Gärahovs Bygg Aktiebolag, som grundades år 1995, rapporterade en omsättning på 1,6 miljarder kronor i sitt senaste bokslut (december 2022) med en förlust på 85,3 miljoner kronor. Bolaget anställde då 141 personer.
Sammanlagt inledde två bolag konkurs under förra veckan i Vaggeryd. Förutom Gärahovs Bygg Aktiebolag noterar vi Vägmaskiner i Skillingaryd AB, som verkat i 20 år.
Bolag som inledde konkurs under vecka 17 i Vaggeryds kommun
Olika publiceringsverktyg hanterar tabeller olika.
I vissa CMS finns ett tabellverktyg där du kan klistra in tabelldata direkt i tabellredigeringsverktyget (ofta som csv eller tsv).
I andra CMS måste du växla till ”källredigering”, ”kodläge” eller liknande, och klistra in tabellen som html.
Kontakta gärna oss om ditt publiceringsverktyg kräver ett format som inte finns med här!
Lokal, datadriven journalistik
Newsworthy är en nyhetssajt som gör lokal journalistik baserat på data. Vi är datajournalister som analyserar och tolkar världen på siffror, snarare än tyckande.
Allt vi gör sker ur ett lokalt perspektiv. Alla artiklar lokalanpassas ner på kommun- och länsnivå.
Kakor och användningsspårning
När du besöker oss så lagras lite data hos dig via din webbläsare,
t.ex. genom kakor (cookies). Läs mer i vår
Integritetspolicy.