 % | 17,9 % | 31,8 % | 8,6 % |
| 21 Grindtorp södra | Täby | 1 105 | 4,1 % | 17,6 % | 27,7 % | 11,0 % |
| 22 Roslags-Näsby södra | Täby | 1 738 | 6,8 % | 24,3 % | 22,8 % | 8,9 % |
| 23 Löttingelund | Täby | 860 | 9,1 % | 15,8 % | 17,0 % | 5,3 % |
| 24 Arninge, Ullna norra | Täby | 1 113 | 3,5 % | 18,7 % | 10,0 % | 15,8 % |
| 25 Gribbylund norra | Täby | 1 495 | 9,5 % | 16,6 % | 19,5 % | 4,7 % |
| 26 Arninge, Ullna södra | Täby | 943 | 5,9 % | 32,9 % | 2,4 % | 22,6 % |
| 27 Gribbylund västra, Myrängen | Täby | 1 370 | 9,2 % | 14,6 % | 17,7 % | 4,7 % |
| 28 Gribbylunds centrum | Täby | 1 129 | 5,0 % | 13,0 % | 31,7 % | 12,3 % |
| 29 Gribbylund södra | Täby | 1 460 | 7,1 % | 11,6 % | 28,6 % | 3,9 % |
| 30 Grindtorp norra | Täby | 1 768 | 2,9 % | 14,6 % | 35,8 % | 6,8 % |
| 31 Täby park, Månstenen, m.fl. | Täby | 962 | 5,9 % | 28,6 % | 8,5 % | 10,7 % |
| 32 Täby park, Smaragden m.fl. | Täby | 945 | 4,8 % | 23,8 % | 15,2 % | 10,5 % |
| 33 Täby park, Bergskristallen, m.fl. | Täby | 1 389 | 4,6 % | 34,4 % | 7,8 % | 13,1 % |
| 34 Viggbyholm västra | Täby | 1 087 | 3,4 % | 16,9 % | 35,7 % | 6,1 % |
| 35 Viggbyholm norra | Täby | 1 420 | 10,7 % | 16,6 % | 22,6 % | 3,5 % |
| 36 Hägernäs norra | Täby | 1 695 | 4,2 % | 18,1 % | 24,2 % | 10,1 % |
| 37 Lahäll, Näsbygård | Täby | 1 464 | 9,3 % | 18,9 % | 17,6 % | 4,9 % |
| 38 Norskogen m.fl. | Täby | 1 737 | 6,7 % | 16,9 % | 18,4 % | 10,4 % |
| 39 Näsbyparks centrum | Täby | 1 576 | 3,3 % | 13,8 % | 46,9 % | 5,3 % |
| 40 Näsbypark östra | Täby | 1 345 | 9,1 % | 15,1 % | 22,5 % | 5,4 % |
| 41 Viggbyholm sydväst | Täby | 1 039 | 9,0 % | 21,9 % | 15,5 % | 6,7 % |
| 42 Viggbyholm sydöst | Täby | 1 071 | 8,3 % | 16,4 % | 21,2 % | 7,2 % |
| 43 Hägernäs södra | Täby | 1 581 | 3,0 % | 10,1 % | 42,0 % | 7,3 % |
| 44 Näsbypark västra | Täby | 1 238 | 8,6 % | 14,8 % | 25,1 % | 3,4 % |
| 45 Näsby slott | Täby | 1 222 | 7,6 % | 13,5 % | 39,5 % | 2,8 % |
| Gamla Enebyberg | Danderyd | 1 260 | 11,3 % | 17,1 % | 18,7 % | 4,9 % |
| Sätra Äng | Danderyd | 1 233 | 7,9 % | 17,6 % | 22,4 % | 7,6 % |
| Klingsta | Danderyd | 1 357 | 8,3 % | 16,9 % | 22,5 % | 6,2 % |
| Kevinge Strand-Charlottenberg | Danderyd | 1 639 | 4,8 % | 21,9 % | 34,1 % | 8,1 % |
| Kevinge-Mörbyskogen | Danderyd | 1 417 | 4,6 % | 17,5 % | 33,9 % | 6,1 % |
| Berga-Rinkeby | Danderyd | 1 568 | 7,1 % | 17,3 % | 21,8 % | 7,7 % |
| Mörby | Danderyd | 942 | 2,7 % | 14,8 % | 37,3 % | 10,4 % |
| Nora | Danderyd | 1 300 | 9,5 % | 17,9 % | 19,3 % | 5,2 % |
| Anneberg | Danderyd | 1 315 | 9,9 % | 17,1 % | 24,2 % | 4,8 % |
| Norra Djursholm | Danderyd | 1 210 | 7,2 % | 15,0 % | 31,7 % | 7,4 % |
| Mellersta Djursholm | Danderyd | 1 035 | 7,7 % | 15,3 % | 44,5 % | 3,8 % |
| Djursholms Ekeby | Danderyd | 1 128 | 9,6 % | 16,7 % | 26,8 % | 6,3 % |
| Långängen-Tranholmen | Danderyd | 1 326 | 10,3 % | 20,5 % | 19,8 % | 7,8 % |
| Stocksund | Danderyd | 1 204 | 11,0 % | 19,4 % | 20,9 % | 5,3 % |
| Svalnäs | Danderyd | 1 106 | 9,0 % | 13,5 % | 44,0 % | 6,1 % |
| Södra Djursholm | Danderyd | 1 020 | 12,8 % | 21,6 % | 27,2 % | 4,7 % |
| Djursholms Ösby | Danderyd | 1 160 | 10,9 % | 20,3 % | 24,8 % | 4,6 % |
| Sikreno | Danderyd | 1 300 | 8,5 % | 17,2 % | 31,6 % | 8,0 % |
| Inverness | Danderyd | 1 511 | 4,9 % | 28,3 % | 14,2 % | 12,3 % |
| Västra Enebyberg | Danderyd | 1 301 | 6,5 % | 10,4 % | 38,7 % | 2,7 % |
| 10 Mellersta Rotebro | Sollentuna | 1 295 | 7,4 % | 15,0 % | 22,8 % | 5,8 % |
| 11 Gillbo-Gillberga | Sollentuna | 1 327 | 7,0 % | 13,8 % | 26,1 % | 4,7 % |
| 12 Södra Rotebro | Sollentuna | 1 352 | 5,3 % | 18,9 % | 16,5 % | 28,2 % |
| 13 Rotsunda | Sollentuna | 732 | 7,0 % | 20,5 % | 12,8 % | 22,3 % |
| 14 Rotsunda gård | Sollentuna | 1 033 | 5,8 % | 15,3 % | 24,1 % | 11,0 % |
| 15 Rotsunda strand | Sollentuna | 1 081 | 5,8 % | 12,1 % | 32,6 % | 11,2 % |
| 21 Södra Viby | Sollentuna | 1 345 | 8,5 % | 16,5 % | 22,0 % | 4,8 % |
| 22 Norra Viby | Sollentuna | 1 437 | 8,9 % | 15,4 % | 13,6 % | 4,1 % |
| 23 Östra Viby | Sollentuna | 1 240 | 7,4 % | 12,0 % | 31,1 % | 5,6 % |
| 31 Norra Norrviken | Sollentuna | 1 486 | 6,8 % | 12,2 % | 27,1 % | 5,3 % |
| 32 Södra Norrviken | Sollentuna | 1 462 | 7,2 % | 16,0 % | 24,4 % | 11,0 % |
| 40 Norra Väsjön | Sollentuna | 896 | 6,8 % | 26,9 % | 10,6 % | 27,3 % |
| 41 Södra Väsjön | Sollentuna | 1 184 | 5,2 % | 17,1 % | 3,0 % | 13,3 % |
| 42 Edsängen-Solängen | Sollentuna | 1 334 | 8,5 % | 14,3 % | 22,6 % | 4,1 % |
| 43 Tunberget | Sollentuna | 1 037 | 7,9 % | 15,3 % | 21,0 % | 9,5 % |
| 51 Östra Häggvik | Sollentuna | 1 325 | 3,7 % | 16,2 % | 31,6 % | 10,0 % |
| 52 Västra Häggvik | Sollentuna | 1 547 | 5,5 % | 14,8 % | 23,7 % | 8,5 % |
| 53 Skälby-Edsbacka | Sollentuna | 1 270 | 6,6 % | 11,2 % | 29,4 % | 4,6 % |
| 54 Nytorp | Sollentuna | 1 246 | 6,9 % | 15,9 % | 25,1 % | 6,4 % |
| 55 Södra Häggvik-Ängstorp | Sollentuna | 1 588 | 6,4 % | 35,1 % | 11,3 % | 24,1 % |
| 56 Hersby-Skansen | Sollentuna | 1 395 | 8,5 % | 17,8 % | 21,4 % | 6,9 % |
| 57 Sollentuna centrum | Sollentuna | 1 347 | 4,2 % | 13,2 % | 42,8 % | 5,5 % |
| 60 Östra Edsberg | Sollentuna | 1 445 | 7,0 % | 17,9 % | 19,2 % | 15,7 % |
| 61 Edsbergs centrum | Sollentuna | 1 385 | 5,0 % | 17,9 % | 18,5 % | 20,0 % |
| 62 Västra Edsberg | Sollentuna | 1 568 | 6,1 % | 19,1 % | 23,1 % | 14,0 % |
| 64 Norra Landsnora | Sollentuna | 1 146 | 6,1 % | 13,9 % | 20,1 % | 7,1 % |
| 65 Edsbacka-Edsängen | Sollentuna | 1 045 | 2,9 % | 21,6 % | 21,5 % | 12,3 % |
| 70 Södra Töjnan | Sollentuna | 1 549 | 6,6 % | 15,2 % | 23,2 % | 8,2 % |
| 71 Norra Töjnan | Sollentuna | 1 414 | 8,2 % | 16,6 % | 22,5 % | 6,2 % |
| 72 Knista | Sollentuna | 1 383 | 5,2 % | 21,5 % | 13,1 % | 12,1 % |
| 73 Östra Bagarby | Sollentuna | 1 154 | 7,5 % | 26,7 % | 26,6 % | 14,2 % |
| 74 Västra Bagarby | Sollentuna | 1 411 | 5,4 % | 15,3 % | 21,6 % | 19,4 % |
| 75 Fågelsången | Sollentuna | 1 218 | 8,0 % | 14,0 % | 24,6 % | 6,3 % |
| 78 Norra Bagarby | Sollentuna | 1 491 | 5,0 % | 13,5 % | 28,8 % | 9,3 % |
| 79 Mellersta Bagarby | Sollentuna | 1 173 | 5,9 % | 21,4 % | 21,1 % | 17,3 % |
| 80 Södra Landsnora Falkberget | Sollentuna | 1 289 | 11,3 % | 18,9 % | 20,6 % | 5,5 % |
| 81 Västra Sjöberg | Sollentuna | 1 113 | 4,9 % | 11,5 % | 32,3 % | 9,0 % |
| 82 Östra Sjöberg | Sollentuna | 1 150 | 7,0 % | 16,4 % | 22,7 % | 8,2 % |
| 83 Kärrdal | Sollentuna | 1 179 | 6,5 % | 20,1 % | 25,4 % | 8,1 % |
| 90 Tegelhagen | Sollentuna | 1 504 | 7,4 % | 13,5 % | 25,1 % | 5,6 % |
| 91 Eriksberg | Sollentuna | 1 366 | 8,5 % | 16,6 % | 18,8 % | 11,6 % |
| 92 Helenelunds centrum | Sollentuna | 1 643 | 4,3 % | 16,4 % | 17,0 % | 22,7 % |
| 93 Norra Silverdal | Sollentuna | 1 239 | 11,6 % | 20,7 % | 8,8 % | 8,2 % |
| 94 Edsviken | Sollentuna | 1 525 | 11,9 % | 19,9 % | 20,6 % | 6,2 % |
| 95 Södra Silverdal | Sollentuna | 1 253 | 11,3 % | 17,6 % | 10,4 % | 8,2 % |
| 96 Kummelby | Sollentuna | 1 377 | 9,1 % | 17,9 % | 20,9 % | 5,2 % |
| Domkyrko 1 Gamla stan inre | Stockholm | 1 316 | 4,7 % | 16,0 % | 34,3 % | 7,4 % |
| Domkyrko 2 Gamla stan yttre | Stockholm | 1 291 | 5,6 % | 14,4 % | 26,8 % | 6,7 % |
| Domkyrko 3 Norrmalm nedre | Stockholm | 1 875 | 3,6 % | 16,5 % | 24,5 % | 12,1 % |
| Johannes 1 Johannes S | Stockholm | 1 081 | 3,2 % | 16,2 % | 27,1 % | 7,5 % |
| Johannes 2 Vanadislunden SÖ | Stockholm | 1 514 | 4,6 % | 20,2 % | 21,1 % | 4,8 % |
| Johannes 3 Norrmalm N | Stockholm | 1 280 | 4,3 % | 17,3 % | 24,5 % | 6,8 % |
| Johannes 4 Vanadislunden SV | Stockholm | 1 583 | 4,4 % | 22,1 % | 22,0 % | 6,2 % |
| Johannes 5 Monica Zetterlunds Park | Stockholm | 1 469 | 3,9 % | 17,6 % | 32,7 % | 4,9 % |
| Johannes 6 Vanadislunden Ö | Stockholm | 1 356 | 3,6 % | 20,6 % | 16,1 % | 5,7 % |
| Johannes 7 Vanadislunden N | Stockholm | 1 186 | 4,2 % | 22,0 % | 14,8 % | 15,5 % |
| Johannes 8 Karl Staafs Park | Stockholm | 759 | 3,6 % | 15,9 % | 26,5 % | 6,1 % |
| Adolf Fredrik 1 Tegnérlunden V | Stockholm | 1 194 | 4,7 % | 21,0 % | 17,9 % | 5,4 % |
| Adolf Fredrik 2 Rådmansgatan mfl | Stockholm | 1 400 | 3,4 % | 17,4 % | 21,1 % | 9,6 % |
| Adolf Fredrik 3 Kv Grönlandet mfl | Stockholm | 1 347 | 5,1 % | 23,2 % | 24,1 % | 10,4 % |
| Adolf Fredrik 4 Norra Bantorget | Stockholm | 1 210 | 4,1 % | 22,4 % | 17,2 % | 7,3 % |
| Adolf Fredrik 5 Spökparken | Stockholm | 1 106 | 5,0 % | 16,4 % | 21,2 % | 8,0 % |
| Adolf Fredrik 6 Tegnérlunden S | Stockholm | 1 174 | 5,1 % | 21,1 % | 24,4 % | 4,6 % |
| Gustav Vasa 1 Sabbatsberg | Stockholm | 1 511 | 5,4 % | 24,0 % | 23,8 % | 5,7 % |
| Gustav Vasa 2 Luntmakarg. N mfl | Stockholm | 1 333 | 4,4 % | 18,0 % | 26,6 % | 4,1 % |
| Gustav Vasa 3 Kv Riddarsporren mfl | Stockholm | 1 543 | 4,6 % | 10,5 % | 37,3 % | 4,1 % |
| Gustav Vasa 4 Observatorielunden | Stockholm | 1 345 | 5,3 % | 18,4 % | 24,5 % | 5,2 % |
| Gustav Vasa 5 Odenplan V | Stockholm | 1 265 | 6,1 % | 16,2 % | 24,2 % | 5,5 % |
| Gustav Vasa 6 Atlasområdet | Stockholm | 1 606 | 2,7 % | 27,3 % | 15,9 % | 5,0 % |
| Gustav Vasa 7 A. Lindgrens terrass | Stockholm | 1 274 | 6,3 % | 15,1 % | 23,2 % | 4,5 % |
| Gustav Vasa 8 Kv Nejlikan mfl | Stockholm | 1 406 | 4,1 % | 22,1 % | 19,3 % | 6,8 % |
| Gustav Vasa 9 Odenplan NV | Stockholm | 1 459 | 4,2 % | 16,2 % | 22,1 % | 5,8 % |
| Matteus 1 Vanadislunden V | Stockholm | 1 724 | 4,6 % | 18,5 % | 18,6 % | 6,3 % |
| Matteus 2 Enkehusparken | Stockholm | 1 479 | 4,3 % | 18,0 % | 24,0 % | 4,5 % |
| Matteus 3 Vanadisplan SÖ | Stockholm | 1 210 | 5,1 % | 15,8 % | 22,8 % | 5,7 % |
| Matteus 4 Kv Sleipner-Midgård | Stockholm | 1 315 | 3,8 % | 20,9 % | 17,0 % | 4,1 % |
| Matteus 5 S:t Eriksparken | Stockholm | 1 279 | 4,0 % | 15,5 % | 26,1 % | 6,3 % |
| Matteus 6 Norra station V | Stockholm | 1 377 | 2,6 % | 18,5 % | 3,2 % | 16,6 % |
| Matteus 7 Röda bergen Ö | Stockholm | 1 539 | 4,1 % | 20,7 % | 15,1 % | 6,4 % |
| Matteus 8 Röda bergen V | Stockholm | 1 409 | 2,5 % | 17,0 % | 34,7 % | 4,7 % |
| Matteus 9 Gästrikegatan mfl | Stockholm | 1 621 | 4,1 % | 17,4 % | 21,7 % | 4,4 % |
| Matteus 10 Hälsingehöjden | Stockholm | 1 340 | 4,3 % | 17,9 % | 22,6 % | 5,2 % |
| Matteus 11 S:t Eriksplan | Stockholm | 1 383 | 4,2 % | 20,0 % | 22,1 % | 5,6 % |
| Matteus 12 Birkastan Ö | Stockholm | 1 308 | 3,4 % | 18,0 % | 21,0 % | 4,1 % |
| Matteus 13 Rörstrand | Stockholm | 1 259 | 3,7 % | 25,6 % | 16,2 % | 5,2 % |
| Matteus 14 Birkastan S | Stockholm | 1 320 | 2,4 % | 16,4 % | 25,6 % | 4,3 % |
| Matteus 15 Karlberg | Stockholm | 1 310 | 3,8 % | 18,9 % | 25,9 % | 4,2 % |
| Matteus 16 Birkastan V | Stockholm | 1 402 | 4,8 % | 21,9 % | 19,0 % | 4,6 % |
| Matteus 17 Norrbackatäppan | Stockholm | 1 332 | 4,6 % | 47,2 % | 8,9 % | 16,8 % |
| Matteus 18 Norrtull | Stockholm | 1 437 | 3,6 % | 19,4 % | 21,2 % | 6,0 % |
| Matteus 19 Gävlegatan mfl | Stockholm | 1 510 | 3,4 % | 18,9 % | 28,4 % | 5,4 % |
| Matteus 20 Torsplan | Stockholm | 1 369 | 3,3 % | 16,3 % | 8,7 % | 11,2 % |
| Matteus 21 Norra station N | Stockholm | 1 061 | 4,0 % | 20,4 % | 4,3 % | 9,1 % |
| Engelbrekt 1 Humlegården | Stockholm | 1 489 | 4,6 % | 15,0 % | 32,2 % | 5,8 % |
| Engelbrekt 2 Engelbrektsgatan mfl | Stockholm | 1 422 | 6,6 % | 17,0 % | 27,5 % | 5,3 % |
| Engelbrekt 3 Östra station | Stockholm | 1 792 | 4,6 % | 49,3 % | 9,2 % | 47,3 % |
| Engelbrekt 4 Villastaden | Stockholm | 1 468 | 4,4 % | 14,6 % | 31,6 % | 5,9 % |
| Engelbrekt 5 Eriksberg | Stockholm | 1 540 | 5,5 % | 18,4 % | 31,3 % | 5,6 % |
| Engelbrekt 6 Lärkstan | Stockholm | 1 697 | 5,8 % | 15,4 % | 35,4 % | 6,4 % |
| Engelbrekt 7 Kv Trasten mfl | Stockholm | 1 146 | 3,1 % | 16,5 % | 21,5 % | 5,8 % |
| Engelbrekt 8 Roslagstull | Stockholm | 1 504 | 10,3 % | 55,1 % | 12,4 % | 13,7 % |
| Engelbrekt 9 Hjorthagen C | Stockholm | 1 315 | 3,8 % | 15,9 % | 27,5 % | 5,1 % |
| Engelbrekt 10 Hjorthagen V-Värtahamn | Stockholm | 840 | 2,6 % | 27,6 % | 11,3 % | 9,8 % |
| Engelbrekt 11 Lappkärrsberget V | Stockholm | 1 175 | 6,6 % | 55,7 % | 5,5 % | 56,3 % |
| Engelbrekt 12 Ekhagen-Frescati | Stockholm | 1 149 | 10,0 % | 54,9 % | 8,4 % | 29,0 % |
| Engelbrekt 13 Kv Beckasinen mfl | Stockholm | 1 353 | 3,7 % | 25,1 % | 19,0 % | 8,0 % |
| Engelbrekt 14 Husarviken | Stockholm | 1 183 | 2,8 % | 8,7 % | 12,8 % | 5,2 % |
| Engelbrekt 15 Storängstorget | Stockholm | 1 334 | 4,4 % | 19,6 % | 10,1 % | 6,0 % |
| Engelbrekt 16 Stålklockan | Stockholm | 1 321 | 3,0 % | 16,7 % | 16,1 % | 4,8 % |
| Engelbrekt 17 Körsbärsvägen mfl | Stockholm | 1 519 | 5,1 % | 35,5 % | 17,5 % | 11,8 % |
| Engelbrekt 18 Gasklockorna | Stockholm | 1 167 | 3,2 % | 12,1 % | 14,5 % | 5,7 % |
| Engelbrekt 19 Lappkärrsberget Ö | Stockholm | 1 185 | 5,7 % | 66,8 % | 0,4 % | 63,5 % |
| Hedvig Eleonora 1 Kv Rådjuret mfl | Stockholm | 1 361 | 4,3 % | 17,9 % | 27,9 % | 7,3 % |
| Hedvig Eleonora 2 Kv Bävern mfl | Stockholm | 1 284 | 4,6 % | 20,5 % | 28,1 % | 5,3 % |
| Hedvig Eleonora 3 Kv Ynglingen mfl | Stockholm | 1 142 | 4,5 % | 21,2 % | 31,1 % | 4,7 % |
| Hedvig Eleonora 4 Nybergsgatan mfl | Stockholm | 1 128 | 5,3 % | 20,4 % | 29,4 % | 5,2 % |
| Hedvig Eleonora 5 Östermalmstorg | Stockholm | 1 102 | 3,6 % | 20,2 % | 28,8 % | 7,1 % |
| Hedvig Eleonora 6 Nybroplan | Stockholm | 1 245 | 3,9 % | 16,7 % | 31,1 % | 5,1 % |
| Hedvig Eleonora 7 Tyskbagarområdet | Stockholm | 1 122 | 4,3 % | 20,2 % | 26,6 % | 4,9 % |
| Hedvig Eleonora 8 Kv Guldfisken mfl | Stockholm | 1 083 | 4,5 % | 16,2 % | 31,1 % | 5,8 % |
| Oscar 1 Djurgården | Stockholm | 739 | 4,3 % | 13,3 % | 36,5 % | 8,9 % |
| Oscar 2 Garnisionen-Diplomatstaden | Stockholm | 1 115 | 4,7 % | 13,4 % | 39,9 % | 6,1 % |
| Oscar 3 Strandvägen mellersta mfl | Stockholm | 1 407 | 4,3 % | 18,2 % | 28,1 % | 6,0 % |
| Oscar 4 Storgatan-Grevgatan mfl | Stockholm | 1 498 | 3,9 % | 18,0 % | 28,2 % | 4,9 % |
| Oscar 5 Strandvägen Ö mfl | Stockholm | 1 257 | 5,7 % | 16,0 % | 32,7 % | 5,8 % |
| Oscar 6 Karlaplan S | Stockholm | 1 478 | 4,3 % | 16,5 % | 35,6 % | 5,5 % |
| Oscar 7 Karlaplan V | Stockholm | 1 498 | 4,5 % | 21,1 % | 30,3 % | 4,3 % |
| Oscar 8 Fältöversten mfl | Stockholm | 1 335 | 2,8 % | 9,4 % | 52,8 % | 2,8 % |
| Oscar 9 Gustav Adolfsparken | Stockholm | 1 506 | 5,4 % | 15,7 % | 35,1 % | 2,8 % |
| Oscar 10 Karlaplan N | Stockholm | 1 087 | 5,9 % | 15,7 % | 40,8 % | 3,3 % |
| Oscar 11 Starrängsringen S | Stockholm | 1 299 | 4,5 % | 14,5 % | 39,0 % | 3,6 % |
| Oscar 12 Tessinparken V | Stockholm | 1 334 | 3,4 % | 19,9 % | 29,3 % | 4,0 % |
| Oscar 13 Olaus Petris park mfl | Stockholm | 1 325 | 4,2 % | 17,3 % | 23,0 % | 3,8 % |
| Oscar 14 Tessinparken S | Stockholm | 1 337 | 4,1 % | 16,8 % | 34,0 % | 4,3 % |
| Oscar 15 Tessinparken N | Stockholm | 1 246 | 3,7 % | 24,5 % | 28,9 % | 5,9 % |
| Oscar 16 Rindögatan mfl | Stockholm | 1 367 | 3,7 % | 26,7 % | 21,8 % | 4,0 % |
| Oscar 17 Starrängsringen N | Stockholm | 1 341 | 5,2 % | 17,9 % | 33,5 % | 7,0 % |
| Oscar 18 Studentbacken mfl | Stockholm | 1 391 | 6,0 % | 42,5 % | 15,9 % | 20,8 % |
| Oscar 19 Sandhamnsgatan N mfl | Stockholm | 1 425 | 4,3 % | 24,7 % | 30,9 % | 9,1 % |
| Oscar 20 Smedsbacken | Stockholm | 1 392 | 3,5 % | 27,7 % | 18,4 % | 5,7 % |
| Oscar 21 Ladugårdsgärdet | Stockholm | 1 060 | 6,0 % | 15,0 % | 16,5 % | 7,0 % |
| Oscar 22 Kampementsbacken mfl | Stockholm | 1 550 | 5,4 % | 19,7 % | 33,7 % | 5,2 % |
| Oscar 23 Tessinparken Ö | Stockholm | 1 315 | 2,7 % | 19,5 % | 31,8 % | 5,9 % |
| Oscar 24 Wittstocksgatan mfl | Stockholm | 1 314 | 4,4 % | 18,2 % | 32,4 % | 4,7 % |
| Oscar 25 Öregrundsgatan mfl | Stockholm | 1 322 | 3,3 % | 28,5 % | 23,4 % | 9,2 % |
| Oscar 26 Skeppargatan N mfl | Stockholm | 1 156 | 1,8 % | 22,3 % | 30,3 % | 3,9 % |
| Maria 1 Ivar Lo:s park mfl | Stockholm | 1 317 | 5,3 % | 18,1 % | 24,4 % | 4,6 % |
| Maria 2 Mariaberget V | Stockholm | 1 270 | 4,6 % | 20,9 % | 23,1 % | 4,9 % |
| Maria 3 Mariatorget V | Stockholm | 1 241 | 4,2 % | 9,8 % | 23,4 % | 5,1 % |
| Maria 4 Bergsgruvan | Stockholm | 1 401 | 5,1 % | 14,3 % | 25,7 % | 4,9 % |
| Maria 5 Mariatorget S | Stockholm | 1 383 | 4,7 % | 13,6 % | 27,3 % | 3,3 % |
| Maria 6 Mariatorget C | Stockholm | 1 068 | 5,2 % | 12,2 % | 32,7 % | 4,7 % |
| Maria 7 Skaraborgsgatan mfl | Stockholm | 1 193 | 4,4 % | 13,2 % | 31,9 % | 4,9 % |
| Maria 8 Södra station N | Stockholm | 1 307 | 3,4 % | 11,3 % | 32,7 % | 7,3 % |
| Maria 9 Södra station S | Stockholm | 1 075 | 5,0 % | 10,9 % | 28,4 % | 4,0 % |
| Maria 10 Södra station Ö | Stockholm | 1 408 | 3,8 % | 9,8 % | 35,8 % | 7,0 % |
| Maria 11 Södra station V | Stockholm | 1 232 | 4,9 % | 11,6 % | 29,5 % | 5,0 % |
| Maria 12 Fredmansgatan mfl | Stockholm | 1 271 | 4,8 % | 17,5 % | 23,8 % | 5,4 % |
| Maria 13 Mariaberget Ö | Stockholm | 1 172 | 4,2 % | 14,0 % | 36,9 % | 6,0 % |
| Högalid 1 Reimersholme N-Långholmen | Stockholm | 950 | 3,3 % | 11,8 % | 25,5 % | 6,5 % |
| Högalid 2 Reimersholme S | Stockholm | 1 151 | 4,1 % | 9,5 % | 41,4 % | 4,9 % |
| Högalid 3 Pålsundsparken | Stockholm | 1 421 | 2,9 % | 13,5 % | 35,7 % | 5,0 % |
| Högalid 4 Högalidsgatan Ö mfl | Stockholm | 1 268 | 3,7 % | 18,2 % | 18,9 % | 6,9 % |
| Högalid 5 Bergsund S | Stockholm | 1 235 | 1,9 % | 21,5 % | 18,7 % | 5,7 % |
| Högalid 6 Tobakspinnargatan mfl | Stockholm | 980 | 2,4 % | 24,2 % | 15,5 % | 5,1 % |
| Högalid 7 Hornstull | Stockholm | 1 595 | 3,1 % | 15,1 % | 20,8 % | 6,5 % |
| Högalid 8 Bergsund N | Stockholm | 1 271 | 2,0 % | 24,0 % | 18,6 % | 5,2 % |
| Högalid 9 Högalidsparken | Stockholm | 1 598 | 2,8 % | 21,7 % | 18,7 % | 5,1 % |
| Högalid 10 Drakenberg | Stockholm | 1 119 | 4,2 % | 11,1 % | 41,3 % | 7,0 % |
| Högalid 11 Zinkensdamm N | Stockholm | 1 467 | 6,9 % | 20,4 % | 24,6 % | 5,0 % |
| Högalid 12 Skinnarviksparken | Stockholm | 1 153 | 4,6 % | 11,4 % | 35,4 % | 5,0 % |
| Högalid 13 Zinkensdamm Ö | Stockholm | 1 232 | 4,8 % | 14,6 % | 28,5 % | 3,9 % |
| Högalid 14 Zinkensdamm V | Stockholm | 1 463 | 6,6 % | 14,7 % | 25,1 % | 3,8 % |
| Högalid 15 Rackarbergen | Stockholm | 1 058 | 4,9 % | 17,6 % | 18,5 % | 7,2 % |
| Högalid 16 Kv Svärdet-Skottet | Stockholm | 1 254 | 4,5 % | 10,4 % | 41,3 % | 3,7 % |
| Högalid 17 Zinkensdamms IP | Stockholm | 1 497 | 3,7 % | 14,8 % | 22,0 % | 4,2 % |
| Högalid 18 Lundagatan S mfl | Stockholm | 1 154 | 4,1 % | 18,9 % | 25,1 % | 6,2 % |
| Högalid 19 Heleneborg | Stockholm | 1 019 | 2,6 % | 15,8 % | 18,4 % | 5,7 % |
| Högalid 20 Folkskolegatan mfl | Stockholm | 1 179 | 2,3 % | 22,6 % | 21,3 % | 4,2 % |
| Högalid 21 Tanto | Stockholm | 1 161 | 4,2 % | 10,9 % | 38,1 % | 5,7 % |
| Högalid 22 Tobaksmonopolet | Stockholm | 1 288 | 3,7 % | 20,7 % | 21,3 % | 6,9 % |
| Katarina 1 Björns Trädgård | Stockholm | 1 534 | 3,7 % | 15,6 % | 26,1 % | 6,0 % |
| Katarina 2 Mosebacke | Stockholm | 1 453 | 3,6 % | 16,1 % | 23,3 % | 6,2 % |
| Katarina 3 Katarina N | Stockholm | 1 382 | 3,6 % | 16,6 % | 28,5 % | 6,1 % |
| Katarina 4 Axel Landquists park | Stockholm | 1 428 | 5,0 % | 16,4 % | 22,6 % | 4,7 % |
| Katarina 5 Bondegatan V mfl | Stockholm | 1 363 | 3,6 % | 16,7 % | 22,5 % | 6,2 % |
| Katarina 6 Nytorgsg-Bondeg mfl | Stockholm | 1 524 | 4,6 % | 13,0 % | 25,5 % | 3,8 % |
| Katarina 7 Kv Linjalen mfl | Stockholm | 1 470 | 4,8 % | 15,0 % | 29,5 % | 10,6 % |
| Katarina 8 Medborgarplatsen-Skrapan | Stockholm | 1 264 | 3,6 % | 40,8 % | 15,6 % | 5,8 % |
| Katarina 9 Helgalunden | Stockholm | 1 385 | 4,3 % | 17,3 % | 20,9 % | 5,6 % |
| Katarina 10 Kv Ingenjören-Ritaren | Stockholm | 1 455 | 2,9 % | 15,2 % | 23,6 % | 4,5 % |
| Katarina 11 Hallandsgatan mfl | Stockholm | 1 493 | 4,6 % | 16,7 % | 23,2 % | 5,0 % |
| Katarina 12 Eriksdal Ö | Stockholm | 1 481 | 2,3 % | 14,9 % | 31,5 % | 3,2 % |
| Katarina 13 Rosenlund | Stockholm | 1 376 | 5,2 % | 14,5 % | 33,2 % | 5,2 % |
| Katarina 14 Bjurholmsplan mfl | Stockholm | 1 523 | 2,6 % | 20,9 % | 19,2 % | 6,2 % |
| Katarina 15 Ölandsgatan mfl | Stockholm | 1 387 | 2,9 % | 16,8 % | 22,1 % | 7,3 % |
| Katarina 16 Blekingegatan Ö mfl | Stockholm | 1 667 | 4,4 % | 12,9 % | 27,2 % | 4,7 % |
| Katarina 17 Gotlandsgatan Ö mfl | Stockholm | 1 355 | 3,5 % | 18,4 % | 21,5 % | 4,8 % |
| Katarina 18 Nytorget | Stockholm | 1 359 | 2,7 % | 18,3 % | 25,4 % | 5,9 % |
| Katarina 19 Nackas hörna | Stockholm | 1 613 | 3,2 % | 18,6 % | 21,3 % | 5,5 % |
| Katarina 20 Ringen | Stockholm | 1 447 | 3,2 % | 11,3 % | 41,5 % | 5,5 % |
| Katarina 21 Fatburen S | Stockholm | 1 293 | 3,6 % | 18,9 % | 21,0 % | 7,0 % |
| Sofia 1 Mandelparken | Stockholm | 1 211 | 4,3 % | 9,9 % | 25,4 % | 4,4 % |
| Sofia 2 Åsöberget | Stockholm | 1 314 | 4,0 % | 16,3 % | 28,8 % | 4,2 % |
| Sofia 3 Vita berget | Stockholm | 1 393 | 3,9 % | 14,7 % | 25,0 % | 5,2 % |
| Sofia 4 Stigbergsparken | Stockholm | 1 393 | 3,7 % | 18,6 % | 26,8 % | 4,9 % |
| Sofia 5 Sågargatan mfl | Stockholm | 1 427 | 3,8 % | 20,8 % | 21,8 % | 6,5 % |
| Sofia 6 Luma | Stockholm | 1 454 | 5,6 % | 28,2 % | 14,3 % | 13,1 % |
| Sofia 7 Kv Vitbetan | Stockholm | 1 292 | 3,4 % | 20,7 % | 18,4 % | 4,7 % |
| Sofia 8 Hammarby Allé Ö | Stockholm | 1 384 | 5,9 % | 11,0 % | 24,5 % | 5,1 % |
| Sofia 9 Skanstull | Stockholm | 1 146 | 3,2 % | 13,4 % | 24,6 % | 5,8 % |
| Sofia 10 Vintertullen | Stockholm | 1 694 | 5,4 % | 16,7 % | 33,1 % | 10,4 % |
| Sofia 11 Barnängen N | Stockholm | 1 324 | 5,5 % | 11,8 % | 18,7 % | 4,0 % |
| Sofia 12 Danviksklippan mfl | Stockholm | 1 244 | 5,5 % | 15,9 % | 23,5 % | 6,4 % |
| Sofia 13 Sickla udde | Stockholm | 1 219 | 7,0 % | 11,2 % | 29,2 % | 4,2 % |
| Sofia 14 Sickla kanal | Stockholm | 1 287 | 7,0 % | 17,1 % | 20,2 % | 6,5 % |
| Sofia 15 Mårtensdal | Stockholm | 1 519 | 4,9 % | 13,8 % | 10,1 % | 7,4 % |
| Sofia 16 Sickla Park | Stockholm | 1 251 | 7,8 % | 17,3 % | 17,7 % | 5,7 % |
| Sofia 17 Lugnet | Stockholm | 1 166 | 5,7 % | 12,3 % | 9,6 % | 5,0 % |
| Sofia 18 Rutger Fuchsgatan mfl | Stockholm | 1 207 | 3,8 % | 21,4 % | 23,1 % | 6,2 % |
| Sofia 19 Blecktornsområdet | Stockholm | 1 253 | 4,2 % | 12,6 % | 31,9 % | 4,8 % |
| Sofia 20 Klippgatan mfl | Stockholm | 1 401 | 4,5 % | 17,3 % | 21,6 % | 6,0 % |
| Sofia 21 Lumabryggan | Stockholm | 1 255 | 6,9 % | 12,1 % | 30,4 % | 4,7 % |
| Sofia 22 Hammarbyterrassen | Stockholm | 1 486 | 6,9 % | 12,7 % | 24,2 % | 4,1 % |
| Sofia 23 Henriksdalshamnen | Stockholm | 1 296 | 3,8 % | 9,6 % | 37,3 % | 4,2 % |
| Sofia 24 Virkesvägen mfl | Stockholm | 1 259 | 5,1 % | 14,7 % | 6,9 % | 9,3 % |
| Sofia 25 Barnängen mellersta | Stockholm | 1 329 | 6,8 % | 13,4 % | 34,6 % | 3,2 % |
| Sofia 26 Barnängen S | Stockholm | 1 257 | 4,1 % | 9,3 % | 45,2 % | 3,6 % |
| Kungsholm 1 Ture Nermans gränd mfl | Stockholm | 1 295 | 3,0 % | 16,7 % | 28,9 % | 4,8 % |
| Kungsholm 2 Pontonjärparken | Stockholm | 1 270 | 3,4 % | 18,5 % | 28,9 % | 4,2 % |
| Kungsholm 3 Celsiusgatan mfl | Stockholm | 1 371 | 2,5 % | 22,0 % | 17,4 % | 5,5 % |
| Kungsholm 4 S:t Eriksområdet | Stockholm | 1 556 | 4,6 % | 12,3 % | 28,3 % | 4,8 % |
| Kungsholm 5 Kronoberg | Stockholm | 1 212 | 3,1 % | 16,7 % | 24,1 % | 5,0 % |
| Kungsholm 6 Kungsholmstorg V | Stockholm | 1 186 | 2,9 % | 17,6 % | 33,6 % | 6,3 % |
| Kungsholm 7 Kungsholmstorg Ö | Stockholm | 1 166 | 6,1 % | 16,8 % | 30,1 % | 4,4 % |
| Kungsholm 8 Piperska muren | Stockholm | 1 620 | 4,6 % | 18,8 % | 24,0 % | 4,6 % |
| Kungsholm 9 Kungsklippan mfl | Stockholm | 1 504 | 2,5 % | 18,6 % | 23,1 % | 8,4 % |
| Kungsholm 10 Ragnar Östbergs plan | Stockholm | 1 340 | 1,6 % | 12,5 % | 45,9 % | 4,9 % |
| Kungsholm 11 Barnhusviken | Stockholm | 1 263 | 4,6 % | 10,1 % | 35,1 % | 3,3 % |
| Kungsholm 12 Justitiabrunnen | Stockholm | 1 230 | 4,9 % | 16,0 % | 23,0 % | 4,3 % |
| Kungsholm 13 John Ericssonsgatan mfl | Stockholm | 1 301 | 2,5 % | 18,2 % | 32,4 % | 3,5 % |
| S:t Göran 1 Fredhäll S | Stockholm | 1 236 | 2,3 % | 21,8 % | 21,5 % | 5,8 % |
| S:t Göran 2 Fredhäll N | Stockholm | 1 287 | 2,0 % | 28,2 % | 13,1 % | 7,7 % |
| S:t Göran 3 Fredhäll V | Stockholm | 1 217 | 2,6 % | 17,7 % | 31,5 % | 3,9 % |
| S:t Göran 4 Kristinebergsparken | Stockholm | 1 383 | 3,1 % | 18,0 % | 17,8 % | 5,7 % |
| S:t Göran 5 Kristinebergs strand | Stockholm | 1 174 | 2,9 % | 7,7 % | 29,9 % | 5,4 % |
| S:t Göran 6 Geijersvägen mfl | Stockholm | 1 175 | 4,9 % | 9,7 % | 19,9 % | 8,6 % |
| S:t Göran 7 Marieberg S | Stockholm | 1 354 | 3,7 % | 14,5 % | 40,2 % | 6,2 % |
| S:t Göran 8 Rålambshov | Stockholm | 1 215 | 4,0 % | 16,0 % | 25,8 % | 4,9 % |
| S:t Göran 9 Stadshagen N | Stockholm | 1 366 | 7,4 % | 42,5 % | 7,4 % | 10,4 % |
| S:t Göran 10 Svarvargatan V mfl | Stockholm | 1 499 | 3,1 % | 18,9 % | 17,9 % | 7,8 % |
| S:t Göran 11 Industrigatan mfl | Stockholm | 1 564 | 2,3 % | 20,8 % | 17,5 % | 7,4 % |
| S:t Göran 12 Kv Dykaren-Färjan | Stockholm | 1 179 | 2,9 % | 26,7 % | 25,1 % | 5,4 % |
| S:t Göran 13 Fridhemsplan V | Stockholm | 1 716 | 3,4 % | 22,0 % | 23,4 % | 5,2 % |
| S:t Göran 14 Kronobergsgatan N mfl | Stockholm | 1 618 | 3,5 % | 21,9 % | 19,3 % | 8,0 % |
| S:t Göran 15 Fridhemsplan S | Stockholm | 1 327 | 2,9 % | 16,4 % | 23,5 % | 4,6 % |
| S:t Göran 16 Lilla Västerbron | Stockholm | 1 373 | 3,2 % | 16,7 % | 26,7 % | 5,1 % |
| S:t Göran 17 Kv Karlsvik mfl | Stockholm | 1 115 | 4,1 % | 17,8 % | 24,5 % | 4,3 % |
| S:t Göran 18 Fridhemsplan Ö | Stockholm | 1 527 | 2,5 % | 16,7 % | 21,9 % | 6,7 % |
| S:t Göran 19 S:t Göransområdet | Stockholm | 1 102 | 2,5 % | 11,6 % | 20,0 % | 9,3 % |
| S:t Göran 20 Kv Trossen mfl | Stockholm | 1 417 | 3,2 % | 20,7 % | 22,1 % | 5,2 % |
| S:t Göran 21 Fredhäll mellersta | Stockholm | 1 204 | 2,4 % | 26,5 % | 13,1 % | 4,4 % |
| S:t Göran 22 Thorildsplan | Stockholm | 1 347 | 2,4 % | 30,3 % | 8,8 % | 9,1 % |
| S:t Göran 23 Nelly Sachs Park | Stockholm | 1 244 | 6,6 % | 13,9 % | 10,2 % | 6,7 % |
| S:t Göran 24 Kristineberg S | Stockholm | 1 414 | 3,3 % | 25,2 % | 16,5 % | 5,9 % |
| S:t Göran 25 Hornsbergs strand | Stockholm | 1 433 | 4,5 % | 11,3 % | 16,9 % | 6,6 % |
| S:t Göran 26 Stadshagen V | Stockholm | 1 248 | 3,4 % | 11,3 % | 8,9 % | 10,5 % |
| S:t Göran 27 Stadshagen Ö | Stockholm | 1 321 | 2,5 % | 15,0 % | 26,4 % | 8,2 % |
| Brännkyrka 1 Västertorp Ö | Stockholm | 1 539 | 2,7 % | 12,6 % | 22,2 % | 5,8 % |
| Brännkyrka 2 Västertorpsparken | Stockholm | 1 453 | 4,3 % | 13,8 % | 21,3 % | 5,8 % |
| Brännkyrka 3 Västertorp C | Stockholm | 1 498 | 4,1 % | 13,6 % | 23,1 % | 6,2 % |
| Brännkyrka 4 Västertorp V | Stockholm | 1 527 | 5,7 % | 15,1 % | 24,1 % | 11,0 % |
| Brännkyrka 5 Fruängen Ö | Stockholm | 1 458 | 4,3 % | 15,3 % | 21,4 % | 6,2 % |
| Brännkyrka 6 Fruängen mellersta | Stockholm | 1 306 | 3,7 % | 15,8 % | 23,0 % | 5,1 % |
| Brännkyrka 7 Fruängen N | Stockholm | 1 347 | 4,3 % | 16,3 % | 23,4 % | 6,6 % |
| Brännkyrka 8 Fruängen S | Stockholm | 1 337 | 3,5 % | 12,5 % | 39,6 % | 6,7 % |
| Brännkyrka 9 Herrängen V | Stockholm | 1 326 | 11,3 % | 16,8 % | 21,3 % | 2,6 % |
| Brännkyrka 10 Långbroparken | Stockholm | 1 359 | 5,7 % | 8,9 % | 42,5 % | 2,6 % |
| Brännkyrka 11 Långsjö S | Stockholm | 1 185 | 9,6 % | 15,4 % | 19,6 % | 4,5 % |
| Brännkyrka 12 Älvsjö S | Stockholm | 1 322 | 5,7 % | 21,2 % | 19,8 % | 9,4 % |
| Brännkyrka 13 Långbrogårdsparken | Stockholm | 1 466 | 9,8 % | 16,2 % | 18,1 % | 4,0 % |
| Brännkyrka 14 Långbro V | Stockholm | 1 451 | 7,9 % | 13,2 % | 28,9 % | 3,4 % |
| Brännkyrka 15 Långbro Ö | Stockholm | 1 427 | 7,2 % | 15,1 % | 20,1 % | 5,9 % |
| Brännkyrka 16 Herr Stens väg mfl | Stockholm | 1 152 | 9,5 % | 28,2 % | 11,5 % | 16,7 % |
| Brännkyrka 17 Solberga V | Stockholm | 1 455 | 3,7 % | 14,8 % | 15,3 % | 6,4 % |
| Brännkyrka 18 Solberga Ö | Stockholm | 1 323 | 6,3 % | 17,1 % | 18,8 % | 7,8 % |
| Brännkyrka 19 Solberga mellersta | Stockholm | 1 314 | 5,6 % | 15,0 % | 21,3 % | 6,7 % |
| Brännkyrka 20 Liseberg | Stockholm | 1 200 | 4,8 % | 11,5 % | 46,4 % | 4,0 % |
| Brännkyrka 21 Örby slott | Stockholm | 1 580 | 5,7 % | 16,3 % | 19,9 % | 6,0 % |
| Brännkyrka 22 Östbergahöjden | Stockholm | 1 295 | 5,5 % | 16,5 % | 17,3 % | 17,8 % |
| Brännkyrka 23 Gamla Östberga | Stockholm | 1 584 | 6,6 % | 17,2 % | 18,2 % | 12,6 % |
| Brännkyrka 24 Östbergabackarna | Stockholm | 1 522 | 6,1 % | 23,4 % | 14,9 % | 20,6 % |
| Brännkyrka 25 Herrängen Ö | Stockholm | 1 420 | 10,1 % | 15,3 % | 19,7 % | 3,8 % |
| Brännkyrka 26 Långsjö N | Stockholm | 1 037 | 10,4 % | 15,7 % | 18,4 % | 3,5 % |
| Brännkyrka 27 Fruängen V | Stockholm | 1 295 | 3,0 % | 14,7 % | 16,3 % | 7,7 % |
| Brännkyrka 28 Kristalltorget mfl | Stockholm | 1 430 | 7,7 % | 17,3 % | 16,7 % | 9,8 % |
| Brännkyrka 29 Älvsjö Ö | Stockholm | 1 326 | 4,8 % | 13,0 % | 23,5 % | 10,3 % |
| Brännkyrka 30 Gyllene Ratten | Stockholm | 1 163 | 4,1 % | 17,0 % | 11,9 % | 9,4 % |
| Brännkyrka 31 Älvsjö N | Stockholm | 1 478 | 2,0 % | 14,0 % | 9,7 % | 11,8 % |
| Brännkyrka 32 Älvsjö V | Stockholm | 1 433 | 5,9 % | 22,7 % | 5,3 % | 10,1 % |
| Vantör 1 Stureby N | Stockholm | 1 238 | 7,5 % | 13,5 % | 21,5 % | 6,4 % |
| Vantör 2 Sturebyhöjden | Stockholm | 1 219 | 5,3 % | 18,0 % | 13,4 % | 6,6 % |
| Vantör 3 Stureby C | Stockholm | 1 463 | 8,8 % | 16,1 % | 22,6 % | 3,6 % |
| Vantör 4 Stureby S | Stockholm | 1 393 | 6,0 % | 18,0 % | 16,6 % | 4,6 % |
| Vantör 5 Bandhagen Ö | Stockholm | 1 547 | 3,7 % | 24,5 % | 7,6 % | 17,1 % |
| Vantör 6 Bandhagen S | Stockholm | 1 448 | 4,8 % | 15,5 % | 17,9 % | 10,9 % |
| Vantör 7 Bäckahagen | Stockholm | 1 285 | 3,8 % | 19,8 % | 13,5 % | 14,4 % |
| Vantör 8 Högdalen Ö | Stockholm | 1 136 | 5,4 % | 15,6 % | 19,4 % | 9,7 % |
| Vantör 9 Högdalen mellersta | Stockholm | 1 030 | 3,6 % | 15,2 % | 20,8 % | 12,0 % |
| Vantör 10 Högdalen V | Stockholm | 1 294 | 5,3 % | 14,1 % | 25,8 % | 7,6 % |
| Vantör 11 Skebokvarnsvägen Ö mfl | Stockholm | 1 190 | 4,5 % | 15,5 % | 23,5 % | 9,6 % |
| Vantör 12 Skebokvarnsvägen N | Stockholm | 1 273 | 3,1 % | 15,6 % | 16,9 % | 17,7 % |
| Vantör 13 Örby V | Stockholm | 1 558 | 6,8 % | 22,5 % | 16,1 % | 9,9 % |
| Vantör 14 Örby S | Stockholm | 1 493 | 9,6 % | 16,2 % | 19,7 % | 5,0 % |
| Vantör 15 Örby N | Stockholm | 1 467 | 7,4 % | 18,6 % | 15,5 % | 9,1 % |
| Vantör 16 Snösätrahöjden | Stockholm | 1 376 | 6,2 % | 19,8 % | 12,3 % | 16,8 % |
| Vantör 17 Gillerbacken mfl | Stockholm | 1 589 | 6,7 % | 24,5 % | 12,1 % | 21,3 % |
| Vantör 18 Rågsved N | Stockholm | 1 113 | 7,0 % | 18,7 % | 12,2 % | 18,0 % |
| Vantör 19 Rågsved V | Stockholm | 1 384 | 5,8 % | 17,5 % | 17,9 % | 17,8 % |
| Vantör 20 Rågsved Ö | Stockholm | 1 309 | 7,8 % | 20,6 % | 12,8 % | 20,2 % |
| Vantör 21 Hagsätra Ö | Stockholm | 1 190 | 5,2 % | 19,1 % | 13,5 % | 22,9 % |
| Vantör 22 Hagsätra C | Stockholm | 1 224 | 7,8 % | 19,8 % | 13,0 % | 18,4 % |
| Vantör 23 Hagsätra V | Stockholm | 1 269 | 5,4 % | 19,5 % | 11,3 % | 21,4 % |
| Vantör 24 Ormkärr N | Stockholm | 1 282 | 5,1 % | 14,0 % | 22,5 % | 12,9 % |
| Vantör 25 Hagsätra N | Stockholm | 1 249 | 5,6 % | 16,7 % | 15,5 % | 16,5 % |
| Vantör 26 Rågsved C | Stockholm | 1 323 | 4,5 % | 17,1 % | 15,4 % | 18,7 % |
| Vantör 27 Bandhagen C | Stockholm | 1 306 | 3,8 % | 18,9 % | 22,1 % | 9,4 % |
| Vantör 28 Rågsved S | Stockholm | 1 361 | 6,0 % | 20,0 % | 16,3 % | 19,3 % |
| Vantör 29 Högdalen S | Stockholm | 1 322 | 3,6 % | 18,8 % | 14,6 % | 11,7 % |
| Vantör 30 Ormkärr S | Stockholm | 1 079 | 7,2 % | 21,3 % | 12,5 % | 14,1 % |
| Vantör 31 Högdalen C | Stockholm | 1 308 | 2,6 % | 20,9 % | 10,2 % | 14,8 % |
| Vantör 32 Bäckaskiftsvägen mfl | Stockholm | 1 229 | 5,4 % | 19,8 % | 16,8 % | 4,2 % |
| Vantör 33 Bandhagen N | Stockholm | 1 394 | 3,0 % | 22,0 % | 11,9 % | 13,1 % |
| Farsta 1 Svedmyra N | Stockholm | 1 482 | 7,2 % | 13,5 % | 19,7 % | 4,4 % |
| Farsta 2 Svedmyra S | Stockholm | 1 278 | 4,9 % | 17,9 % | 15,8 % | 6,1 % |
| Farsta 3 Tallkrogen N | Stockholm | 1 168 | 4,5 % | 14,0 % | 25,9 % | 6,1 % |
| Farsta 4 Olympiaområdet | Stockholm | 1 257 | 7,7 % | 20,3 % | 20,0 % | 3,8 % |
| Farsta 5 Gubbängen Ö | Stockholm | 1 348 | 5,8 % | 16,1 % | 15,4 % | 6,8 % |
| Farsta 6 Gubbängen S | Stockholm | 1 168 | 4,6 % | 19,7 % | 18,9 % | 6,0 % |
| Farsta 7 Gubbängen V | Stockholm | 1 141 | 3,8 % | 10,2 % | 23,6 % | 4,2 % |
| Farsta 8 Skönstaholm | Stockholm | 1 033 | 4,1 % | 12,6 % | 22,6 % | 5,3 % |
| Farsta 9 Lingvägen S | Stockholm | 1 245 | 5,3 % | 16,1 % | 17,5 % | 7,9 % |
| Farsta 10 Kryddhyllan | Stockholm | 1 257 | 3,5 % | 14,1 % | 15,9 % | 9,2 % |
| Farsta 11 Fagerlid | Stockholm | 1 144 | 6,6 % | 16,8 % | 18,5 % | 4,8 % |
| Farsta 12 Hökarängen V | Stockholm | 1 133 | 5,1 % | 13,6 % | 20,3 % | 6,5 % |
| Farsta 13 Fagersjö yttre | Stockholm | 1 129 | 7,8 % | 18,4 % | 14,3 % | 14,9 % |
| Farsta 14 Tallkrogen V | Stockholm | 1 376 | 8,6 % | 31,3 % | 16,6 % | 4,7 % |
| Farsta 15 Farsta Strand V | Stockholm | 1 510 | 4,6 % | 11,3 % | 30,7 % | 6,0 % |
| Farsta 16 Farsta Strand C | Stockholm | 1 534 | 5,6 % | 16,8 % | 27,6 % | 10,4 % |
| Farsta 17 Farsta Strand Ö | Stockholm | 1 592 | 5,1 % | 14,1 % | 33,9 % | 8,8 % |
| Farsta 18 Larsboda | Stockholm | 1 061 | 6,1 % | 27,6 % | 18,3 % | 9,1 % |
| Farsta 19 Hästhagen | Stockholm | 1 166 | 6,9 % | 15,9 % | 20,1 % | 9,5 % |
| Farsta 20 Ekebergabacken mfl | Stockholm | 1 491 | 4,6 % | 30,8 % | 11,5 % | 8,8 % |
| Farsta 21 Farsta C | Stockholm | 1 251 | 4,4 % | 15,2 % | 33,1 % | 8,6 % |
| Farsta 22 Farstaängen | Stockholm | 1 133 | 4,9 % | 14,1 % | 20,8 % | 14,3 % |
| Farsta 23 Nykroppagatan mfl | Stockholm | 1 044 | 5,0 % | 13,7 % | 25,2 % | 9,4 % |
| Farsta 24 Värmlandsvägen mfl | Stockholm | 1 495 | 7,2 % | 13,4 % | 20,1 % | 4,0 % |
| Farsta 25 Sköndal V | Stockholm | 1 481 | 5,7 % | 16,4 % | 18,3 % | 4,8 % |
| Farsta 26 Norra Sköndal | Stockholm | 1 225 | 7,9 % | 14,3 % | 24,4 % | 2,4 % |
| Farsta 27 Dalbrobranten mfl | Stockholm | 1 440 | 5,3 % | 17,5 % | 25,7 % | 2,9 % |
| Farsta 28 Stora Sköndal | Stockholm | 1 469 | 3,7 % | 13,0 % | 41,4 % | 8,2 % |
| Farsta 29 Sköndal C | Stockholm | 1 407 | 6,5 % | 16,0 % | 20,8 % | 6,9 % |
| Farsta 30 Torsbygatan mfl | Stockholm | 1 223 | 5,2 % | 13,8 % | 30,0 % | 8,4 % |
| Farsta 31 Fagersjö inre | Stockholm | 1 077 | 6,4 % | 17,9 % | 16,9 % | 11,5 % |
| Farsta 32 Västboda | Stockholm | 1 301 | 7,4 % | 18,2 % | 16,6 % | 12,5 % |
| Farsta 33 Ågesta Broväg mfl | Stockholm | 1 404 | 4,6 % | 15,6 % | 22,1 % | 7,1 % |
| Farsta 34 Kristinehamnsgatan S mfl | Stockholm | 1 264 | 5,7 % | 15,7 % | 18,7 % | 7,8 % |
| Farsta 35 Russinvägen mfl | Stockholm | 1 377 | 3,9 % | 18,6 % | 20,0 % | 10,2 % |
| Farsta 36 Karin Larssons väg mfl | Stockholm | 1 011 | 4,3 % | 11,1 % | 2,8 % | 7,3 % |
| Farsta 37 Hökarängen N | Stockholm | 1 159 | 4,3 % | 21,7 % | 29,9 % | 5,0 % |
| Farsta 38 Gubbängen N | Stockholm | 1 068 | 3,9 % | 15,8 % | 16,1 % | 5,5 % |
| Farsta 39 Östmarksgatan mfl | Stockholm | 1 054 | 6,2 % | 18,3 % | 19,4 % | 9,6 % |
| Bromma 1 Abrahamsberg S | Stockholm | 1 438 | 6,5 % | 22,3 % | 16,8 % | 7,0 % |
| Bromma 2 Abrahamsberg N | Stockholm | 1 370 | 3,5 % | 17,5 % | 21,8 % | 6,5 % |
| Bromma 3 Åkeslund mellersta | Stockholm | 1 046 | 4,3 % | 19,4 % | 17,9 % | 11,3 % |
| Bromma 4 Riksby N | Stockholm | 987 | 3,2 % | 17,1 % | 17,6 % | 13,1 % |
| Bromma 5 Åkeshov | Stockholm | 776 | 3,1 % | 25,4 % | 11,3 % | 9,3 % |
| Bromma 6 Riksby V-Brommaplan | Stockholm | 1 508 | 2,9 % | 24,7 % | 12,7 % | 13,3 % |
| Bromma 7 Riksby Ö | Stockholm | 1 291 | 3,1 % | 25,7 % | 14,1 % | 8,1 % |
| Bromma 8 Bromma kyrka S | Stockholm | 1 096 | 10,1 % | 17,0 % | 21,0 % | 4,0 % |
| Bromma 9 Bromma kyrka N | Stockholm | 854 | 12,1 % | 18,7 % | 17,7 % | 2,1 % |
| Bromma 10 Beckomberga S | Stockholm | 1 403 | 4,7 % | 10,2 % | 33,9 % | 7,0 % |
| Bromma 11 Bällstavägen S mfl | Stockholm | 965 | 11,3 % | 15,9 % | 15,5 % | 3,0 % |
| Bromma 12 Norra Ängby Ö | Stockholm | 1 117 | 10,9 % | 36,6 % | 16,7 % | 5,9 % |
| Bromma 13 Norra Ängby V | Stockholm | 1 302 | 7,3 % | 35,0 % | 10,6 % | 5,8 % |
| Bromma 14 Blackeberg V | Stockholm | 1 074 | 3,9 % | 14,7 % | 21,9 % | 11,0 % |
| Bromma 15 Blackeberg mellersta | Stockholm | 1 324 | 2,6 % | 15,1 % | 18,4 % | 10,3 % |
| Bromma 16 Blackeberg gård | Stockholm | 1 019 | 4,4 % | 15,4 % | 31,5 % | 6,3 % |
| Bromma 17 Blackeberg Ö | Stockholm | 1 257 | 3,8 % | 15,4 % | 26,1 % | 7,4 % |
| Bromma 18 Södra Ängby | Stockholm | 1 228 | 10,9 % | 16,9 % | 25,3 % | 2,2 % |
| Bromma 19 Johannesfred Ö | Stockholm | 1 081 | 4,2 % | 17,9 % | 16,9 % | 8,2 % |
| Bromma 20 Johannesfred V | Stockholm | 1 316 | 2,8 % | 17,9 % | 22,0 % | 15,3 % |
| Bromma 21 Bällsta | Stockholm | 630 | 8,7 % | 13,8 % | 14,4 % | 6,2 % |
| Bromma 22 Beckomberga N | Stockholm | 1 413 | 8,2 % | 16,6 % | 22,2 % | 9,1 % |
| Bromma 23 Mariehäll S | Stockholm | 1 559 | 4,2 % | 21,4 % | 14,0 % | 8,9 % |
| Bromma 24 Blackeberg N | Stockholm | 1 251 | 4,9 % | 16,5 % | 21,1 % | 8,1 % |
| Bromma 25 Karsvikshage | Stockholm | 1 239 | 9,6 % | 14,8 % | 20,3 % | 1,9 % |
| Bromma 26 Åkeslund V | Stockholm | 1 020 | 3,1 % | 12,4 % | 37,7 % | 6,9 % |
| Bromma 27 Eneby | Stockholm | 704 | 7,2 % | 19,0 % | 16,3 % | 5,1 % |
| Bromma 28 Annedalsparken | Stockholm | 1 468 | 5,9 % | 15,9 % | 8,2 % | 9,3 % |
| Bromma 29 Linaberg | Stockholm | 1 422 | 3,9 % | 16,5 % | 5,5 % | 7,9 % |
| Bromma 30 Beckomberga mellersta | Stockholm | 1 523 | 5,9 % | 13,9 % | 23,4 % | 9,5 % |
| Bromma 31 Blackeberg S | Stockholm | 1 283 | 3,7 % | 16,8 % | 16,4 % | 8,8 % |
| Bromma 32 Lönnebergaparken | Stockholm | 1 495 | 4,6 % | 13,4 % | 7,2 % | 8,6 % |
| Bromma 33 Mariehäll V | Stockholm | 1 418 | 3,5 % | 13,8 % | 15,0 % | 7,5 % |
| Bromma 34 Åkeslund Ö | Stockholm | 1 043 | 5,0 % | 21,5 % | 15,0 % | 6,8 % |
| Bromma 35 Mariehäll N | Stockholm | 1 462 | 2,5 % | 14,8 % | 6,8 % | 8,8 % |
| Essinge 1 Lilla Essingen mellersta | Stockholm | 1 342 | 3,3 % | 23,5 % | 18,0 % | 5,1 % |
| Essinge 2 Lilla Essingen N | Stockholm | 1 418 | 2,3 % | 26,9 % | 12,1 % | 6,2 % |
| Essinge 3 Stora Essingen S | Stockholm | 1 186 | 5,4 % | 18,0 % | 20,1 % | 10,3 % |
| Essinge 4 Stora Essingen N | Stockholm | 1 354 | 5,8 % | 16,2 % | 24,7 % | 7,8 % |
| Essinge 5 Stora Essingen Ö | Stockholm | 1 113 | 5,8 % | 20,0 % | 16,1 % | 6,3 % |
| Essinge 6 Luxområdet | Stockholm | 1 440 | 4,4 % | 10,4 % | 30,3 % | 5,1 % |
| Västerled 1 Smedslätten V | Stockholm | 986 | 8,5 % | 17,0 % | 21,3 % | 5,2 % |
| Västerled 2 Äppelviken | Stockholm | 1 469 | 7,8 % | 16,1 % | 25,1 % | 4,6 % |
| Västerled 3 Stora Mossen | Stockholm | 1 268 | 7,5 % | 17,1 % | 22,7 % | 5,0 % |
| Västerled 4 Alvik | Stockholm | 1 280 | 3,3 % | 11,4 % | 36,5 % | 6,3 % |
| Västerled 5 Johannelund | Stockholm | 1 305 | 3,0 % | 20,2 % | 18,7 % | 6,8 % |
| Västerled 6 Traneberg S | Stockholm | 1 435 | 4,0 % | 21,5 % | 21,0 % | 5,8 % |
| Västerled 7 Traneberg Ö | Stockholm | 1 255 | 4,1 % | 17,3 % | 18,7 % | 5,5 % |
| Västerled 8 Minneberg | Stockholm | 1 189 | 3,8 % | 8,6 % | 36,6 % | 5,0 % |
| Västerled 9 Ulvsunda trädgårdsstad | Stockholm | 978 | 5,8 % | 20,6 % | 17,8 % | 8,5 % |
| Västerled 10 Nockebyhov V | Stockholm | 1 388 | 5,2 % | 11,1 % | 42,3 % | 3,5 % |
| Västerled 11 Nockebyhov Ö | Stockholm | 1 252 | 6,3 % | 13,8 % | 29,6 % | 3,4 % |
| Västerled 12 Nockeby S | Stockholm | 1 284 | 9,2 % | 16,0 % | 28,6 % | 2,5 % |
| Västerled 13 Nockeby N | Stockholm | 1 325 | 5,3 % | 13,4 % | 36,6 % | 2,9 % |
| Västerled 14 Höglandet-Olovslund | Stockholm | 1 415 | 10,0 % | 16,5 % | 24,8 % | 3,2 % |
| Västerled 15 Ålsten S | Stockholm | 1 094 | 9,9 % | 14,7 % | 27,1 % | 2,2 % |
| Västerled 16 Ålsten N | Stockholm | 1 232 | 10,2 % | 16,5 % | 21,1 % | 2,0 % |
| Västerled 17 Traneberg mellersta | Stockholm | 1 324 | 3,5 % | 22,0 % | 19,8 % | 5,6 % |
| Västerled 18 Ulvsunda N | Stockholm | 1 141 | 4,9 % | 15,3 % | 21,5 % | 8,5 % |
| Västerled 19 Smedslätten Ö | Stockholm | 948 | 7,1 % | 15,9 % | 29,5 % | 6,0 % |
| Vällingby 1 Vällingby N | Stockholm | 1 355 | 7,5 % | 12,3 % | 26,1 % | 5,6 % |
| Vällingby 2 Vällingby V | Stockholm | 1 265 | 5,9 % | 18,3 % | 22,6 % | 10,2 % |
| Vällingby 3 Vällingby Ö | Stockholm | 1 329 | 4,4 % | 17,8 % | 19,3 % | 9,8 % |
| Vällingby 4 Vällingby C | Stockholm | 1 370 | 5,8 % | 19,5 % | 20,4 % | 12,7 % |
| Vällingby 5 Grimsta V | Stockholm | 1 190 | 6,4 % | 17,6 % | 16,0 % | 15,4 % |
| Vällingby 6 Grimsta Ö | Stockholm | 1 004 | 5,8 % | 16,6 % | 20,4 % | 15,4 % |
| Vällingby 7 Råcksta Ö | Stockholm | 1 537 | 5,5 % | 17,0 % | 17,4 % | 13,3 % |
| Vällingby 8 Råcksta V | Stockholm | 1 566 | 7,2 % | 19,0 % | 19,2 % | 10,6 % |
| Vällingby 9 Råcksta N | Stockholm | 1 515 | 5,4 % | 12,9 % | 25,2 % | 13,7 % |
| Vällingby 10 Nälsta Ö | Stockholm | 1 091 | 8,8 % | 14,6 % | 25,7 % | 4,4 % |
| Vällingby 11 Nälsta V | Stockholm | 1 350 | 8,0 % | 14,7 % | 22,4 % | 5,9 % |
| Vällingby 12 Grimsta mellersta | Stockholm | 1 301 | 6,1 % | 19,4 % | 20,5 % | 15,3 % |
| Vällingby 13 Kälvesta V | Stockholm | 1 285 | 8,9 % | 16,7 % | 22,7 % | 5,0 % |
| Vällingby 14 Kälvesta S | Stockholm | 1 074 | 9,0 % | 18,1 % | 25,6 % | 7,5 % |
| Vällingby 15 Vinsta V | Stockholm | 1 307 | 8,3 % | 17,5 % | 22,7 % | 8,0 % |
| Vällingby 16 Vinsta Ö | Stockholm | 1 087 | 6,7 % | 14,8 % | 19,2 % | 12,1 % |
| Vällingby 17 Råcksta S | Stockholm | 1 556 | 4,2 % | 21,0 % | 8,0 % | 25,0 % |
| Vällingby 18 Nälsta gård | Stockholm | 1 151 | 7,6 % | 14,1 % | 18,9 % | 12,2 % |
| Vällingby 19 Vällingby mellersta | Stockholm | 1 426 | 5,7 % | 20,3 % | 23,2 % | 11,8 % |
| Vällingby 20 Johannelund trädg.stad | Stockholm | 978 | 4,9 % | 23,1 % | 9,6 % | 16,9 % |
| Vällingby 21 Vällingby Parkstad | Stockholm | 1 464 | 3,3 % | 18,2 % | 8,4 % | 19,5 % |
| Vällingby 22 Kälvesta Ö | Stockholm | 1 127 | 9,2 % | 16,6 % | 16,6 % | 6,9 % |
| Enskede 1 Årstaberg | Stockholm | 1 365 | 4,8 % | 15,2 % | 13,9 % | 7,0 % |
| Enskede 2 Sköntorpsvägen V | Stockholm | 1 426 | 3,0 % | 12,1 % | 27,6 % | 4,4 % |
| Enskede 3 Siljansvägen V | Stockholm | 1 469 | 2,7 % | 12,4 % | 18,5 % | 6,7 % |
| Enskede 4 Årsta Centrum | Stockholm | 1 419 | 2,6 % | 17,3 % | 15,4 % | 6,2 % |
| Enskede 5 Valla torg V | Stockholm | 1 433 | 4,4 % | 15,6 % | 21,1 % | 4,8 % |
| Enskede 6 Valla torg Ö | Stockholm | 1 475 | 6,6 % | 15,3 % | 18,9 % | 5,2 % |
| Enskede 7 Långhalsvägen mfl | Stockholm | 1 436 | 3,3 % | 13,4 % | 14,1 % | 5,9 % |
| Enskede 8 Årstaskogen | Stockholm | 1 217 | 4,8 % | 13,2 % | 24,2 % | 4,8 % |
| Enskede 9 Sköntorpsvägen Ö | Stockholm | 1 306 | 3,6 % | 11,1 % | 22,5 % | 5,1 % |
| Enskede 10 Bolmensvägen mfl | Stockholm | 1 411 | 2,6 % | 24,1 % | 11,1 % | 6,9 % |
| Enskede 11 Gullmarsplan | Stockholm | 1 419 | 2,1 % | 14,4 % | 23,7 % | 5,8 % |
| Enskede 12 Skärmarbrink | Stockholm | 1 510 | 2,6 % | 22,1 % | 15,4 % | 6,3 % |
| Enskede 13 Blåsut | Stockholm | 1 413 | 3,7 % | 24,7 % | 15,1 % | 6,4 % |
| Enskede 14 Globen | Stockholm | 1 353 | 2,8 % | 21,0 % | 17,2 % | 6,7 % |
| Enskede 15 Enskede Gård N | Stockholm | 1 410 | 5,5 % | 12,8 % | 20,6 % | 6,0 % |
| Enskede 16 Enskede Gård S | Stockholm | 1 226 | 6,6 % | 14,9 % | 23,0 % | 3,3 % |
| Enskede 17 Enskedefältet | Stockholm | 1 172 | 7,3 % | 13,0 % | 21,6 % | 4,4 % |
| Enskede 18 Gamla Enskede S | Stockholm | 1 294 | 7,2 % | 15,4 % | 21,1 % | 2,9 % |
| Enskede 19 Gamla Enskede N | Stockholm | 1 317 | 7,6 % | 18,8 % | 17,3 % | 3,6 % |
| Enskede 20 Skogskyrkogården | Stockholm | 1 164 | 5,0 % | 25,3 % | 13,4 % | 6,1 % |
| Enskede 21 Dalen N | Stockholm | 1 183 | 6,8 % | 16,1 % | 15,7 % | 8,5 % |
| Enskede 22 Dalen S | Stockholm | 1 367 | 4,0 % | 11,4 % | 35,3 % | 8,9 % |
| Enskede 23 Enskede IP | Stockholm | 1 045 | 9,8 % | 23,3 % | 20,6 % | 8,3 % |
| Enskede 24 Dalen V | Stockholm | 1 043 | 7,9 % | 16,7 % | 18,3 % | 8,1 % |
| Enskede 25 Ottsjövägen mfl | Stockholm | 1 369 | 3,2 % | 14,2 % | 22,4 % | 5,1 % |
| Enskede 26 Årstavägen Ö | Stockholm | 1 314 | 2,8 % | 19,3 % | 11,3 % | 5,9 % |
| Skarpnäck 1 Bagarmossen S | Stockholm | 1 384 | 4,8 % | 16,7 % | 17,6 % | 7,8 % |
| Skarpnäck 2 Brotorp | Stockholm | 1 413 | 5,1 % | 11,6 % | 17,1 % | 5,0 % |
| Skarpnäck 3 Ljusnevägen mfl | Stockholm | 1 203 | 6,6 % | 13,8 % | 22,7 % | 5,8 % |
| Skarpnäck 4 Bergsrådsvägen mfl | Stockholm | 1 329 | 3,8 % | 13,7 % | 19,4 % | 5,9 % |
| Skarpnäck 5 Bagarmossen N | Stockholm | 1 083 | 7,1 % | 16,1 % | 23,3 % | 8,1 % |
| Skarpnäck 6 Bagarmossen C | Stockholm | 1 222 | 4,5 % | 16,9 % | 18,1 % | 10,1 % |
| Skarpnäck 7 Skarpnäcks trädgårdsstad | Stockholm | 1 205 | 9,2 % | 13,3 % | 24,3 % | 2,4 % |
| Skarpnäck 8 Enskededalen Ö | Stockholm | 1 143 | 8,5 % | 17,3 % | 26,1 % | 4,4 % |
| Skarpnäck 9 Kärrtorp S | Stockholm | 1 156 | 6,5 % | 13,1 % | 24,0 % | 6,1 % |
| Skarpnäck 10 Kärrtorp V | Stockholm | 1 262 | 3,5 % | 11,0 % | 18,3 % | 4,1 % |
| Skarpnäck 11 Björkhagen Ö | Stockholm | 1 357 | 5,2 % | 19,8 % | 20,3 % | 10,5 % |
| Skarpnäck 12 Björkhagen V | Stockholm | 1 426 | 4,9 % | 13,7 % | 23,8 % | 5,3 % |
| Skarpnäck 13 Björkhagen N | Stockholm | 1 348 | 2,6 % | 14,9 % | 15,4 % | 5,0 % |
| Skarpnäck 14 Hammarbyhöjden S | Stockholm | 1 183 | 3,6 % | 13,9 % | 15,3 % | 5,2 % |
| Skarpnäck 15 Hammarbyhöjden N | Stockholm | 1 271 | 3,9 % | 18,3 % | 18,0 % | 8,5 % |
| Skarpnäck 16 Hammarbyhöjden Ö | Stockholm | 1 197 | 3,6 % | 21,6 % | 24,1 % | 6,3 % |
| Skarpnäck 17 Hammarbyhöjden NV | Stockholm | 1 300 | 2,5 % | 22,5 % | 13,2 % | 8,2 % |
| Skarpnäck 18 Skarpnäck Ö | Stockholm | 1 457 | 5,5 % | 12,4 % | 29,0 % | 9,5 % |
| Skarpnäck 19 Skarpnäck S-Orhem | Stockholm | 1 429 | 5,4 % | 12,3 % | 21,3 % | 12,1 % |
| Skarpnäck 20 Skarpnäck V | Stockholm | 1 377 | 7,6 % | 19,4 % | 23,5 % | 8,1 % |
| Skarpnäck 21 Pungpinan mfl | Stockholm | 1 404 | 6,6 % | 13,9 % | 23,5 % | 5,9 % |
| Skarpnäck 22 Hammarbyhöjden NÖ | Stockholm | 1 395 | 2,4 % | 17,5 % | 14,0 % | 8,0 % |
| Skarpnäck 23 Skarpnäck C | Stockholm | 1 374 | 5,2 % | 11,8 % | 23,9 % | 10,0 % |
| Skarpnäck 24 Bagarmossen V | Stockholm | 1 201 | 5,4 % | 15,5 % | 20,6 % | 6,2 % |
| Skarpnäck 25 Enskededalen V | Stockholm | 976 | 5,9 % | 14,7 % | 22,2 % | 5,3 % |
| Skarpnäck 26 Kärrtorp mellersta | Stockholm | 1 134 | 5,8 % | 16,8 % | 25,9 % | 5,7 % |
| Skarpnäck 27 Björkhagen mellersta | Stockholm | 1 517 | 3,7 % | 13,5 % | 17,8 % | 6,1 % |
| Skarpnäck 28 Hammarbyhöjden mellan | Stockholm | 1 310 | 2,9 % | 18,3 % | 17,5 % | 6,3 % |
| Skarpnäck 29 Blåsut Ö | Stockholm | 1 335 | 3,4 % | 15,4 % | 16,8 % | 9,5 % |
| Skarpnäck 30 Kärrtorp N | Stockholm | 1 129 | 10,5 % | 37,1 % | 12,0 % | 9,4 % |
| Hässelby 1 Hässelby Strand V | Stockholm | 1 460 | 4,6 % | 17,1 % | 24,5 % | 12,6 % |
| Hässelby 2 Hässelby Strand S | Stockholm | 1 350 | 3,7 % | 15,6 % | 32,5 % | 15,6 % |
| Hässelby 3 Hässelby Strand N | Stockholm | 1 326 | 5,1 % | 20,1 % | 19,3 % | 16,7 % |
| Hässelby 4 Hässelby Strand Ö | Stockholm | 1 403 | 4,7 % | 15,0 % | 29,7 % | 13,8 % |
| Hässelby 5 Hässelby slott | Stockholm | 1 256 | 7,1 % | 23,0 % | 13,9 % | 17,0 % |
| Hässelby 6 Hässelby Gård Ö | Stockholm | 1 274 | 4,3 % | 21,0 % | 16,8 % | 17,7 % |
| Hässelby 7 Hässelby Gård mellersta | Stockholm | 1 255 | 5,6 % | 22,2 % | 11,9 % | 21,8 % |
| Hässelby 8 Hässelby Gård S | Stockholm | 1 246 | 4,5 % | 19,0 % | 19,6 % | 18,3 % |
| Hässelby 9 Hässelby Gård V | Stockholm | 1 303 | 7,8 % | 18,9 % | 15,0 % | 15,6 % |
| Hässelby 10 Hässelby Villast. mellan | Stockholm | 1 321 | 7,7 % | 13,3 % | 27,6 % | 4,1 % |
| Hässelby 11 Hässelby Villastad V | Stockholm | 1 196 | 7,9 % | 15,6 % | 25,1 % | 4,8 % |
| Hässelby 12 Hässelby Villastad Ö | Stockholm | 1 300 | 10,2 % | 16,5 % | 20,2 % | 8,3 % |
| Hässelby 13 Hässelby Villastad NV | Stockholm | 1 477 | 7,0 % | 16,5 % | 26,4 % | 4,8 % |
| Hässelby 14 Lövsta | Stockholm | 1 518 | 8,9 % | 16,7 % | 21,7 % | 4,9 % |
| Hässelby 15 Backlura N | Stockholm | 1 468 | 8,4 % | 15,1 % | 26,4 % | 4,2 % |
| Hässelby 16 Backlura S | Stockholm | 1 559 | 7,2 % | 18,9 % | 19,8 % | 10,5 % |
| Hässelby 17 Hässelby Villastad NÖ | Stockholm | 1 426 | 8,5 % | 18,3 % | 22,9 % | 12,1 % |
| Hässelby 18 Smedshagen | Stockholm | 1 530 | 6,8 % | 19,1 % | 17,8 % | 20,1 % |
| Hässelby 19 Hässelby Villastad S | Stockholm | 1 394 | 7,6 % | 13,9 % | 26,9 % | 6,2 % |
| Hässelby 20 Hässelby Gård N | Stockholm | 1 265 | 4,6 % | 17,7 % | 20,1 % | 16,8 % |
| Hässelby 21 Hässelby Strand mellan | Stockholm | 1 220 | 4,3 % | 17,7 % | 20,7 % | 16,2 % |
| Hässelby 22 Ormängsgatan m fl | Stockholm | 1 210 | 3,9 % | 13,2 % | 27,7 % | 31,2 % |
| Hägersten 1 Nybohov V | Stockholm | 1 063 | 4,3 % | 15,6 % | 20,0 % | 11,8 % |
| Hägersten 2 Nybohov Ö | Stockholm | 1 006 | 3,8 % | 16,6 % | 19,9 % | 11,0 % |
| Hägersten 3 Stora Fågelsången | Stockholm | 1 306 | 4,5 % | 10,9 % | 21,7 % | 4,9 % |
| Hägersten 4 Gröndal C | Stockholm | 1 173 | 3,2 % | 11,7 % | 22,8 % | 3,7 % |
| Hägersten 5 Gröndal V | Stockholm | 1 076 | 4,1 % | 20,4 % | 16,9 % | 8,2 % |
| Hägersten 6 Ekensberg | Stockholm | 1 127 | 4,7 % | 11,4 % | 36,1 % | 5,9 % |
| Hägersten 7 Gröndal N | Stockholm | 1 512 | 5,1 % | 10,9 % | 34,2 % | 3,3 % |
| Hägersten 8 Aspudden Ö | Stockholm | 1 551 | 4,2 % | 16,8 % | 13,2 % | 6,7 % |
| Hägersten 9 Aspudden C | Stockholm | 1 070 | 4,8 % | 16,0 % | 16,4 % | 6,4 % |
| Hägersten 10 Örnsberg | Stockholm | 1 251 | 4,8 % | 15,7 % | 18,9 % | 6,6 % |
| Hägersten 11 Vinterviken | Stockholm | 1 083 | 4,8 % | 11,4 % | 30,0 % | 5,8 % |
| Hägersten 12 Midsommarkransen N | Stockholm | 1 454 | 3,3 % | 16,9 % | 17,1 % | 5,9 % |
| Hägersten 13 Telefonplan V | Stockholm | 1 438 | 3,2 % | 22,3 % | 6,7 % | 6,7 % |
| Hägersten 14 Midsommarkransen S | Stockholm | 1 335 | 2,7 % | 17,9 % | 11,3 % | 6,1 % |
| Hägersten 15 Svandammen | Stockholm | 1 553 | 4,3 % | 12,9 % | 17,3 % | 6,5 % |
| Hägersten 16 Midsommarkransen C | Stockholm | 1 358 | 4,2 % | 23,3 % | 13,1 % | 6,6 % |
| Hägersten 17 Korpmossen | Stockholm | 1 216 | 5,3 % | 17,8 % | 14,7 % | 6,7 % |
| Hägersten 18 Radiusparken | Stockholm | 1 386 | 2,9 % | 38,8 % | 4,5 % | 9,5 % |
| Hägersten 19 Hägerstensåsen S | Stockholm | 1 363 | 3,1 % | 20,9 % | 14,3 % | 7,0 % |
| Hägersten 20 Hägerstensåsen Ö | Stockholm | 1 425 | 5,2 % | 25,7 % | 11,4 % | 11,6 % |
| Hägersten 21 Hägerstensåsen V | Stockholm | 1 359 | 4,5 % | 14,4 % | 14,2 % | 6,0 % |
| Hägersten 22 Hägerstensåsen N | Stockholm | 1 318 | 2,8 % | 24,5 % | 13,4 % | 8,3 % |
| Hägersten 23 Hägerstenshamnen | Stockholm | 1 478 | 5,8 % | 8,9 % | 22,9 % | 4,5 % |
| Hägersten 24 Axelsberg | Stockholm | 1 460 | 5,3 % | 14,9 % | 28,5 % | 7,4 % |
| Hägersten 25 Mälarhöjden Ö | Stockholm | 1 243 | 8,0 % | 14,0 % | 34,0 % | 5,1 % |
| Hägersten 26 Mälarhöjden mellersta | Stockholm | 1 173 | 7,8 % | 14,4 % | 21,0 % | 5,2 % |
| Hägersten 27 Mälarhöjden N | Stockholm | 1 577 | 8,2 % | 15,1 % | 23,9 % | 4,6 % |
| Hägersten 28 Mälarhöjden S | Stockholm | 1 613 | 8,4 % | 14,7 % | 22,3 % | 5,8 % |
| Hägersten 29 Nybodahöjden | Stockholm | 1 372 | 5,6 % | 20,5 % | 10,5 % | 5,5 % |
| Hägersten 30 Trekanten | Stockholm | 1 360 | 2,2 % | 9,8 % | 25,8 % | 7,9 % |
| Hägersten 31 Marievik | Stockholm | 1 509 | 5,6 % | 11,3 % | 22,1 % | 7,0 % |
| Hägersten 32 Liljeholmskajen V | Stockholm | 1 324 | 4,5 % | 10,6 % | 22,2 % | 5,0 % |
| Hägersten 33 Aspudden N | Stockholm | 1 063 | 2,8 % | 10,5 % | 22,2 % | 6,3 % |
| Hägersten 34 Klubbacken mfl | Stockholm | 977 | 3,8 % | 18,0 % | 20,4 % | 10,1 % |
| Hägersten 35 Midsommarkransen Ö | Stockholm | 1 433 | 2,7 % | 18,8 % | 11,6 % | 8,4 % |
| Hägersten 36 Västberga Ö | Stockholm | 1 399 | 4,2 % | 31,8 % | 11,3 % | 13,8 % |
| Hägersten 37 Årstadal | Stockholm | 1 382 | 5,5 % | 11,3 % | 12,7 % | 6,8 % |
| Hägersten 38 Gösta Ekmans väg mfl | Stockholm | 1 240 | 5,7 % | 15,9 % | 18,7 % | 6,5 % |
| Hägersten 39 Liljeholmstorget | Stockholm | 1 017 | 3,2 % | 9,0 % | 28,4 % | 6,3 % |
| Hägersten 40 Hökmossen mfl | Stockholm | 1 302 | 2,4 % | 15,8 % | 8,9 % | 8,7 % |
| Hägersten 41 Aspudden mellersta | Stockholm | 1 309 | 2,8 % | 14,8 % | 15,0 % | 5,6 % |
| Hägersten 42 Liljeholmskajen Ö | Stockholm | 1 393 | 2,4 % | 12,0 % | 17,9 % | 9,5 % |
| Hägersten 43 Hägerstensåsen mellan | Stockholm | 1 418 | 2,4 % | 19,7 % | 17,3 % | 9,2 % |
| Hägersten 44 Sjövikshöjden | Stockholm | 1 364 | 4,3 % | 12,2 % | 10,3 % | 5,4 % |
| Hägersten 45 Telefonplan Ö | Stockholm | 1 331 | 2,0 % | 26,9 % | 7,1 % | 8,6 % |
| Hägersten 46 Ekensbergskajen | Stockholm | 1 208 | 4,5 % | 15,8 % | 12,1 % | 9,1 % |
| Hägersten 47 Tellusborgsvägen S | Stockholm | 1 226 | 1,2 % | 25,6 % | 3,6 % | 15,0 % |
| Hägersten 48 Sjöviksbacken S | Stockholm | 1 517 | 2,8 % | 19,1 % | 6,1 % | 10,6 % |
| Skärholmen 1 Bredäng NÖ | Stockholm | 1 449 | 5,8 % | 18,0 % | 18,2 % | 13,5 % |
| Skärholmen 2 Bredäng NV | Stockholm | 1 613 | 5,9 % | 18,4 % | 17,8 % | 15,6 % |
| Skärholmen 3 Bredäng V | Stockholm | 1 518 | 5,1 % | 17,9 % | 20,9 % | 22,2 % |
| Skärholmen 4 Bredäng Ö | Stockholm | 1 515 | 6,1 % | 14,7 % | 16,7 % | 8,6 % |
| Skärholmen 5 Bredäng S | Stockholm | 1 281 | 5,9 % | 27,6 % | 15,1 % | 14,3 % |
| Skärholmen 6 Sätra N | Stockholm | 1 296 | 5,8 % | 20,8 % | 20,1 % | 15,5 % |
| Skärholmen 7 Sätra V | Stockholm | 1 397 | 5,9 % | 16,1 % | 24,2 % | 16,3 % |
| Skärholmen 8 Sätra S | Stockholm | 1 643 | 5,6 % | 18,5 % | 21,2 % | 11,0 % |
| Skärholmen 9 Vårberg N | Stockholm | 1 143 | 7,3 % | 19,1 % | 16,3 % | 16,1 % |
| Skärholmen 10 Portholmsgången mfl | Stockholm | 1 161 | 7,0 % | 20,3 % | 24,7 % | 9,7 % |
| Skärholmen 11 Ekholmshöjden | Stockholm | 1 458 | 6,2 % | 18,9 % | 23,2 % | 16,4 % |
| Skärholmen 12 Skärholmen S | Stockholm | 1 216 | 7,1 % | 18,5 % | 30,3 % | 17,7 % |
| Skärholmen 13 Skärholmens gård | Stockholm | 1 625 | 5,3 % | 17,5 % | 23,3 % | 19,1 % |
| Skärholmen 14 Stångholmsbacken mfl | Stockholm | 1 342 | 7,0 % | 21,5 % | 13,0 % | 32,5 % |
| Skärholmen 15 Vårberg S | Stockholm | 1 290 | 5,8 % | 17,7 % | 11,6 % | 37,8 % |
| Skärholmen 16 Vårbergs IP | Stockholm | 1 198 | 8,1 % | 23,6 % | 10,3 % | 31,2 % |
| Skärholmen 17 Vårberg V | Stockholm | 1 521 | 8,2 % | 27,0 % | 22,9 % | 13,0 % |
| Skärholmen 18 Sätra gård | Stockholm | 1 505 | 9,4 % | 20,4 % | 22,2 % | 6,6 % |
| Skärholmen 19 Skärholmen C | Stockholm | 1 472 | 7,1 % | 18,8 % | 20,8 % | 32,2 % |
| Skärholmen 20 Bredäng mellersta | Stockholm | 1 091 | 5,6 % | 19,0 % | 19,1 % | 14,8 % |
| Skärholmen 21 Vårberg C | Stockholm | 1 467 | 7,9 % | 20,4 % | 15,3 % | 26,6 % |
| Spånga 1 Sundby S | Stockholm | 1 460 | 8,6 % | 17,6 % | 15,3 % | 6,4 % |
| Spånga 2 Flysta | Stockholm | 1 788 | 8,6 % | 19,0 % | 20,0 % | 5,8 % |
| Spånga 3 Solhem Ö | Stockholm | 1 398 | 7,2 % | 17,2 % | 22,7 % | 7,2 % |
| Spånga 4 Solhem S | Stockholm | 1 525 | 9,4 % | 16,7 % | 21,5 % | 2,8 % |
| Spånga 5 Solhem V | Stockholm | 1 481 | 8,4 % | 15,3 % | 21,7 % | 4,1 % |
| Spånga 6 Solhem N | Stockholm | 1 303 | 7,0 % | 17,9 % | 22,4 % | 14,8 % |
| Spånga 7 Bromsten N | Stockholm | 1 299 | 5,9 % | 18,3 % | 19,7 % | 11,0 % |
| Spånga 8 Bromsten mellersta | Stockholm | 997 | 4,1 % | 40,2 % | 8,5 % | 23,8 % |
| Spånga 9 Bromsten S | Stockholm | 1 366 | 8,5 % | 18,4 % | 18,3 % | 6,4 % |
| Spånga 10 Hjulsta V | Stockholm | 1 539 | 7,0 % | 23,0 % | 12,8 % | 19,5 % |
| Spånga 11 Erikslund | Stockholm | 1 639 | 6,7 % | 23,4 % | 22,5 % | 17,9 % |
| Spånga 12 Nydal | Stockholm | 1 459 | 6,9 % | 20,4 % | 16,7 % | 28,5 % |
| Spånga 13 Tensta C | Stockholm | 1 483 | 8,9 % | 34,9 % | 11,2 % | 14,0 % |
| Spånga 14 Gullinge | Stockholm | 1 597 | 8,8 % | 24,4 % | 16,0 % | 17,3 % |
| Spånga 15 Risingeplan mfl | Stockholm | 1 515 | 8,0 % | 25,3 % | 16,0 % | 21,3 % |
| Spånga 16 Glömminge | Stockholm | 1 542 | 9,2 % | 27,2 % | 12,5 % | 18,9 % |
| Spånga 17 Rinkebysvängen N | Stockholm | 1 552 | 7,8 % | 25,7 % | 16,0 % | 22,6 % |
| Spånga 18 Rinkebystråket | Stockholm | 1 643 | 6,8 % | 27,8 % | 10,6 % | 23,9 % |
| Spånga 19 Rinkebysvängen V | Stockholm | 1 495 | 9,6 % | 27,1 % | 12,7 % | 22,6 % |
| Spånga 20 Kvarnbyvägen mfl | Stockholm | 1 732 | 7,8 % | 29,0 % | 11,7 % | 19,1 % |
| Spånga 21 Rinkeby C | Stockholm | 1 508 | 7,1 % | 22,7 % | 19,3 % | 13,1 % |
| Spånga 22 Rinkebysvängen Ö | Stockholm | 1 404 | 5,2 % | 18,5 % | 14,0 % | 36,2 % |
| Spånga 23 Rinkebysvängen S | Stockholm | 1 536 | 8,8 % | 26,7 % | 12,8 % | 15,4 % |
| Spånga 24 Spånga by | Stockholm | 1 500 | 7,7 % | 20,3 % | 21,9 % | 22,0 % |
| Spånga 25 Hjulsta Ö | Stockholm | 1 524 | 8,7 % | 24,5 % | 14,3 % | 17,5 % |
| Spånga 26 Spånga torg-Lunda | Stockholm | 1 286 | 5,4 % | 17,0 % | 25,7 % | 8,0 % |
| Spånga 27 Rinkeby mellersta | Stockholm | 1 618 | 9,1 % | 27,4 % | 14,5 % | 14,5 % |
| Spånga 28 Bromsten C | Stockholm | 1 344 | 7,7 % | 20,0 % | 17,6 % | 20,9 % |
| Spånga 29 Sundby N | Stockholm | 1 370 | 16,9 % | 60,6 % | 7,0 % | 35,8 % |
| Spånga 30 Bromsten V | Stockholm | 1 529 | 4,9 % | 29,8 % | 11,2 % | 18,9 % |
| Kista 1 Akalla C | Stockholm | 1 565 | 3,8 % | 17,0 % | 20,0 % | 32,8 % |
| Kista 2 Akalla Ö | Stockholm | 1 334 | 4,6 % | 16,3 % | 27,1 % | 17,8 % |
| Kista 3 Akalla N | Stockholm | 1 396 | 5,4 % | 16,9 % | 19,4 % | 28,4 % |
| Kista 4 Akalla V | Stockholm | 1 336 | 4,4 % | 13,6 % | 30,8 % | 18,3 % |
| Kista 5 Akalla S | Stockholm | 1 461 | 5,2 % | 14,8 % | 24,3 % | 19,2 % |
| Kista 6 Lofotenparken | Stockholm | 1 343 | 5,1 % | 15,3 % | 23,0 % | 28,8 % |
| Kista 7 Oslogatan | Stockholm | 1 536 | 7,0 % | 21,8 % | 16,9 % | 15,2 % |
| Kista 8 Nidarosgatan | Stockholm | 1 122 | 8,4 % | 21,4 % | 15,2 % | 20,0 % |
| Kista 9 Bergensgatan | Stockholm | 1 415 | 8,3 % | 23,6 % | 19,0 % | 10,7 % |
| Kista 10 Nordkapsgatan | Stockholm | 1 137 | 7,1 % | 20,2 % | 16,3 % | 18,8 % |
| Kista 11 Trondheimsgatan | Stockholm | 1 188 | 9,3 % | 24,4 % | 18,5 % | 11,2 % |
| Kista 12 Kista mellersta | Stockholm | 1 395 | 4,8 % | 15,6 % | 25,6 % | 17,8 % |
| Kista 13 Helsingörsgatan mfl | Stockholm | 1 453 | 6,1 % | 32,3 % | 17,1 % | 38,2 % |
| Kista 14 Kista V | Stockholm | 1 451 | 3,4 % | 17,6 % | 14,3 % | 24,5 % |
| Kista 15 Ärvinge S | Stockholm | 1 625 | 6,8 % | 23,4 % | 14,0 % | 19,8 % |
| Kista 16 Kista Gård | Stockholm | 1 386 | 7,2 % | 18,7 % | 9,7 % | 16,2 % |
| Kista 17 Ärvinge N | Stockholm | 1 398 | 4,8 % | 14,5 % | 24,7 % | 20,0 % |
| Kista 18 Kista S | Stockholm | 1 446 | 7,2 % | 17,9 % | 30,2 % | 14,8 % |
| Kista 19 Kista Ö | Stockholm | 1 080 | 7,8 % | 36,9 % | 25,5 % | 28,1 % |
| Kista 20 Husby C | Stockholm | 1 459 | 2,9 % | 17,0 % | 20,4 % | 26,2 % |
| Kista 21 Kista N | Stockholm | 1 427 | 8,5 % | 47,7 % | 2,2 % | 34,5 % |
| Södertälje 1 Södra-Värdsholmen | Södertälje | 1 532 | 3,3 % | 19,1 % | 21,1 % | 17,2 % |
| Södertälje 2 Saltskog östra | Södertälje | 1 384 | 5,1 % | 18,3 % | 19,0 % | 28,8 % |
| Södertälje 3 Saltskog västra | Södertälje | 1 333 | 8,3 % | 22,2 % | 13,9 % | 22,4 % |
| Södertälje 4 Västergård-Vibergen | Södertälje | 1 699 | 7,9 % | 20,8 % | 16,2 % | 17,6 % |
| Södertälje 5 Mariekälla södra | Södertälje | 1 488 | 4,8 % | 19,2 % | 17,3 % | 19,8 % |
| Södertälje 6 Västergård-Högmohöjden | Södertälje | 1 778 | 6,1 % | 19,9 % | 16,1 % | 17,4 % |
| Södertälje 7 Mariekälla norra | Södertälje | 1 489 | 4,2 % | 19,9 % | 24,4 % | 12,4 % |
| Södertälje 8 Centrum södra | Södertälje | 1 642 | 4,3 % | 16,8 % | 24,8 % | 14,7 % |
| Södertälje 9 Västra Blombacka | Södertälje | 1 601 | 6,5 % | 24,7 % | 9,4 % | 32,5 % |
| Södertälje 10 Tälje | Södertälje | 1 507 | 4,4 % | 18,6 % | 25,5 % | 14,5 % |
| Södertälje 11 Centrum norra | Södertälje | 1 178 | 2,9 % | 17,6 % | 25,4 % | 17,4 % |
| Södertälje 12 V. Bårsta - Blombacka | Södertälje | 1 487 | 6,3 % | 18,7 % | 21,7 % | 11,8 % |
| Södertälje 13 Bårstabergen östra | Södertälje | 1 743 | 3,9 % | 14,2 % | 34,6 % | 11,3 % |
| Södertälje 14 Snäckviken | Södertälje | 1 310 | 5,0 % | 23,0 % | 10,9 % | 29,1 % |
| Södertälje 52 Bårstafältet | Södertälje | 1 424 | 7,2 % | 18,3 % | 26,5 % | 17,7 % |
| Södertälje 15 Glasberga | Södertälje | 1 650 | 9,2 % | 21,5 % | 9,6 % | 4,7 % |
| Södertälje 16 Östertälje | Södertälje | 1 385 | 3,8 % | 19,1 % | 21,6 % | 11,0 % |
| Södertälje 17 Fornbacka | Södertälje | 1 860 | 7,5 % | 19,4 % | 15,2 % | 26,4 % |
| Södertälje 18 Hagaberg-Majtorp | Södertälje | 1 444 | 5,7 % | 15,0 % | 29,9 % | 6,0 % |
| Södertälje 19 Rosenlund västra | Södertälje | 1 372 | 3,9 % | 16,5 % | 22,6 % | 14,0 % |
| Södertälje 20 Rosenlund östra | Södertälje | 1 328 | 4,8 % | 15,6 % | 27,0 % | 9,5 % |
| Södertälje 21 Grusåsen västra | Södertälje | 1 843 | 3,9 % | 17,1 % | 25,4 % | 14,6 % |
| Södertälje 22 Grusåsen östra | Södertälje | 1 551 | 5,2 % | 17,9 % | 21,0 % | 17,5 % |
| Södertälje 23 Brunnsäng östra | Södertälje | 1 482 | 6,5 % | 17,7 % | 22,9 % | 11,9 % |
| Södertälje 24 Brunnsäng västra | Södertälje | 1 238 | 5,1 % | 16,7 % | 20,0 % | 20,4 % |
| Södertälje 25 Bergvik | Södertälje | 1 378 | 6,5 % | 14,6 % | 37,4 % | 6,6 % |
| Södertälje 26 Fornhöjden | Södertälje | 1 243 | 5,2 % | 16,3 % | 21,8 % | 26,0 % |
| Södertälje 27 Viksberg | Södertälje | 1 101 | 6,4 % | 12,5 % | 24,5 % | 5,1 % |
| Södertälje 28 Ritorp | Södertälje | 1 477 | 9,1 % | 22,1 % | 17,4 % | 4,7 % |
| Södertälje 29 Ragnhildsborg | Södertälje | 1 065 | 7,3 % | 20,3 % | 19,2 % | 3,7 % |
| Södertälje 30 Pershagen | Södertälje | 1 798 | 6,7 % | 14,1 % | 24,8 % | 4,0 % |
| Södertälje 31 Hovsjö norra | Södertälje | 1 224 | 3,8 % | 15,1 % | 28,3 % | 28,7 % |
| Södertälje 32 Hovsjö södra | Södertälje | 1 309 | 7,6 % | 19,9 % | 19,8 % | 27,8 % |
| Södertälje 33 Hovsjö-Tveta | Södertälje | 1 815 | 6,2 % | 17,3 % | 22,4 % | 14,5 % |
| Södertälje 35 Enhörna-Ekeby | Södertälje | 1 234 | 5,7 % | 11,6 % | 29,1 % | 8,6 % |
| Södertälje 36 Enhörna västra | Södertälje | 1 285 | 6,4 % | 12,6 % | 27,2 % | 3,5 % |
| Södertälje 40 Vårdinge | Södertälje | 1 687 | 7,1 % | 13,5 % | 25,9 % | 9,4 % |
| Södertälje 41 Järna centrum | Södertälje | 1 085 | 7,8 % | 14,2 % | 31,2 % | 6,7 % |
| Södertälje 42 Järna norra | Södertälje | 1 383 | 6,7 % | 19,1 % | 20,8 % | 15,0 % |
| Södertälje 43 Järna västra | Södertälje | 1 435 | 5,6 % | 12,6 % | 31,3 % | 5,8 % |
| Södertälje 44 Järna-Kallfors | Södertälje | 1 459 | 8,0 % | 19,6 % | 12,1 % | 7,1 % |
| Södertälje 45 Järna landsbygd | Södertälje | 1 431 | 6,5 % | 15,7 % | 26,3 % | 9,8 % |
| Södertälje 46 Järna östra | Södertälje | 1 139 | 6,1 % | 12,6 % | 29,1 % | 9,0 % |
| Södertälje 48 Hölö-Mörkö | Södertälje | 1 558 | 5,0 % | 12,5 % | 30,1 % | 8,0 % |
| Södertälje 47 Hölö västra | Södertälje | 1 582 | 6,2 % | 12,6 % | 22,6 % | 7,8 % |
| Södertälje 50 Geneta södra | Södertälje | 1 238 | 9,0 % | 21,7 % | 28,1 % | 3,5 % |
| Södertälje 51 Geneta norra | Södertälje | 1 761 | 7,6 % | 19,3 % | 20,8 % | 27,3 % |
| Södertälje 53 Ronna södra | Södertälje | 1 620 | 7,9 % | 21,0 % | 22,5 % | 19,2 % |
| Södertälje 54 Ronna västra | Södertälje | 1 696 | 8,7 % | 22,1 % | 20,8 % | 26,1 % |
| Södertälje 55 Ronna norra | Södertälje | 1 570 | 9,3 % | 23,2 % | 16,0 % | 36,5 % |
| Södertälje 56 Ronna-Karlhov | Södertälje | 1 737 | 6,5 % | 21,4 % | 18,5 % | 20,3 % |
| Södertälje 57 Lina västra | Södertälje | 1 428 | 9,2 % | 23,4 % | 19,7 % | 9,7 % |
| Södertälje 58 Lina östra | Södertälje | 1 354 | 6,2 % | 17,9 % | 27,8 % | 7,5 % |
| Södertälje 59 Glasberga V-Gärtuna | Södertälje | 1 366 | 5,9 % | 15,9 % | 22,3 % | 5,7 % |
| Danviken, Saltsjöqvarn | Nacka | 1 768 | 3,0 % | 6,3 % | 58,1 % | 4,0 % |
| Henriksdal | Nacka | 1 323 | 3,6 % | 13,9 % | 24,6 % | 11,9 % |
| Finnboda | Nacka | 1 402 | 2,6 % | 7,8 % | 29,8 % | 5,1 % |
| Finnberget, Kvarnholmen V | Nacka | 1 100 | 2,9 % | 10,8 % | 29,4 % | 8,3 % |
| Kvarnholmen NÖ | Nacka | 1 613 | 3,8 % | 10,4 % | 17,0 % | 6,1 % |
| Kvarnholmen SÖ | Nacka | 973 | 5,2 % | 17,2 % | 11,4 % | 9,2 % |
| Sickla V | Nacka | 1 297 | 5,4 % | 14,3 % | 26,0 % | 4,3 % |
| Alphyddan | Nacka | 1 282 | 4,5 % | 30,7 % | 21,4 % | 8,1 % |
| Sickla Ö, Tallbacken | Nacka | 1 289 | 4,2 % | 14,4 % | 22,3 % | 4,9 % |
| Nysätra, Hästhagen, Ekudden | Nacka | 1 749 | 6,6 % | 15,2 % | 27,4 % | 5,3 % |
| Järla sjö | Nacka | 1 618 | 4,1 % | 12,7 % | 18,4 % | 3,9 % |
| Finntorp S | Nacka | 1 412 | 3,2 % | 14,7 % | 36,6 % | 6,8 % |
| Finntorp N, Marinstaden, Birka | Nacka | 1 246 | 5,5 % | 14,2 % | 22,2 % | 6,7 % |
| Järlahöjden, Nya gatan | Nacka | 1 221 | 2,9 % | 24,5 % | 13,1 % | 11,6 % |
| Lillängen, Storängen | Nacka | 1 231 | 8,4 % | 14,4 % | 30,2 % | 3,6 % |
| Nacka strand, Vikdalen | Nacka | 1 559 | 5,0 % | 14,0 % | 21,7 % | 6,3 % |
| Jarlaberg N | Nacka | 1 308 | 4,3 % | 10,2 % | 35,9 % | 8,6 % |
| Jarlaberg S | Nacka | 1 622 | 4,7 % | 18,9 % | 13,7 % | 8,4 % |
| Nacka Centrum | Nacka | 1 627 | 3,6 % | 13,4 % | 28,6 % | 9,2 % |
| Skogalund | Nacka | 1 697 | 6,4 % | 16,6 % | 21,2 % | 5,4 % |
| Ekängen, Saltängen V | Nacka | 1 440 | 7,6 % | 17,2 % | 21,2 % | 4,0 % |
| Saltsjö-Duvnäs, Saltängen Ö | Nacka | 1 528 | 8,6 % | 17,4 % | 24,1 % | 3,4 % |
| Ektorp | Nacka | 1 681 | 7,0 % | 31,9 % | 21,9 % | 9,6 % |
| Skuru | Nacka | 1 370 | 8,5 % | 14,9 % | 19,0 % | 5,0 % |
| Duvnäs Utskog | Nacka | 1 263 | 8,8 % | 13,9 % | 16,4 % | 2,8 % |
| Fisksätra V | Nacka | 1 553 | 6,8 % | 17,8 % | 23,2 % | 17,2 % |
| Fisksätra Ö | Nacka | 1 547 | 6,1 % | 21,4 % | 16,4 % | 25,7 % |
| Fisksätra S | Nacka | 1 400 | 5,7 % | 16,6 % | 29,1 % | 16,9 % |
| Fisksätra N | Nacka | 1 566 | 4,7 % | 21,5 % | 18,3 % | 29,2 % |
| Kolarängen | Nacka | 1 371 | 8,6 % | 14,3 % | 24,8 % | 3,3 % |
| Älta gård | Nacka | 1 493 | 9,0 % | 14,3 % | 24,8 % | 4,7 % |
| Stensö N | Nacka | 1 439 | 4,6 % | 14,3 % | 36,5 % | 9,5 % |
| Stensö S | Nacka | 1 536 | 6,3 % | 22,6 % | 13,3 % | 12,4 % |
| Hedvigslund | Nacka | 1 278 | 8,8 % | 16,0 % | 14,2 % | 4,7 % |
| Sigfridsborg | Nacka | 1 440 | 10,4 % | 15,2 % | 20,0 % | 3,0 % |
| Ältadalen, Södra Hedvigslund | Nacka | 1 216 | 5,3 % | 7,4 % | 3,6 % | 3,9 % |
| Skogsö, Baggensudden, Neglinge N | Nacka | 1 383 | 7,2 % | 14,6 % | 33,2 % | 3,3 % |
| Igelboda, Neglinge S | Nacka | 1 276 | 9,2 % | 15,0 % | 27,7 % | 2,1 % |
| Igelbodaplatån, Ljuskärrsberget | Nacka | 1 439 | 3,1 % | 9,7 % | 46,6 % | 4,9 % |
| Tattby, Solsidan N | Nacka | 1 095 | 10,4 % | 15,9 % | 25,1 % | 3,8 % |
| Rösunda | Nacka | 1 473 | 6,9 % | 11,9 % | 44,8 % | 2,5 % |
| Solsidan S, Älgö | Nacka | 1 442 | 10,1 % | 15,4 % | 24,0 % | 4,7 % |
| Lilla Björknäs, Björknäs N | Nacka | 1 734 | 10,0 % | 17,1 % | 19,3 % | 4,5 % |
| Björknäs S | Nacka | 1 604 | 7,9 % | 17,1 % | 24,6 % | 7,7 % |
| Eknäs Ö, Hjortängen, Lännersta V | Nacka | 1 621 | 10,7 % | 17,6 % | 15,7 % | 4,9 % |
| Lännersta N | Nacka | 1 769 | 11,1 % | 17,9 % | 14,8 % | 3,2 % |
| Lännersta S | Nacka | 1 358 | 12,2 % | 17,8 % | 15,5 % | 3,0 % |
| Källvägsområdet | Nacka | 1 937 | 9,5 % | 15,3 % | 14,2 % | 4,5 % |
| Krokhöjden | Nacka | 1 689 | 4,9 % | 13,9 % | 33,9 % | 5,6 % |
| Orminge C | Nacka | 1 726 | 5,2 % | 25,5 % | 14,2 % | 16,9 % |
| Orminge S | Nacka | 1 276 | 6,4 % | 16,1 % | 32,0 % | 8,0 % |
| Orminge N | Nacka | 1 477 | 4,6 % | 17,9 % | 22,0 % | 16,2 % |
| Orminge Ö | Nacka | 1 566 | 8,5 % | 14,0 % | 24,3 % | 3,8 % |
| Hasseludden, Kummelnäs V | Nacka | 1 754 | 6,3 % | 15,6 % | 18,2 % | 8,4 % |
| Gustavsvik, Insjön, Velamsund | Nacka | 1 454 | 8,9 % | 14,9 % | 22,8 % | 7,9 % |
| Mensättra, Eriksvik | Nacka | 1 516 | 9,6 % | 16,8 % | 14,3 % | 7,4 % |
| Eknäs V, Tollare V | Nacka | 1 257 | 7,9 % | 16,3 % | 15,4 % | 6,1 % |
| Tollare Ö | Nacka | 1 535 | 3,9 % | 10,7 % | 14,7 % | 5,4 % |
| Kummelnäs Ö | Nacka | 1 274 | 8,8 % | 14,6 % | 18,1 % | 4,9 % |
| Vikingshill | Nacka | 1 146 | 8,6 % | 14,2 % | 13,0 % | 6,2 % |
| Lilla Alby Östra | Sundbyberg | 1 664 | 4,0 % | 17,5 % | 18,2 % | 8,5 % |
| Lilla Alby Mellan | Sundbyberg | 1 645 | 2,2 % | 14,9 % | 26,4 % | 7,5 % |
| Lilla Alby Signalfabriken | Sundbyberg | 1 776 | 2,9 % | 14,5 % | 18,8 % | 6,1 % |
| Centrala SBG Kyrkparken | Sundbyberg | 1 347 | 4,1 % | 18,8 % | 23,2 % | 7,1 % |
| Centrala SBG Östra | Sundbyberg | 1 862 | 2,1 % | 23,7 % | 11,3 % | 6,9 % |
| Centrala SBG Mellersta | Sundbyberg | 1 047 | 1,5 % | 22,3 % | 20,8 % | 6,4 % |
| Centrala SBG Esplanaden | Sundbyberg | 1 330 | 2,6 % | 17,8 % | 22,7 % | 6,8 % |
| Centrala SBG Västra | Sundbyberg | 1 036 | 1,8 % | 22,8 % | 15,7 % | 7,1 % |
| Centrala SBG Norra | Sundbyberg | 1 504 | 2,3 % | 17,8 % | 21,4 % | 5,3 % |
| Tulemarken | Sundbyberg | 1 392 | 3,2 % | 14,2 % | 26,1 % | 4,9 % |
| Storskogen Västra | Sundbyberg | 1 343 | 2,7 % | 18,2 % | 21,3 % | 7,4 % |
| Storskogen Östra | Sundbyberg | 1 305 | 1,9 % | 8,2 % | 43,6 % | 4,9 % |
| Ör | Sundbyberg | 1 699 | 4,0 % | 15,5 % | 17,8 % | 11,6 % |
| Hallonbergen Norra | Sundbyberg | 1 090 | 3,6 % | 24,6 % | 4,1 % | 26,8 % |
| Hallonbergen Östra | Sundbyberg | 1 184 | 4,2 % | 19,5 % | 19,3 % | 29,1 % |
| Hallonbergen Västra | Sundbyberg | 1 393 | 7,3 % | 21,8 % | 16,7 % | 20,7 % |
| Duvbo Södra | Sundbyberg | 1 111 | 6,2 % | 16,0 % | 21,7 % | 7,5 % |
| Duvbo Norra | Sundbyberg | 1 080 | 7,2 % | 13,5 % | 31,9 % | 5,6 % |
| Rissne Sydvästra | Sundbyberg | 1 622 | 6,0 % | 18,2 % | 14,8 % | 19,4 % |
| Rissne Nordvästra | Sundbyberg | 1 374 | 5,2 % | 18,5 % | 16,7 % | 16,3 % |
| Rissne Nordöstra | Sundbyberg | 1 380 | 5,6 % | 16,4 % | 20,5 % | 10,7 % |
| Rissne kv. Skvadronen m.fl. | Sundbyberg | 1 357 | 6,1 % | 15,9 % | 16,6 % | 12,4 % |
| Stora Ursvik Milot | Sundbyberg | 1 115 | 13,4 % | 22,1 % | 5,5 % | 6,0 % |
| Brotorp/Kymlinge | Sundbyberg | 1 522 | 8,3 % | 17,3 % | 5,2 % | 11,7 % |
| Centrala SBG Tornparken | Sundbyberg | 1 398 | 3,9 % | 18,0 % | 23,0 % | 4,9 % |
| Stora Ursvik Kvarnkullen | Sundbyberg | 1 542 | 2,9 % | 17,3 % | 6,2 % | 18,0 % |
| Stora Ursviks Gård | Sundbyberg | 1 363 | 4,8 % | 20,4 % | 7,6 % | 19,3 % |
| Lilla Alby Bällstaviken | Sundbyberg | 1 265 | 1,9 % | 7,7 % | 40,6 % | 4,8 % |
| Stora Ursvik Forskningsringen | Sundbyberg | 1 894 | 3,1 % | 22,1 % | 3,7 % | 16,8 % |
| Lilla Ursvik | Sundbyberg | 797 | 9,5 % | 17,7 % | 19,2 % | 10,0 % |
| Hallonbergen Mellan | Sundbyberg | 1 424 | 5,8 % | 20,5 % | 16,2 % | 22,9 % |
| Rissne kv. Batteriet m.fl. | Sundbyberg | 1 273 | 3,9 % | 21,2 % | 8,2 % | 19,0 % |
| Stora Ursvik Västra | Sundbyberg | 1 219 | 3,8 % | 34,8 % | 2,2 % | 24,7 % |
| 1 Järvastaden S | Solna | 1 439 | 3,5 % | 14,0 % | 7,8 % | 16,3 % |
| 2 Ritorp-Nya Ulriksdal | Solna | 1 831 | 4,6 % | 21,2 % | 8,2 % | 15,2 % |
| 3 Kungshamra | Solna | 1 541 | 7,7 % | 75,7 % | 0,0 % | 53,4 % |
| 4 Bergshamra Ö | Solna | 1 226 | 3,2 % | 12,5 % | 35,2 % | 6,4 % |
| 5 Haga | Solna | 1 480 | 3,6 % | 30,0 % | 9,7 % | 20,6 % |
| 6 Huvudsta Ingenting | Solna | 1 648 | 2,2 % | 17,7 % | 9,0 % | 23,8 % |
| 7 Huvudsta SO - Västraskogen | Solna | 1 403 | 2,1 % | 11,9 % | 32,7 % | 11,0 % |
| 8 Huvudsta S | Solna | 1 616 | 2,1 % | 9,0 % | 33,3 % | 11,0 % |
| 9 Huvudsta Centrum Ö | Solna | 1 495 | 4,5 % | 12,8 % | 23,1 % | 13,5 % |
| 10 Huvudsta N | Solna | 1 516 | 3,2 % | 15,2 % | 28,4 % | 14,8 % |
| 11 Huvudsta V | Solna | 1 502 | 3,3 % | 13,0 % | 19,2 % | 20,6 % |
| 12 Huvudsta SV | Solna | 1 448 | 3,9 % | 14,1 % | 27,2 % | 12,0 % |
| 29 Frösunda N | Solna | 1 492 | 5,2 % | 10,9 % | 23,1 % | 7,9 % |
| 31 Frösunda Centrum | Solna | 1 453 | 5,3 % | 11,7 % | 26,8 % | 9,4 % |
| 32 Bergshamra N | Solna | 1 382 | 4,1 % | 24,5 % | 29,2 % | 12,7 % |
| 33 Bergshamra S | Solna | 1 376 | 4,0 % | 10,5 % | 38,2 % | 7,1 % |
| 34 Ulriksdal- Bergshamra | Solna | 1 311 | 5,0 % | 18,3 % | 21,3 % | 12,4 % |
| 35 Huvudsta Ö | Solna | 1 493 | 5,0 % | 49,6 % | 7,0 % | 54,1 % |
| 37 Agnesberg | Solna | 1 365 | 5,9 % | 16,1 % | 21,4 % | 9,5 % |
| 38 Bagartorp | Solna | 1 052 | 7,3 % | 37,2 % | 16,2 % | 16,2 % |
| 39 Huvudsta Centrum V | Solna | 1 447 | 3,5 % | 14,1 % | 18,9 % | 14,0 % |
| 42 Järvastaden N | Solna | 1 431 | 6,4 % | 10,1 % | 5,4 % | 7,5 % |
| 43 Ritorp S-Frösunda | Solna | 1 372 | 4,5 % | 14,6 % | 19,5 % | 11,0 % |
| 44 Huvudsta pampasparken | Solna | 1 495 | 3,3 % | 13,0 % | 20,7 % | 16,1 % |
| 46 Järvastaden V | Solna | 1 480 | 2,6 % | 15,1 % | 5,3 % | 14,0 % |
| 13 Skytteholm SO | Solna | 1 439 | 3,6 % | 14,9 % | 28,2 % | 12,0 % |
| 14 Skytteholm S | Solna | 1 544 | 5,1 % | 16,9 % | 22,7 % | 11,4 % |
| 15 Solna Centrum | Solna | 1 732 | 2,6 % | 12,2 % | 24,7 % | 12,4 % |
| 16 Skytteholm SV | Solna | 1 624 | 5,8 % | 15,3 % | 21,8 % | 10,1 % |
| 17 Råsunda SV | Solna | 1 698 | 3,1 % | 17,3 % | 23,3 % | 10,8 % |
| 18 Råsunda Centrum | Solna | 1 366 | 2,5 % | 18,9 % | 13,6 % | 13,1 % |
| 19 Råsunda V | Solna | 1 703 | 5,9 % | 20,5 % | 21,7 % | 5,3 % |
| 20 Råsunda Filmstaden | Solna | 1 610 | 4,8 % | 12,9 % | 25,6 % | 5,6 % |
| 21 Råsunda N | Solna | 1 657 | 4,1 % | 20,0 % | 21,1 % | 5,9 % |
| 22 Arenastaden | Solna | 1 607 | 2,5 % | 15,2 % | 12,4 % | 17,7 % |
| 23 Råsunda SO | Solna | 1 567 | 2,8 % | 20,7 % | 18,3 % | 8,0 % |
| 24 Råsunda Ö | Solna | 1 673 | 2,3 % | 20,5 % | 17,5 % | 9,7 % |
| 25 Haga Norra | Solna | 1 446 | 2,6 % | 21,8 % | 13,5 % | 13,1 % |
| 26 Hagalund NV | Solna | 1 648 | 3,9 % | 22,9 % | 20,1 % | 17,5 % |
| 27 Rudviken Västravägen | Solna | 1 543 | 4,2 % | 15,4 % | 24,3 % | 11,5 % |
| 28 Hagalund S | Solna | 1 482 | 4,0 % | 15,4 % | 26,5 % | 18,2 % |
| 30 Frösunda S | Solna | 1 628 | 5,5 % | 23,6 % | 18,3 % | 12,3 % |
| 36 Råsunda NV - Näckrosen | Solna | 1 579 | 2,7 % | 21,0 % | 17,7 % | 8,4 % |
| 40 Skytteholm N | Solna | 1 627 | 3,3 % | 19,6 % | 20,5 % | 7,9 % |
| 41 Råsunda NO | Solna | 1 706 | 3,3 % | 25,4 % | 13,8 % | 8,9 % |
| 45 Hagalund N | Solna | 1 572 | 4,8 % | 16,9 % | 23,4 % | 10,2 % |
| Sticklinge N | Lidingö | 1 485 | 10,0 % | 16,6 % | 20,8 % | 4,2 % |
| Sticklinge S - Islinge | Lidingö | 1 601 | 7,3 % | 14,1 % | 25,0 % | 6,1 % |
| Näset V | Lidingö | 1 230 | 5,6 % | 16,4 % | 29,5 % | 4,5 % |
| Näset Ö | Lidingö | 1 496 | 5,5 % | 13,8 % | 29,5 % | 4,7 % |
| Bo - Björnbo | Lidingö | 1 386 | 7,4 % | 12,7 % | 41,3 % | 2,9 % |
| Rudboda V - Bosön | Lidingö | 1 524 | 7,2 % | 13,8 % | 30,2 % | 3,9 % |
| Rudboda Ö - Yttringe - Elfvik | Lidingö | 1 201 | 8,0 % | 13,2 % | 27,8 % | 2,8 % |
| Torsvik N - Hersby N | Lidingö | 1 374 | 9,2 % | 16,5 % | 30,9 % | 4,9 % |
| Torsvik S - centrum | Lidingö | 1 481 | 4,5 % | 17,8 % | 29,5 % | 6,6 % |
| Herserud | Lidingö | 1 636 | 5,2 % | 13,3 % | 38,2 % | 4,6 % |
| Hersby S | Lidingö | 1 518 | 8,8 % | 16,9 % | 21,3 % | 4,3 % |
| Baggeby | Lidingö | 1 418 | 3,4 % | 16,6 % | 29,5 % | 8,4 % |
| Bodal | Lidingö | 1 247 | 4,3 % | 13,1 % | 34,2 % | 7,1 % |
| Hersby SÖ - Mosstorp | Lidingö | 1 649 | 8,1 % | 15,9 % | 23,9 % | 3,9 % |
| Gångsätra V | Lidingö | 1 225 | 5,3 % | 15,8 % | 25,4 % | 9,5 % |
| Larsberg N | Lidingö | 1 882 | 4,8 % | 22,5 % | 23,5 % | 11,2 % |
| Larsberg S | Lidingö | 1 395 | 5,8 % | 12,3 % | 36,3 % | 8,0 % |
| Gångsätra Ö | Lidingö | 1 636 | 6,5 % | 12,8 % | 28,9 % | 6,5 % |
| Skärsätra | Lidingö | 1 398 | 5,9 % | 12,8 % | 30,3 % | 6,4 % |
| Stockby - Mölna V - Fjäderholmarna | Lidingö | 954 | 8,6 % | 14,3 % | 24,6 % | 6,8 % |
| Mölna Ö - Brevik V | Lidingö | 1 519 | 9,1 % | 15,6 % | 20,7 % | 4,5 % |
| Brevik Ö - Käppala S | Lidingö | 1 444 | 8,7 % | 12,0 % | 30,8 % | 3,9 % |
| Gåshaga | Lidingö | 1 402 | 10,6 % | 15,6 % | 33,5 % | 3,8 % |
| Ekholmsnäs - Killinge | Lidingö | 1 251 | 6,3 % | 14,1 % | 22,8 % | 7,2 % |
| Käppala N | Lidingö | 1 326 | 5,5 % | 18,5 % | 15,5 % | 18,9 % |
| Dalénum | Lidingö | 1 837 | 4,0 % | 10,4 % | 38,8 % | 7,0 % |
| Vaxön Öst-Tynningö | Vaxholm | 1 443 | 4,9 % | 10,9 % | 48,0 % | 3,0 % |
| Vaxön Mitt | Vaxholm | 1 261 | 4,4 % | 9,4 % | 48,0 % | 3,0 % |
| Vaxön Väst-Karlsudd | Vaxholm | 1 422 | 7,0 % | 15,0 % | 27,6 % | 7,5 % |
| Resarö Väst | Vaxholm | 1 193 | 11,4 % | 17,8 % | 18,4 % | 2,9 % |
| Resarö Öst | Vaxholm | 1 198 | 9,3 % | 14,4 % | 20,9 % | 2,4 % |
| Rindö-Skarpö | Vaxholm | 1 517 | 5,7 % | 10,9 % | 36,3 % | 3,2 % |
| Kullö-Eriksö-Bogesund | Vaxholm | 1 359 | 8,9 % | 15,3 % | 25,0 % | 3,9 % |
| Norrtälje - Kvisthamra | Norrtälje | 1 348 | 5,7 % | 9,3 % | 38,6 % | 2,4 % |
| Norrtälje - Flygfältet | Norrtälje | 1 194 | 6,3 % | 15,7 % | 27,6 % | 5,9 % |
| Norrtälje - Grossgärdet - Nordrona | Norrtälje | 1 421 | 6,9 % | 29,1 % | 26,5 % | 8,6 % |
| Norrtälje - Bryggården | Norrtälje | 1 738 | 3,0 % | 16,0 % | 43,4 % | 3,6 % |
| Norrtälje - Övre Bryggårdsgärdet | Norrtälje | 1 938 | 4,3 % | 24,6 % | 36,1 % | 7,6 % |
| Norrtälje - Gransäter | Norrtälje | 1 223 | 4,1 % | 16,4 % | 29,3 % | 4,4 % |
| Norrtälje - Grind | Norrtälje | 1 484 | 2,6 % | 11,3 % | 44,0 % | 3,9 % |
| Norrtälje - Solbacka - Fågelsången | Norrtälje | 1 478 | 7,6 % | 13,6 % | 27,0 % | 2,6 % |
| Norrtälje - Vigelsjö | Norrtälje | 1 312 | 4,7 % | 12,0 % | 36,8 % | 6,2 % |
| Norrtälje - Stadskärnan | Norrtälje | 1 812 | 2,6 % | 9,8 % | 47,7 % | 3,1 % |
| Norrtälje - Bältartorp | Norrtälje | 1 657 | 4,6 % | 21,4 % | 32,0 % | 5,7 % |
| Norrtälje - Norra | Norrtälje | 1 125 | 4,9 % | 12,5 % | 29,7 % | 3,3 % |
| Norrtälje - Norrtälje hamn | Norrtälje | 1 041 | 1,9 % | 5,7 % | 70,2 % | 2,7 % |
| Norrtälje - Östra | Norrtälje | 1 040 | 6,6 % | 16,1 % | 17,3 % | 2,7 % |
| Väddö Södra | Norrtälje | 1 052 | 3,5 % | 6,6 % | 56,4 % | 2,9 % |
| Väddö Norra | Norrtälje | 1 034 | 2,3 % | 4,9 % | 53,6 % | 4,6 % |
| Älmsta | Norrtälje | 1 463 | 4,7 % | 11,5 % | 41,6 % | 5,1 % |
| Hallsta - Centrum | Norrtälje | 1 376 | 4,3 % | 12,1 % | 37,7 % | 9,2 % |
| Hallsta - Norra | Norrtälje | 1 197 | 4,8 % | 15,9 % | 31,6 % | 11,2 % |
| Herräng | Norrtälje | 884 | 1,9 % | 4,2 % | 50,8 % | 4,3 % |
| Edebo och Häverö | Norrtälje | 1 718 | 5,4 % | 11,0 % | 37,7 % | 4,2 % |
| Edsbro och Ununge | Norrtälje | 1 527 | 3,2 % | 8,8 % | 38,8 % | 3,9 % |
| Fasterna | Norrtälje | 1 440 | 4,7 % | 13,2 % | 29,6 % | 8,5 % |
| Rimbo - Bålbro-Västertorp | Norrtälje | 1 539 | 5,5 % | 15,1 % | 22,8 % | 12,6 % |
| Rimbo - Centrum - Långsjö | Norrtälje | 1 378 | 4,6 % | 11,9 % | 36,9 % | 7,7 % |
| Rimbo - Östra & Rö | Norrtälje | 1 399 | 4,8 % | 12,4 % | 28,7 % | 8,0 % |
| Rimbo - Håsta-Vallby | Norrtälje | 1 423 | 5,7 % | 14,3 % | 29,8 % | 6,5 % |
| Skederid och Husby-Sjuhundra | Norrtälje | 1 306 | 4,1 % | 12,2 % | 25,7 % | 5,4 % |
| Gottröra och Närtuna | Norrtälje | 1 326 | 4,4 % | 10,0 % | 28,2 % | 6,5 % |
| Lohärad - Malsta | Norrtälje | 916 | 5,9 % | 13,8 % | 24,8 % | 1,9 % |
| Estuna | Norrtälje | 972 | 5,5 % | 13,6 % | 26,5 % | 3,8 % |
| Söderbykarl | Norrtälje | 1 068 | 5,2 % | 11,9 % | 28,7 % | 3,2 % |
| Roslags-Bro | Norrtälje | 1 353 | 6,3 % | 11,3 % | 29,7 % | 3,0 % |
| Vätö | Norrtälje | 1 015 | 3,3 % | 7,5 % | 44,1 % | 3,6 % |
| Rådmansö - Västra | Norrtälje | 1 119 | 3,8 % | 8,5 % | 40,6 % | 3,4 % |
| Rådmansö - Östra | Norrtälje | 1 066 | 2,7 % | 6,8 % | 45,1 % | 3,4 % |
| Frötuna - Östra | Norrtälje | 1 556 | 4,0 % | 9,3 % | 35,2 % | 3,2 % |
| Frötuna - Västra | Norrtälje | 1 030 | 5,4 % | 9,7 % | 26,8 % | 3,3 % |
| Blidö | Norrtälje | 959 | 1,9 % | 3,9 % | 60,5 % | 2,4 % |
| Bergshamra | Norrtälje | 1 620 | 4,7 % | 9,9 % | 36,7 % | 4,1 % |
| Hysingsvik | Norrtälje | 1 252 | 4,2 % | 10,1 % | 36,3 % | 4,8 % |
| Riala | Norrtälje | 1 339 | 3,9 % | 9,8 % | 28,3 % | 9,6 % |
| Sjudargården-S:t Per | Sigtuna | 1 438 | 8,1 % | 14,9 % | 28,2 % | 5,2 % |
| Centrala Sigtuna-Utsikten-Viken | Sigtuna | 1 711 | 7,1 % | 14,3 % | 31,1 % | 5,4 % |
| Brännbo-Klockbacken | Sigtuna | 1 643 | 6,8 % | 15,7 % | 28,7 % | 11,7 % |
| Norra Sigtuna-Prästängen | Sigtuna | 1 502 | 5,7 % | 12,5 % | 24,0 % | 10,1 % |
| Stadsängarna-Ragvaldsbo | Sigtuna | 1 041 | 4,3 % | 16,3 % | 32,7 % | 14,6 % |
| Munkholmen | Sigtuna | 1 050 | 7,6 % | 14,8 % | 24,6 % | 4,9 % |
| Björkbacka-Charlottenberg-Til | Sigtuna | 1 220 | 10,2 % | 18,9 % | 16,6 % | 5,2 % |
| Rävsta-Steningehöjden | Sigtuna | 1 236 | 8,9 % | 18,0 % | 10,2 % | 11,8 % |
| Arenberga | Sigtuna | 1 826 | 6,0 % | 16,6 % | 23,4 % | 11,9 % |
| Östra Norrbacka-Rolsta | Sigtuna | 1 491 | 6,0 % | 21,1 % | 13,3 % | 28,1 % |
| Gamla Märsta | Sigtuna | 1 445 | 5,4 % | 19,5 % | 18,8 % | 18,4 % |
| Sätuna | Sigtuna | 1 447 | 5,5 % | 16,1 % | 24,5 % | 13,0 % |
| Norra Ekilla | Sigtuna | 1 025 | 7,5 % | 17,6 % | 26,1 % | 8,4 % |
| Centrala Märsta | Sigtuna | 1 569 | 4,7 % | 18,7 % | 18,6 % | 18,7 % |
| Sundveda-Södra Ekilla | Sigtuna | 1 705 | 5,4 % | 16,3 % | 22,6 % | 13,6 % |
| Tingvalla | Sigtuna | 1 522 | 6,5 % | 22,1 % | 13,1 % | 30,4 % |
| Odensala | Sigtuna | 1 090 | 7,1 % | 13,4 % | 25,3 % | 6,7 % |
| Nymärsta | Sigtuna | 1 410 | 4,8 % | 19,1 % | 17,9 % | 28,3 % |
| Norra Rosersberg-Skånela | Sigtuna | 1 198 | 6,4 % | 14,3 % | 21,4 % | 10,0 % |
| Södra Rosersberg | Sigtuna | 1 119 | 6,2 % | 16,7 % | 22,0 % | 7,1 % |
| Lunda-Skepptuna-Vidbo | Sigtuna | 1 050 | 5,5 % | 13,0 % | 25,1 % | 8,3 % |
| Östra Valsta | Sigtuna | 1 647 | 6,3 % | 21,1 % | 13,5 % | 31,3 % |
| Norra Valsta | Sigtuna | 1 519 | 6,8 % | 20,6 % | 17,6 % | 22,3 % |
| Valsta Centrum | Sigtuna | 1 512 | 7,3 % | 20,2 % | 17,6 % | 26,1 % |
| Östra Steninge | Sigtuna | 1 149 | 8,6 % | 19,0 % | 21,1 % | 10,7 % |
| Västra Steninge | Sigtuna | 1 784 | 8,9 % | 20,5 % | 20,2 % | 9,0 % |
| Södra Valsta | Sigtuna | 1 790 | 8,0 % | 21,7 % | 13,0 % | 29,1 % |
| Steninge slottsby | Sigtuna | 1 820 | 4,7 % | 20,9 % | 6,2 % | 14,5 % |
| Nynäshamn 1 Sandhamn | Nynäshamn | 984 | 5,8 % | 13,4 % | 25,7 % | 3,7 % |
| Nynäshamn 2 Estö Ö | Nynäshamn | 1 103 | 5,3 % | 12,1 % | 34,2 % | 5,0 % |
| Nynäshamn 3 Estö V | Nynäshamn | 1 280 | 6,7 % | 15,1 % | 31,1 % | 7,1 % |
| Nynäshamn 4 Centrala Nynäs | Nynäshamn | 1 665 | 3,7 % | 9,3 % | 44,6 % | 5,7 % |
| Nynäshamn 5 Gröndal | Nynäshamn | 992 | 5,2 % | 17,6 % | 30,9 % | 13,6 % |
| Nynäshamn 7 Via | Nynäshamn | 1 650 | 3,2 % | 10,3 % | 51,9 % | 4,2 % |
| Nynäshamn 8 Kullsta | Nynäshamn | 1 149 | 3,0 % | 17,0 % | 32,2 % | 7,0 % |
| Nynäshamn 9 Nicksta | Nynäshamn | 1 691 | 7,5 % | 20,2 % | 18,6 % | 21,5 % |
| Nynäshamn 10 Vaktberget | Nynäshamn | 1 942 | 3,9 % | 20,5 % | 23,2 % | 14,9 % |
| Nynäshamn 11 Hacktorp | Nynäshamn | 903 | 6,3 % | 11,4 % | 27,4 % | 6,2 % |
| Nynäshamn 18 Sorunda S | Nynäshamn | 1 526 | 4,1 % | 10,6 % | 31,6 % | 5,9 % |
| Nynäshamn 19 Mellersta Sorunda | Nynäshamn | 1 455 | 4,6 % | 11,5 % | 26,0 % | 5,6 % |
| Nynäshamn 20 Sorunda N | Nynäshamn | 1 861 | 4,8 % | 11,0 % | 25,3 % | 5,9 % |
| Nynäshamn 17 Torö | Nynäshamn | 513 | 2,1 % | 3,9 % | 50,1 % | 2,1 % |
| Nynäshamn 13 Ösmo V | Nynäshamn | 913 | 5,9 % | 11,4 % | 31,4 % | 4,3 % |
| Nynäshamn 14 Ösmo Ö | Nynäshamn | 1 803 | 7,5 % | 18,1 % | 18,5 % | 21,0 % |
| Nynäshamn 15 Ösmo S | Nynäshamn | 1 417 | 6,2 % | 13,3 % | 25,7 % | 7,3 % |
| Nynäshamn 16 Ösmo N | Nynäshamn | 1 269 | 7,4 % | 13,4 % | 20,5 % | 5,7 % |
